برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

گزارش فیفا از صدرنشینی ذوب‌‌آهن

سایت خبری فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) در مقاله‌ای تحلیلی به صدرنشینی ذوب‌ آهن در لیگ ایران پرداخته است.

در مطلب تحلیلی ارائه شده از سوی سایت فیفا، لیگ‌های حرفه‌ای کشورهای استرالیا، ایران، امارات، نیوزیلند و عمان به عنوان برترین و حرفه‌ای‌ترین لیگ‌های قاره آسیا و اقیانوسیه معرفی شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، در این مقاله آمده است: ذوب‌آهن اصفهان جاده سخت و ارزشمندی را طی کرد تا به فینال لیگ قهرمانی آسیا برسد. نباید فراموش کنیم که در لیگ ایران تیم‌های سنگین‌وزنی مثل پرسپولیس نیز حضور دارند.

فیفا به درخشش تیم‌هایی چون الوحده و العین امارات نیز اشاره کرده است.
در این مقاله کشورهای نام‌برده زیر ذره‌بین کارشناس فیفا قرار گرفتند و در قسمت مربوط به لیگ حرفه‌ای فوتبال کشورمان آمده است: ذوب‌آهن یکی از قطب‌های فوتبال ایران محسوب می‌شود و در صدر جدول قرار گرفته است. گل دقیقه آخر جلال رافخایی به مس باعث شد این تیم در صدر جدول بماند. این تیم سختی زیادی را تحمل کرد چرا که همزمان با فشردگی لیگ و جام حذفی در ایران لیگ قهرمانان آسیا را نیز دنبال کرد و مدعی جدی قهرمانی هم بود.

در این گزارش به شکست اخیر استقلال با 4 گل اشاره شده و تیم‌های تهرانی از دید نویسنده تا حدودی عقب‌نشینی کردند. فولاد یکی از تیم‌های ریشه‌دار فوتبال ایران توصیف شده است.
نویسنده در کنار گزارشی از بازی‌های این هفته اشاره می‌کند که در آینده هیجان زیادی به فوتبال باشگاهی ایران تزریق خواهد شد.

تاریخ: 1389/10/1
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: