برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

بن همام در نشست خبری:ایران باید در AFC یک کرسی داشته باشد/ استاندارد میزبانی رویدادها را ندارید

رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا ایران را یکی از قطب های فوتبال این قاره خواند و تاکید کرد: ایران به عنوان یکی از قطب های فوتبال آسیا باید حداقل یک کرسی در AFC داشته باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، نشست خبری محمد بن همام رئیس قطری کنفدراسیون فوتبال آسیا ظهر امروز در محل سالن کنفرانس آکادمی ملی فوتبال برگزار شد. در حالیکه قرار بود این نشست از ساعت 12 آغاز شود رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا با 25 دقیقه تاخیر پاسخگوی سئوالات خبرنگاران بود. بن همام در ابتدا تاکید کرد: به مدت 30 دقیقه پاسخگوی سئوالات خبرنگاران خواهد بود.

بن همام در ابتدا گفت: بسیار مفتخرم از اینکه بار دیگر از کشور محبوب شما بازدید می کنم  و باید به شما پیروزی کشورم قطر را برای کسب میزبانی جام 2022 را تبریک بگویم.

وی ادامه داد: دوست داشتم به ایران بیایم و این موفقیت کشور قطر را به شما تبریک بگویم چرا که این پیروزی تنها متعلق به قطر نیست و شما نیز به عنوان کشور دوست و همسایه در این موفقیت سهیم هستید.

رئیس قطری کنفدراسیون آسیا در ادامه از حمایت فدراسیون فوتبال ایران از قطر در راه کسب امتیاز میزبانی جام جهانی تشکر کرد و گفت: امروز صبح افتخار ملاقات با آقای سعیدلو را پیدا کردم ما در این نشست در خصوص مسائل مختلف از جمله توسعه فوتبال، همکاری های فدراسیون های فوتبال ایران و قطر و کنفدراسیون فوتبال آسیا با فدراسیون فوتبال ایران و میزبانی قطر در جام جهانی صحبت کردیم.

وی با ابراز خرسندی از سفر به ایران گفت: از دو جهت خوشحالم؛ نخست اینکه به عنوان یک شهروند قطری افتخار این را دارم که کشورم همکاری نزدیکی با کشور شما دارد و دوم اینکه به عنوان رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا می توانم در بخش فوتبال با شما همکاری داشته باشم.

بن همام یادآور شد: دیروز هم امیر قطر سفری به ایران داشت که طی آن با رهبر جمهوری اسلامی ایران و رئیس جمهور شما دیدار کرد که در این جلسات نیز مباحثی مطرح شد در جهت گسترش روابط دو کشور مباحثی مطرح شد.

رئیس کنفدراسیون در خصوص انتخابات آتی این کنفدراسیون گفت: اگر صادقانه بگویم رئیس هر ارگانی در جایی که فعالیت می کند به دنبال آن است که صلح و درک متقابل در آن حکمفرما باشد. من هم با توجه به این مسئله باید بگویم در کنفدراسیون فوتبال آسیا  دموکراسی حکمفرماست و جوی در ای اف سی حاکم است که رقابت در آن حرف اول را می زند. خوشحالم هر 64 عضو ای اف سی در بیست و چهارمین مجمع کنفدراسیون آسیا در دوحه شرکت می کنند و از طریق انتخابات نمایندگان خود را معرفی خواهند کرد.

وی در ادامه به مسئولان فدراسیون فوتبال و خبرنگاران ایرانی این اطمینان را داد که انتخابات ای اف سی در کمال دموکراسی و شفافیت برگزار می شود و هر کسی که انتخاب خواهد شد در کمال آرامش ای اف سی با او همکاری خواهد کرد.

بن همام نظر خود در مورد نامزدی علی سعیدلو در انتخابات ای اف سی را بدین صورت بیان کرد: اجازه بدهید دوباره تاکید کنم انتخابات ای اف سی در کمال آزادی و به صورت دموکراتیک برگزار می شود و هر فردی می تواند در این انتخابات شرکت کنند و اعضای ای اف سی نیز حق رای خواهند داشت.

وی ایران را از قطب های فوتبال آسیا خواند و گفت: اعتقاد دارم کشورهای قدرتمند آسیا و کشورهایی که هر کدام برای خود قطبی در قاره کهن به شمار می آیند باید یک کرسی در ای اف سی داشته باشند تا بتوانند در تصمیم گیری ها نقشی ایفا کنند ایران هم یکی از قطب های فوتبال آسیاست و می تواند یک کرسی در ای اف سی داشته باشد این کرسی می تواند کرسی ریاست، نایب رئیسی و هیئت رئیسه باشد.

خبرنگاری در خصوص همراهی "فرناندو" با بن همام در سفرهای رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا پرسید و اینکه آیا نزدیکی او به بن همام تاثیری در سرنوشت انتخابات خواهد داشت چرا که این کاندیدای عضویت در هیئت رئیسه ای اف سی یکی از رقبای علی سعیدلو به شمار می رود. بن همام در پاسخ به این خبرنگار گفت: چه فرناندو و چه هر شخص دیگری کاندیدای عضویت در ای اف سی باشد انتخابات به صورت آزاد برگزار می شود و این اعضای فدراسیون ها هستند که با رای خود اعضای مختلف ای اف سی را انتخاب می کنند.

خبرنگاری از بن همام پرسید فدراسیون فوتبال ایران به شما برای ریاست مجدد در ای اف سی رای داد اما برای میزبانی کشورمان در رویدادهای مختلف حمایتی به عمل نیاوردید، رئیس قطری کنفدراسیون فوتبال آسیا در مواجهه با این پرسش گفت: در حقیقت حمایت فدراسیون فوتبال ایران از من به خاطر لطفی بوده که به من داشته اند اما حمایت من از شما یک اجبار و تعهد است در مورد انتخاب میزبان تورنمنت های مختلف ای اف سی شرایط کشورهای متقاضی را در نظر می گیرد و اگر حداقل شرایط را داشته باشند میزبانی را به آنها اهدا می کند مطمئن باشید به محض اینکه ایران به استانداردهای مورد نظر برسد نه تنها ای اف سی بلکه دیگر کشورهای آسیایی هم از میزبانی کشورتان دفاع و حمایت خواهند کرد.

وی با بیان اینکه قطر مفتخر است میزبانی جام جهانی 2022 را داشته باشد این موفقیت را متعلق به تمامی همسایه های این کشور و کلیه کشورهای آسیایی دانست و گفت: انتخاب قطر همه کشورهای آسیایی فهمیدند قطعا در یک جایی عدالت و انصاف رعایت می شود و هر فدراسیونی که تلاش کند به نتیجه می رسد. انتخاب قطر به عنوان میزبان جام جهانی دریچه امیدی برای همه کشورهای آسیایی باز کرد که اگر تلاش کنند می توانند موفق باشند.

خبرنگاری به موضوع جنجالی برخی رسانه های غربی در جهت تخریب میزبانی قطر و اینکه این کشور مسلمان نمی تواند میزبان جام جهانی باشد،گفت: قطعا 22 عضو فیفا که برای میزبانی قطر رای دادند الزاما نه عرب هستند و نه مسلمان. قطر با 14 رای در مجمع فیفا به عنوان میزبان جام جهانی انتخاب شد امروز خانواده فوتبال به این فکر می کند که فوتبال برای همه است و نباید در این بین بزرگی و کوچکی کشورها تعیین کننده باشد.

ناصر شفق عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال که در نشست خبری محمد بن همام حضور داشت از وی در خصوص برنامه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا سئوال کرد و اینکه زمان برگزاری آن با مسابقات لیگ های غرب آسیا به ویژه کشور ایران متفاوت است بن همام در پاسخ به این سئوال گفت: وقتی ما شرایط برگزاری لیگ قهرمانان آسیا را پایه گذاری می کردیم برنامه  برگزاری مسابقات در 10 کشور مختلف از شرق و غرب آسیا را مورد ارزیابی قرار دادیم که کشور ایران هم یکی از این کشورها بود در نهایت به یک نظر واحد رسیدیم که مسابقات را با تقویمی که امروز برگزار می شود برگزار کنیم.

وی ادامه داد: برای برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان آسیا دو بازه زمانی وجود دارد که تیم ها می توانند برای تقویت، بازسازی و جذب بازیکن اقدام کنند در حقیقت باشگاه‌های حرفه ای می توانند از بازه دوم برای تقویت خود استفاده کنند. بن همام تاکید کرد این تقویم از سال 2003 به این صورت پیش بینی شده و تیم های مختلف توانسته اند به مقام قهرمانی این رقابتها دست یابند که برخی از آنها کشورهایی از غرب قاره بودند.

رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا خاطرنشان کرد: معتقدم باید راهکاری برای این پیدا کرد که در برگزاری مسابقات تضادی به وجود نیاید و این نیازمند همکاری همه کشورهاست.

وی افزود: طی سالهای گذشته دو تیم ایرانی به فینال لیگ قهرمانان آسیا آمدند که این نشان می دهد تیم های کشور شما و غرب آسیا تدارک خوبی برای این رقابتها دیده اند.

وی همچنین از کشورهای آسیایی خواست زمان و فرصت کافی برای توسعه لیگ های خود اختصاص دهند چرا که فوتبال حرفه ای شده و بازیکنان با دریافت پول های کلان باید حرفه ای عمل کنند.

وی با ابراز خرسندی از توسعه برنامه های ای اف سی در فوتبال ایران و توجه به اصل خصوصی سازی و تجاری سازی باشگاهها، توسعه زیرساختها و ... در فوتبال ایران گفت: وظیفه سازمان لیگ هر کشور این است که درآمد زایی داشته باشد و در پایان لیگ این درآمدها بین باشگاهها تقسیم کند.

بن همام در ادامه تاکید کرد: من عضو کمیته برگزاری جام ملتهای آسیا نیستم اما اگر از من بخواهند که در برگزاری این مسابقات به کشورم کمک کنم حتما این کار را انجام خواهم داد.

آیت اللهی عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال ایران نیز در خصوص طرح آسیاویژن از رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا سئوال کرد که وی گفت: از نظر من انگیزه و حمایتAFC از طرح آسیاویژن تغییر نکرده است ما همان طور که این پروژه را آغاز کرده ایم در حال ادامه آن هستیم تعداد افراد این کمیته و بودجه آن نسبت به گذشته افزایش پیدا کرده چرا که ما به دنبال توسعه فوتبال در همه روستاها، شهرها و استانها هستیم.

وی در خاتمه تصریح کرد: این شما هستید که باید مشخص کنید آیا می توانید میزبان مسابقاتی چون مسابقات مختلف ای اف سی باشید این به اراده خودتان بر می گردد من معتقدم ایرانی ها می توانند میزبانی رویدادهای بزرگ آسیایی را برعهده گیرند اگر اراده کرده و از تمام توانایی خود استفاده کنند.


تاریخ: 1389/10/1
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: