برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

عضو هیات بوکس استان کرمانشاه: نتیجه بد ما در گوانگ‌جو می‌توانست بدتر هم باشد مظاهری عضو جدایی‌ناپذیر بوکس است

نایب رییس هیات بوکس استان کرمانشاه گفت: "ولادیمیر دورتسوف" به عنوان مربی تیم ملی نمی توانست تغییر محسوسی در بوکسورهای بزرگسال ایجاد کند.

رضا مهدی‌پور پس از پایان مهلت قرارداد ولادیمیر دورتسوف سرمربی تیم ملی بوکس بزرگسالان، در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: پیش‌بینی کرده بودم که تیم ملی بوکس با خاطره‌ای خوش از گوانگ جو بر نخواهد گشت، زیرا مربی خارجی نمی تواند بوکسورهای بزرگسال که سال‌ها به تکنیک‌ها و حرکات خاصی عادت کرده اند را تغییر دهد.

مهدی پور گفت: ما باید خودمان را پیدا کرده و از مربیان داخلی در رده بزگسالان استفاده کنیم تا بار دیگر نتیجه‌ای که در گوانگ جو کسب شد، تکرار نشود. حتی می توانم به جرات بگویم نتیجه بدی که در بازی‌های آسیایی به دست آمد، می توانست بدتر هم باشد و تنها شانس بود که مانع از این امر شد.

وی افزود: به طور مثال ستارپور در مصاف با بوکسور کویتی به مدال رسید و همه واقف‌اند که در این مورد قرعه به او خیلی کمک کرد، زیرا کشورهای عربی نظیر کویت در زمینه بوکس رشدی نداشته اند.

نایب رییس هیات بوکس کرمانشاه خاطر نشان کرد: با استخدام مربی خارجی تنها تا رده نوجوانان موافقم تا حرکات پایه را با آنها کار کند، اما درباره مربی خارجی برای بزرگسالان باید اذعان کنم که چنین مربی تنها قادر به ارائه یک برنامه مناسب جهت افزایش آمادگی بوکسورهاست و نمی تواند تغییر دیگری ایجاد کند. البته دورتسوف در این یک زمینه هم به دلیل کمبود تجربه موفق نبود.

وی در پایان به اخبار مربوط به خداحافظی علی مظاهری از تیم ملی بوکس اشاره کرد و گفت: مظاهری عنصری جدا ناپذیر از بوکس است و در حال حاضر فرد دیگری وجود ندارد که جایگزین وی شود. امیدواریم این بوکسور با اتخاذ یک تصمیم درست دوباه به بوکس بازگردد.

انتهای پیام

کد خبر: 8909-17738
تاریخ: 1389/10/1
کلمات کلیدی: ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: