برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

مرفاوی در گفتگو با مهر :بخشی‌زاده و رفعتی باید از لیست داوران خارج شوند/ باید بالاتر از استقلال بودیم

سرمربی تیم فوتبال مس کرمان با بیان اینکه نام بخشی‌زاده و رفعتی باید از لیست داوران خارج شود، گفت: در بازی ما با ذوب آهن نقض قانون رخ داد نه اشتباه داوری که بتوان از کنار آن به راحتی گذشت.

صمد مرفاوی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد اتفاقات رخ داده در جریان دیدار تیمش برابر ذوب آهن ضمن بیان مطلب فوق گفت: مسئله داوری در فوتبال بسیار مهم و تاثیرگذار است، گاهی اشتباهات آنها باعث می‌شود یک تیم ببرد و یا تیمی ببازد. این اشتباهات داوری جزوی از فوتبال است و همیشه یا به سود یا ضرر تیم‌هاست اما در بازی ما با ذوب آهن نقض قانون رخ داد نه اشتباه داوری که بتوان از کنار آن به راحتی گذشت.

تاکنون شاهد نقض قانون در مسابقات نبوده‌ایم
وی با بیان اینکه نقض قانون اتفاق بسیار مهمی است که تاکنون شاهد آن نبوده‌، ادامه داد: تیم‌ها یک هفته تلاش کرده و سعی دارند به بهترین شکل برنامه‌های خود را در زمین پیاده کنند اما ناگهان چنین اتفاقی باعث می‌شود به حق قانونی خودشان در زمین نرسند. بعضی وقت‌ها کمک داور در آفساید گیری اشتباه می‌کند و گاهی داوران روی ضربات پنالتی یا خطاها تصمیمات نادرستی می‌گیرند اما مسئله مهم این است که نباید نقض قانون صورت گیرد.

تاسف بار است داوری از قوانین جدید داوری بی اطلاع باشد
سرمربی تیم فوتبال مس کرمان افزود:  اگر داور قانون را نداند چه تفاوتی با من دارد. بعضی وقت‌ها داوران به ما می‌گویند شما نباید اعتراض کرده و یا در کارمان دخالت کنید چون از قانون داوری اطلاع کاملی ندارید در حالیکه ما به اندازه خودمان از اتفاقات داوری شناخت داریم اما این تاسف بار است داوری از قوانین جدید داوری بی اطلاع باشد.

حق‌ مان از قوانین داوری سلب شد
وی با بیان اینکه نقض قانون زحمات تیمی را به راحتی بر باد می‌دهد، افزود: تیم ما از دقیقه یک تا 90 بسیار با نظم و انضباط برابر حریف بازی کرد،موقعیت گل ایجاد و به یک ضربه پنالتی هم رسید اما متاسفانه داور گل ما از روی نقطه پنالتی را مردود، از تکرار آن امتناع ورزید و قوانین را نقض کرد زیرا در قانون آمده پس از مکث و گل شدن توپ، باید به بازیکن اخطار و پنالتی تکرار شود. این اتفاق در هیچ کجای دنیا دیده نمی شود. تکرار ضربه امتیاز و حقی است که در قوانین داوری فوتبال به تیم‌ها داده که اما این حق به راحتی از ما گرفته شد.

اگر کار مسئولان درست انجام باشد، هیچکس محروم نمی‌شود
مرفاوی با تاکید بر اینکه برابر مردم کرمان و بازیکنانش در قبال نتایج تیم مسئول است، افزود: در جریان بازی حق ما در تکرار ضربه پنالتی نقض می‌شود، در دقیقه 96 هم روی خطایی مشکوک گل می خوریم؛ آیا این عدالت است؟ واقعا کسی که قاضی است نباید عدالت را رعایت کند. اگر حرف بزنیم محروممان می کنند اما به مسئولان می‌گویم اگر کارتان را درست انجام دهید، هیچکس محروم نمی‌شود.

بازی باید تکرار شود
وی با درخواست از مسئولان فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ و کمیته داوران برای رسیدگی جدی به این موضوع و احقاق حق تیم مس اظهار داشت: باید با توجه به نقض قانون در این بازی، بازی ذوب آهن - مس تکرار شود، همانگونه که دیدار ازبکستان و بحرین هم مجددا برگزار شد.

فشار مربیان و بازیکنان ذوب آهن در اشتباه داور صد در صد دخیل بود
سرمربی پیشین تیم استقلال با بیان اینکه فشار مربیان و بازیکنان ذوب آهن در اشتباه داور صد در صد دخیل بود، افزود: وقتی بازیکنان به داور حمله می‌کنند و مربی حریف برای داور کتاب بازی می‌کند و قانون را توضیح می‌دهد، داور دچار شبهه می‌شود، خط نگه دار هم که از آن بدتر بود زیرا وی هم قانون را نمی‌دانست. ضمن اینکه وقتی داور سوت گل می‌زند، کار تمام شده است.

بی اطلاعی داور و کمک داور از قوانین جدید چه معنایی دارد
وی در این مورد اضافه کرد: داور در آن لحظات به من گفت از کمک داور و نماینده فدراسیون استعلام کردم و آنان اعلام کردند این صحنه خطاست، مگر نماینده فدراسیون می‌تواند در مورد داوری اظهار نظر کند. جالب‌تر آن است که نماینده فدراسیون یدالله سلیمانی داور پیشکسوت است و ایشان هم قانون را نمی‌دانست. نمی‌دانم این چه وضعیتی است که در فوتبال ما حاکم شده، مگر می‌شود داور، کمک داور و مسئولان از قوانین جدید داوری بی اطلاع باشند.

نام بخشی‌زاده و رفعتی باید از لیست داوران خارج شود
مرفاوی در مورد اینکه یکی از کارشناسان داوری اعتقاد داشته که باید سعید بخشی زاده به خاطر این اشتباه از فهرست داوران خارج شود، اظهار داشت: داوری که قانون را نداند باید هم از لیست خارج شود، البته داود رفعتی کمک داور هم بدتر از داور بود زیرا وی را هم باید به خاطر مشورت اشتباه از لیست خارج کنند. من یک سئوال دارم این داوران چگونه وقتی قانون را نمی دانند درجه گرفته‌اند؟ واقعا کسی نیست به این موضوع رسیدگی کند.

همیشه برابر داوران محکوم هستیم، تاوان ندانستن قانون توسط داور را ما پس دادیم
وی با بیان اینکه مربیان همیشه برابر داوران محکوم هستند، اضافه کرد: من فکر می کنم این همان داوری بود که در بازی استقلال و شاهین در لیگ، آن پنالتی‌ها را به سود استقلال گرفت. البته چون به اتفاقات رسیدگی نمی‌شود، داور هم پس از آن اشتباهات محروم نمی‌شود تا در نهایت تیم‌هایی مانند مس باید تاوان ندانستن قانون توسط داور را بدهد.

با پیروزی بر ذوب آهن به رده دوم صعود می‌کردیم
سرمربی مس کرمان افزود: اگر فرصت گلزنی ما از روی ضربه پنالتی گرفته نمی‌شد، با پیروزی برابر ذوب آهن در این دیدار حساس و سرنوشت ساز، بالاتر از استقلال و در رده دوم جدول رده بندی لیگ قرار می‌‎گرفتیم ولی متاسفانه این شانس از ما گرفته شد. ما تمام راه‌ها را برای رسیدن به موفقیت در این دیدار در نظر گرفته بودیم و با جدول خوانی، می‌دانستیم ممکن است تمام مدعیان در این هفته متوقف شوند و در نهایت هم این اتفاق افتاد و شانسمان را برای رسیدن به رده‌های بالای جدول امتحان کنیم اما نمی‌دانستیم نقض قانون مانعمان می‌شود.

تیم ما آنقدر خوب بود که آنها به اوت دست روی آوردند
وی با تاکید بر اینکه تیمش در جریان بازی بر تیم هماهنگ و خوب ذوب آهن که نایب قهرمان آسیا شده و در زمین خودش بازی می‌‎کرد، مسلط بود، تاکید کرد: تیم ما کاری کرده بود که آنها به آخرین حربه یعنی پرتاب اوت روی آورند، البته این یک تاکتیک جدید است و حتی تیم من هم اوت می‌اندازد و نباید این موضوع توسط مربیان تیم مقابل سوء برداشت شود. من می‌خواهم بگویم تیمم آنقدرخوب بازی کرد که آنها مجبور شدند به این شیوه روی آورند.

وجدانمان راحت است
سرمربی پیشین استقلال خاطرنشان کرد: شرایطمان در جدول خوب است و وجدانمان راحت، از عملکرد بازیکنان هم راضی ام و به آنها افتخار می‌کنم زیرا فوتبال خوب و با برنامه ای را مقابل ذوب آهن انجام دادیم. از نظر فنی تیم من برنده دیدار با ذوب آهن است. ضمن اینکه از امروز سعی می کنیم با فراموش کردن اتفاقات آن دیدار به فکر بازی با ملوان باشیم تا با پیروزی مقابل این تیم در کرمان تعطیلات نیم فصل را با موفقیت آغاز کنیم.

کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا شوخی نیست
وی در مورد اینکه مس می‌تواند در این فصل سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را کسب کند، اظهار داشت: ما تلاش و زحمت خودمان را می‌کشیم و سعی می‌کنیم در زمین مسابقه به امتیازهای مدنظرمان دست یابیم اما نتیجه نهایی با خداست. البته هر 18 تیم که در لیگ حضور دارند، دوست دارند به آسیا بروند. قطعا کسب سهمیه آسیا شوخی نیست و ما و همه تیم‌ها کارس سختی برای رسیدن به آن پیش رو داریم.

بهتر است در مورد تیم استقلال اظهار نظر نکنم
مرفاوی در پایان در مورد شکست 4 بر یک استقلال برابر فولاد هم گفت: در فوتبال تیم‌ها در یک دیدار می‌بازند و یا می‌برند، ضمن اینکه بهتر است من در مورد تیم استقلال اظهار نظر نکنم. 


تاریخ: 1389/10/1
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: