برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

نژادزمانی در گفتگو با مهر:بی‌اطلاعی از قوانین توجیهی ندارد/ رسیدگی نشود به مراجع دیگر شکایت می‌کنیم

مدیرعامل باشگاه مس کرمان با اشاره به اینکه تصاویر تلویزیونی گویای تضییع حق این تیم در دیدار برابر ذوب آهن اصفهان است، بی اطلاعی داور این مسابقه از قوانین جدید فیفا را بدون توجیه دانست.

فتح‌الله نژادزمانی در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد اتفاقاتی که در جریان دیدار این تیم برابر ذوب‌آهن اصفهان رخ داد، ضمن بیان مطلب فوق افزود: تصاویر این دیدار کاملا گویاست که داور چه حقی را از تیم مس تضییع کرده است زیرا داور ابتدا به سود ما گل اعلام کرد و توپ به وسط زمین برده شد اما ناگهان با کمک داور و ناظر بازی مشورت کرد و این گل را مردود اعلام کرد.

وی افزود: می‌دانیم طبق قوانین فوتبال مهاجم نباید پیش از نواختن ضربه پنالتی مکث کند اما همان قانون می‌گوید در صورت مکث بازیکن و گل شدن ضربه، داور باید به آن بازیکن اخطار داده و ضربه را تکرار کند ولی سعید بخشی‌زاده داور مسابقه دچار اشتباه شد و یک ضربه آزاد غیر مستقیم به تیم ذوب آهن داد. وقتی داور اطلاعی از قوانین نداشته باشد، توجیهی برای کارش وجود ندارد.

مدیرعامل باشگاه مس کرمان در این مورد اضافه کرد: در زمان به ثمر رسیدن گل برتری تیم ذوب آهن هم بین داور و کمک داور ناهماهنگی‌های وجود داشت. متاسفانه برای قضاوت این دیدار حساس و سرنوشت ساز، از داوری استفاده شد که از قوانین اطلاعی ندارد و با کمک داور یا ناظر برای تصمیم گیری مشورت می‌کند و در نهایت این مشورت‌ها هم باعث اجرای دقیق قوانین نمی‌شود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: امروز صبح شکایتی را تنظیم و به فدراسیون فوتبال و کمیته داوران ارسال کردیم و دنبال حق‌مان هستیم که امیدواریم مسئولان حق قانونی ما را زنده کنند. آقایان اگر به اعتراض ما طبق قانون پاسخ ندهند، گرچه دوست نداریم این اتفاق بیافتد اما به مراجع دیگر شکایت می‌کنیم.

نژادزمانی در ادامه گفتگویش با خبرنگار مهر، تاکید کرد: جایگاه تیم ما در جدول رده‌بندی بسیار حساس است و نگرانیم تکرار این اتفاقات در نهایت به ضرر تیم ما شود. منتظر پاسخ مسئولان هستیم و امیدوارم پاسخ مناسبی به این اتفاق بدهند.

وی با بیان اینکه از عملکرد بازیکنان مس در دیدار با ذوب آهن رضایت کامل دارد، افزود: ما در این دیدار بارها روی دروازه حریف موقعیت‌های خطرناکی را بوجود آوردیم. در مصاف با ذوب آهن ما بازی کردیم اما در نهایت 3 امتیاز به این تیم رسید که نوش جان آنها باشد.

مدیرعامل باشگاه مس کرمان با بیان اینکه این نازیبایی‌ها، اصل و جذابیت‌های فوتبال را زیر سوال می‌برد، در مورد حرکات غیرورزشی مربی و بازیکن این تیم در پایان گفت: قبول دارم که در چنین شرایط هم مربیان و بازیکنان باید خویشتنداری کنند اما مطمئن باشید این مسئله را پیگیری کرده و با عوامل آن برخورد خواهیم کرد.

دیدار تیم‌های فوتبال ذوب آهن اصفهان و مس کرمان در چارچوب هفته نوزدهم رقابت‌های لیگ برتر که عصر روز یکشنبه در ورزشگاه فولادشهر اصفهان در حالی با برتری یک بر صفر تیم ذوب آهن به پایان رسید که سعید بخشی‌زاده در دقیقه 62 این بازی ضربه پنالتی ادینهو مهاجم برزیلی این تیم را به دلیل مکث پیش از ضربه مردود اعلام کرد.


تاریخ: 1389/10/1
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: