برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

علی کفاشیان:قهرمانی آسیا خواسته بزرگ فدراسیون فوتبال نیست/ سعیدلو حق دارد

رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه خواسته بزرگ این فدراسیون ساختن تیمی قدرتمند برای حضور در جام جهانی آینده است نه قهرمانی در آسیا گفت: برای رسیدن به این مهم باید همه از برنامه ها و کادر فنی تیم ملی حمایت کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی کفاشیان که در تمرین صبح امروز تیم ملی حضور داشت، در خصوص دیدار این تیم با ارمنستان گفت: بعد از اردوی اتریش قصد داشتیم با تیم اوکراین بازی کنیم اما شرایط این دیدار فراهم نشد و در نهایت با ارمنستان به توافق رسیدیم که این دیدار می تواند برای هماهنگی بازیکنان مفید باشد.

وی در ادامه افزود: پیش از رویداد بزرگ جام ملت‌ها چندین دیدار تدارکاتی دیگر و حضور در تورنمنت غرب آسیا را برای تیم ملی در نظر گرفته‌ایم که ملی پوشان می‌توانند با این شرایط به خوبی خود را برای حضور در این رقابت‌های آسیایی آماده کند.

کفاشیان تاکید کرد: ما نظارت خاصی بر نحوه تمرینات و مسابقات تیم ملی خواهیم داشت تا با رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت، تیمی با قدرت را روانه مسابقات جام ملت‌های آسیا کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این پرسش که "دیدار با ارمنستان چه سنخیتی با تیم‌های همگروه تیم ملی در جام ملت‌ها دارد؟"، اظهار داشت: شاید تیم ارمنستان سنخیتی با تیم‌های همگروه ما در جام ملت‌های آسیا نداشته باشد اما این تیم اروپایی می تواند به تیم ملی ما کمک کند تا نقاط ضعف و قوت خود را بهتر پیدا کند. البته کادر فنی تیم ملی بازی‌های دیگری بهتر از ارمنستان را خواسته بودند اما شرایط لازم برای انجام دیدار تدارکاتی با این تیم‌ها فراهم نشد.

وی در خصوص برنامه‌های تیم ملی که مورد انتقاد مربیان و باشگاه‌های لیگ برتری قرار گرفته است، گفت: این اتفاق حساسیت و اهمیت کمیته فنی را نشان داد زیرا وقتی کمیته فنی تصمیم می گیرد کسی نمی تواند در خصوص آن اظهار نظر کند. ما شرایط همه را درک می‌کنیم اما چند ماه قبل از در نظر گرفتن این بازی خواستار نظرات باشگاه‌ها شدیم. اما آنها هیچ نظری ندادند و ما نمی‌توانیم برنامه‌های خود  را کنسل کنیم.

کفاشیان با بیان اینکه از کادر فنی خواسته است برنامه های خود را تا خردادماه به صورت کتبی ارائه کنند، افزود: باشگاه‌ها باید در تصمیمات کمیته فنی مشارکت کنند زیرا یک هفته پیش از زمان برگزاری مسابقه اعتراض صحیح نیست. ما وقتی برنامه‌ای را تدوین می کنیم چه درست و چه غلط باید اجرا شود.

وی ادامه داد: مربیان تیم ملی و باشگاه‌ها باید در کمیته فنی با یکدیگر بحث کنند و در جلسات مختلف بتوانند یکدیگر را قانع کنند که این اتفاق در مجموع می تواند به صلاح فوتبال باشد.

کفاشیان در خصوص رعایت نشدن سقف قرارداد از سوی برخی بازیکنان و باشگاه‌های لیگ برتری گفت: ما مدرکی در این خصوص نداریم پس از این در شرایط همه این سهم را رعایت کردند اما اگر در آینده مشخص شود شخصی یا باشگاهی تخلف کرده با آن برخورد خواهیم کرد و با آن طبق آیین نامه برخورد خواهیم کرد.

وی در مورد تعویق برخی دیدارهای هفته چهارم رقابت‌های لیگ برتر اظهار داشت: این تصمیمی است که ما گرفته‌ایم زیرا بازیکنان پنجشنبه به ایران بر می‌گردند و برخی باشگاه‌ها نمی‌توانستند جمعه بازی کنند پس به همین دلیل بازی‌ها را یک روز به تعویق انداختیم تا شرایط همه تیمها یکسان باشد اما این یک هشدار بزرگ به جامعه فوتبال بود که به تصمیمات کمیته فنی اهمیت دهند.

رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: این درست نیست که یکی دو هفته قبل از یک بازی در خصوص زمان آن انتقاد کرد. ما دو سه ماه قبل برنامه این بازی را تدوین کرده بودیم و زمانی که قرارداد برگزاری بازی منعقد شده است، نمی‌توانیم آن را کنسل کنیم. باز هم می گویم چه به سود و چه به ضرر باشگاه ها باشد، بازی‌هایی که کمیته فنی برای تیم ملی تصویب می‌کند، برگزار خواهد شد.

رئیس فدراسیون در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر در مورد اینکه ابراهیم زاده پس از بازی با استقلال اعلام کرده من به عنوان نماینده باشگاه تنها یک رای در کمیته فنی دارم و در نهایت تصمیمات اعضایی که بیشتر است تصویب می‌شود، گفت: در کمیته فنی به روی همه باشگاه‌ها باز است و همه نماینده‌های باشگاه باید در مورد تیم ملی نظر دهند این به نفع فوتبال است.

وی ادامه داد: ما از کادر فنی تیم ملی خواسته‌ایم برنامه‌های این تیم تا خردادماه را ارائه کند که در نهایت برنامه‌ای تصویب شود که نه به لیگ و نه به تیم ضربه وارد نشود. ‌باید بین فدراسیون، باشگاه و تیم ملی هماهنگی باشد تا در نهایت به موفقیت دست یابیم.

وی در مورد اظهار نظر پرویز مظلومی که مدعی شده است: "قطبی تنها نظر خودش را قبول دارد و به نظر اعضای کمیته فنی اهمیتی نمی‌دهد"، اظهار داشت: این حرف آقای مظلومی را قبول ندارم. به طور مثال بین تیم امید و بزرگسالان در خصوص استفاده از بازیکنان اختلافی وجود داشت و در شرایطی که قطبی می‌گفت بازیکنان امید باید در اختیار تیم بزرگسالان باشند ما حرف او را قبول نکردیم و اولویت را به حضور این بازیکن در تیم امید دادیم.

کفاشیان در ادامه با اشاره به اینکه باید مسئولان کمیته فنی طوری برنامه ریزی کنند که جلسات این کمیته به سود فوتبال باشد، افزود: برخی از زمان‌های برگزاری نشست‌های کمیته فنی در روزی برگزار می‌شود که منصور ابراهیم زاده تیمش در لیگ بازی دارد. باید این مشکلات از بین برود این اشتباه ما بوده زیرا باید قبل از برنامه ریزی نظر همه را بگیرم.

وی با دفاع از افشین قطبی که گفته است بهترین بازیکن جهان هم اگر بی‌نظمی کند در تیمش جایی ندارد، خاطرنشان کرد: نظم و انضباط لازمه تیم است و ما هم نمی‌توانیم نظر قطبی را نادیده بگیریم. البته بازیکنان باید بدانند کجا حرف زده و باید در خصوص چه مسائلی صحبت کنند. اما در مجموع باید این موضوع را هم در نظر بگیریم که روحیات همه بازیکنان یکسان نیست و همیشه با تشویق و تنبیه براساس روحیات بازیکنان می توان یک سری از مشکلات را برطرف کرد.

رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه کادر فنی در انتخاب بازیکنان مختار است و ما در چنین مسائلی دخالت نمی‌کنیم در پاسخ به این سئوال که آیا به توصیه سازمان تربیت بدنی و فدراسیون فوتبال قطبی علی کریمی را از تیم ملی خط زد، تاکید کرد: نه من این موضوع را قبول ندارم ما هیچ توصیه‌ای نه شنیده و نه توصیه ای کرده‌ایم. اگر صحبتی هم شود به عنوان مشورت است اما در نهایت مربی تیم ملی است که تصمیم نهایی را می گیرد.

کفاشیان در مورد این موضوع که آیا از قطبی در جام ملت‌ها حمایت خواهد کرد، افزود: قطعا حمایت می‌کنیم و حتی تیم ملی را تقویت خواهیم کرد. هدف ما این است که بتوانیم تیم ملی موفقی در جام ملت‌ها داشته باشیم.

وی در پاسخ به این پرسش که "آیا همه مسئولان فدراسیون هم از قطبی حمایت می کنند؟"‌، گفت: الان همه یکپارچه شده‌ایم و حتی در جلسه هیئت رئیسه هم حمایت کامل خود از قطبی را اعلام کردیم.

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد انتقاد بازیکنان و کیفیت پیراهن لگا تاکید کرد: ‌سری اول این پیراهن کیفیت خوبی نداشت اما با رایزنی نماینده با این شرکت مشکل پیراهن های تیم ملی برطرف خواهد شد.

کفاشیان در ادامه این گفتگو در مورد صحبت سعیدلو که گفته است: "تیم ملی باید در جام ملت‌ها قهرمان شود"، اظهار داشت: این خواسته به حق و درست است ما توانایی آن را داریم و باید هدف‌مان این باشد. تمام برنامه‌های ما هم برای موفقیت تیم ملی در جام ملت‌ها صورت می گیرد.

وی ادامه داد: البته قهرمانی در آسیا خواسته بزرگ ما نیست بلکه ما باید تیم قدرتمندی تشکیل دهیم که در جام جهانی بعدی بتواند به مراحل بالایی صعود کند. تیم ‌های ما در آسیا این توانایی را دارند که یک سر و گردن بالاتر از تیم‌های دیگر باشند. ما باید با برنامه ریزی به این خواسته اصلی خود برسیم زیرا توانایی آن را داریم.

کفاشیان با بیان اینکه باشگاه‌ها هم باید تیم ملی را برای رسیدن به این هدف یاری کنند در مورد اینکه آیا قطبی در صورت ناکامی تیم ملی در جام ملت‌ها هدایت تیم ملی را بر عهده خواهد داشت گفت: هیچ چیز مشخص نیست اما ما باید یک چشم انداز و تقویم برای فوتبال داشته باشیم تا از الان بتوانیم برنامه‌های تیم ملی را با مسابقات لیگ هماهنگ کنیم. این درست نیست همانند گذشته یک ماه قبل از آغاز مسابقات به یاد برنامه‌ریزی بیافتیم. هرچند زمانی که برنامه باشد می‌توان براساس مقتضیات زمان حتی آن را جابجا کرد.

وی در پاسخ به این سئوال که "آیا مصاحبه نکردن مسئولان کمیته‌های مختلف فدراسیون به سود فوتبال است؟"، اظهار داشت: آنها مصاحبه‌های تخصصی خود را انجام می‌دهند اما در چارچوب وظایف و با هماهنگی که این می‌تواند به سود فوتبال باشد.

وی با بیان اینکه دنبال فراهم کردن برنامه‌های مناسب برای تیم امید است تا خواسته‌های کادر فنی آن برآورده شود، در خصوص مشکلات خروج از کشور بعضی از بازیکنان این تیم تاکید کرد: یک سری مقررات خاص وجود دارد که باید خود را با آنها تطبیق دهیم. این یک مقررات عام است و در آن جایی برای شرایط خاص از سوی مسئولان در نظر گرفته نشده. ما باید راه حل پیدا کنیم اما هر وقت با مسئولان نظام وظیفه هم تماس گرفته‌ایم آنها با ما همکاری کرده‌اند.

کفاشیان در پایان شرایط تیم های جوانان و نوجوانان را بسیار مناسب ارزیابی کرد و گفت: این تیم‌ها اردوهای بسیار خوبی را برگزار کرده و عملکرد بسیار موفقی در مسابقات تدارکاتی داشتند ما به آنها بسیار امیدواریم و می‌توانند در مسابقات پیش رو به نتایج بسیار خوب یدست پیدا کنند.


تاریخ: 1389/5/18
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: