برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

در گفتگو با مهر عنوان شد:برنامه‎های "مهرابی" به عنوان سفیر صلح در جهان/ تمرکزم روی خاورمیانه است

بدمینتون باز ملی پوش کشورمان پس از انتخاب به عنوان سفیر صلح، دوستی و ورزش در جهان گفت: از این عنوان فقط برای برنامه‎های مربوط به ورزش استفاده کرده و بیشتر تمرکز را هم معطوف به خاورمیانه می‎کنم.

کاوه مهرابی که از سوی فدراسیون جهانی (BWF) بدمینتون به عنوان سفیر صلح، دوستی و ورزش در جهان معرفی شد در گفتگو با خبرنگار ضمن اشاره به دلایلی که در این انتخاب تاثیر داشته‌اند برنامه‎های در قالب عنوان جدیدش را تشریح کرد.

وی که در حال حاضر همراه با نمایندگانی از استرالیا، اسکاتلند، کره جنوبی و پرو عضو کمیسیون ورزشکاران BWF است، اظهارداشت: خود گفتن خوب نیست اما فکر می‌کنم فعالیت گسترده  و مستمر در بسیاری از زمینه ها مانندهمین عضویت در کمیسیون ورزشکاران یکی از دلایل انتخابم به عنوان سفیر صلح، دوستی و ورزش در جهان است.

ملی‎پوش بدمینتون که در جریان بازی‎های المپیک با رای بازیکنان به عنوان عضو کمیسیون ورزشکاران BWF انتخاب شد، تصریح کرد: در هر صورت انتخابم به عنوان سفیر صلح، دوستی و ورزش در جهانی افتخاری است برای من که ایرانی هستم.

مهرابی با اشاره به اینکه برای نخستین‎بار است که بدمینتون بازی از خاورمیانه به این عنوان معرفی می‏شود، یادآور شد: البته این یک انتخاب شخصی و تنها متعلق به من نیست. این انتخابی است برای ورزش کشور که می‏تواند در پیشرفت هر چه بیشتر هم تاثیرگذار باشد.

وی که از یک سال پیش با سازمان صلح و ورزش که زیر مجموعه مستقل سازمان ملل است، همکاری دارد، در این خصوص گفت: همیشه فکر می‏کنم به عنوان یک ورزشکار می‎توانم در زمینه‎های بشردوستانه فعالیت‎های داشته باشم. به خصوص فعالیت‌های مرتبط با کودکان. به هر حال انتظار مردم از ورزشکاران در زمینه‎های مختلف ویژه است.

سفیر صلح، ورزش و دوستی در جهان افزود: از طرفی حضورم در سازمان صلح و ورزش بر اساس علاقه یک طرفه نبود. درخواست مسئولان این سازمان هم در این عضویت تاثیر داشت. به هر حا من به عنوان یک ورزشکار ملی وظایفی دارم  که عمل به آنها نیازمند چنین حضورهایی است.  

* سفیر صلح، ورزش و دوستی در جهان چه برنامه‌هایی برای خود متصور است؟

بازیکن بدمینتون باز کشورمان در  پاسخ به این سوال خبرنگار مهر گفت: یک ماه و نیم پیش برای پروزه همکاری با کمیته ملی المپیک هایتی  به عنوان نماینده سازمان صلح و ورزش سفر چهار روزه به این کشور داشتم. یکی از برنامه‌هایی که در نظر دارم پیگیری همین موضوع است.

این ورزشکار که برای نخستین بار به عنوان نماینده خاورمیانه سهمیه حضور در المپیک را به دست آورد و در بازی‌های 2008 پکن شرکت کرد همچنین با تاکید بر اینکه در دراز مدت بیشتر فعالیت‌های را متمرکز بر روی خاورمیانه می‌کند، گفت: بعد از آن به متمرکز شدن فعالیت‌ها روی کشورم ایران فکر می‌کنم. از این انتخاب برای کمک به خاورمیانه و ایران استفاده می‌کنم.

* در مورد فعالیت‌های بین‌المللی خود تا چد درگیر مسائل سیاسی می‎شوید؟

ملی‎پوش کشورمان پاسخ این سوال خبرنگار مهر را اینچنین داد: در عین احترام به ارزش‏های ایرانی و اسلامی خود، درگیر مسائل سیاسی نمی‎شوم. چون اعتقادم جدایی ورزش از سیاست است و فکر می‎کنم یکی از دلایل انتخابم همین اعتقادم است. ورزش عرصه صلح است نه جنگ.

کاوه مهرابی که مقیم اوکراین است در پایان تاکید کرد که در عین حال کسب سهمیه المپیک 2012 لندن را از اهداف بزرگ خود قرار داده است.


تاریخ: 1389/10/1
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: