برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

برترین ورزشکاران آلمان در سال 2010

جام جم آنلاین: سباستین وتل، قهرمان جهان در فرمول یک به عنوان برترین ورزشکار مرد و ماریا ریش به عنوان برترین ورزشکار زن آلمان در سال 2010 برگزیده شدند. همچنین تیم ملی فوتبال مردان آلمان عنوان برترین تیم سال را در این کشور از آن خود کرد.

اسامی برترین ورزشکاران آلمان در سال 2010 میلادی اعلام شد. عنوان برترین ورزشکار مرد سال به سباستین وتل اهدا گردید. او با 23 سال سن امسال مقام اول را در مسابقات جهانی اتومبیلرانی فرمول یک به خود اختصاص داد.

سباستیان وتل، عنوان برترین ورزشکار مرد سال را در حالی از آن خود کرد که قهرمان تنیس روی میز اروپا، تیمو بل و ستاره‌ آلمانی در رشته‌ گلف، مارتین کایمر‌، نیز از شانس خوبی برای کسب این عنوان برخوردار بودند. با وجود این، وتل با فاصله‌ی قابل توجهی نسبت به رقبا به عنوان برترین ورزشکار مرد در سال 2010 برگزیده شد.

عنوان برترین ورزشکار زن آلمان در سال 2010 میلادی به ماریا ریش اهدا شد که در المپیک زمستانی ونکوور در رشته ورزشی اسکی موفق به کسب مدال طلا شده بود. ریش این عنوان را با مجموع 3957 رای موافق و تنها با کمی اختلاف از ماگدالنا نویر، دیگر قهرمان بازی‌های زمستانی در ونکوور کانادا کسب کرد.

شاگردان یواخیم لوو، برترین تیم سال

عنوان برترین تیم سال را شاگردان یواخیم لوو، سرمربی تیم ملی فوتبال المان از آن خود کردند. این نهمین بار پیاپی است که ملی‌پوشان آلمان این عنوان را به دست می‌آورند.

از جمله دلایل انتخاب تیم فوتبال مردان آلمان به عنوان برترین تیم سال 2010، کسب مقام سوم در مسابقات جام جهانی در آفریقای جنوبی در امسال عنوان شده است. رای‌گیری در مورد انتخاب برترین ورزشکار سال آلمان، در شهر بادن‌بادن آلمان و از سوی 1500 خبرنگار ورزشی انجام شد.

دویچه وله

تاریخ: 1389/10/1
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: