برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

معنی احضار خیلی هم خوب است، یعنی حاضر شوید!

رییس سازمان تربیت بدنی گفت: من اصولا موافق این ایده هستم که شهرستانها با صبر و تحمل در کار خودشان در لیگ برتر نماینده داشته باشند.

علی سعیدلو در حاشیه مراسم افتتاح بخش‌های مختلف آکادمی ملی فوتبال درباره انتقال نفت به اراک گفت: این مصوبه‌ای بوده که در جریان هیات دولت به استان مرکزی مطرح شده اما من به دلیل حضور در سفر هنوز فرصت نکردم با مسولان نفت و فدراسیون فوتبال در این باره صحبت کنم و بحث‌ها را هم هنوز نخواندم اما در مجموع موافق این ایده هستم که شهرها خودشان حوصله و کار کنند و در لیگ برتر نماینده داشته باشند چرا که این مسئله بیشتر اثرگذار است. وقتی تیمی به شهر دیگری می‌رود این مسئله برای بازیکن و اعضای خانواده بازیکنان مشکل است. به هرحال باید این ظرفیت در استانها به وجود بیاید که با امکانات موجود خودشان را به لیگ برتر بیاورند. اینطور اثرگذاری بیشتری دارد.

سعیدلو درباره جلسه خود با مدیران دو باشگاه استقلال و پیروزی گفت: ما هر روز در چند نوبت با فدراسیون های مختلف جلسه داریم. با مسوولان استقلال و پرسپولیس هم جلسه داریم، بعد از این نتایج اخیر که جلسه برگزار کردیم، این مسئله کمی خبرساز شد. به هرحال بعد از توفیق‌هایی که ورزش ایران در بازیهای آسیایی کسب کرد احساس کردیم که باید به فوتبال در آستانه جام ملتها بپردازیم. بر همین اساس مسولان دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را دعوت کردیم تا آنها توضیحات خود را درباره عملکرد تیم‌ها ارائه دهند. به هر حال جلسه خوبی بود و مسایل مختلفی مطرح شد.

سعیدلو ادامه داد: موفقیت این دو تیم شور و اشتیاق زیادی به وجود می‌آورد، ما از مسولان این دو باشگاه خواستیم کمتر تیم‌هایشان درگیر حاشیه شوند. ما هم به آنها اعلام کردیم که هر نوع امکانات که بخواهند در اختیارشان قرار می‌دهیم، مردم هم باید بدانند که تنها برد و باخت اهمیت ندارد و از این که تیمهای محبوبشان تلاش می‌کنند راضی می‌شوند.

وی در پاسخ به این سوال که درباره هیات مدیره دو باشگاه هم بحثی شد گفت: صحبتی در این باره مطرح نشد.

سعیدلو درباره کاندیداتوری خود برای حضور در بخش نایب رییسی کنفدراسیون آسیا هم گفت: سال 89 تاریخی ترین سال ورزش ایران بود و ورزشکاران ایرانی با نتایجی گرفتند دل مردم را شاد کردند. اما این تنها بخشی از کار است و جنبه دیگر به لزوم حضور مسولان ایرانی در فدراسیون‌های جهان و قاره‌ای برمی‌گردد و تنها مختص به فوتبال نیست. به هر حال ورزش ایران نشان داد در تعدادی از رشته‌های جهانی سرآمد است و این پیشروی در ورزش در مرکز غرب آسیا هم وجود دارد. باید تلاش کنیم در جوامع بین‌المللی حضوری پررنگ داشته باشیم. بر همین اساس 6-7 ماه پیش با ژاگ روک هم صحبت کردم و او هم پذیرفت با توجه به جایگاه ایران باید کشور ما در کمیته بین‌المللی المپیک جایگاهی داشته باشد. به اعتقاد من این مساله باید در ای اف سی و فیفا هم دیده شود.

سعیدلو در پاسخ به این سوال که آیا فکر می‌کنید بتوانید در انتخابات رای بیاورید گفت: بن همام متوجه تاثیرگذاری فوتبال ایران است . او با زیرساختهای فوتبال ایران آشنایی دارد و می‌داند که در استانهای ایران چه کارهایی انجام می‌شود. به هرحال انتخابات شکل حقوقی دارد، مهم نیست که رای بیاوریم تنها چیزی که اهمیت دارد این است که منطق ما را بپذیرند. به هر حال باید تلاش و همدلی کنیم و آنها رای هم خواهند داد. تلاش می‌کنیم با الگوهایی که در ایران پیاده کردیم ورزش و فوتبال آسیا را هم به پیش ببریم.

وی با رد دخالتش در بازگشت علی دایی به پرسپولیس گفت: ما روی این مسئله ریز نشده‌ایم و درباره مسایل کلان صحبت کردیم. بازگشت دایی تصمیم خود باشگاه پرسپولیس بود.

سعیدلو درباره دلایل ناکامی پرسپولیس هم گفت: کاشانی مسایلی را نظیر برنامه ریزی بازیهای لیگ و قضاوت داوران در برخی بازیها عنوان کرد که البته من قضاوتی درباره صحبتهای او نمی‌کنم.

سعیدلو درباره اظهار گلایه کاشانی و فتح الله زاده برای استفاده از کلمه احضار گفت: احضار یعنی لطفا حاضر شوید و معنی کمی ندارد و دادگاه وقتی کسی را احضار می‌کند یعنی او را دعوت می‌کند. ما احساس کردیم مردم نگران هستند و باید در این باره وقت بگذاریم.

سعیدلو درباره جلسه‌اش با افشین قطبی هم گفت: دیروز عصر به طور مفصل با قطبی صحبت کردم. او خیلی از شکل تیم راضی بود. مطمئنا باید ما در این مرحله از تیم ملی حمایت کنیم و باید تلاش کنیم که استعدادهایمان بار دیگر در فوتبال آسیا بروز پیدا کند. تاکید داریم که فوتبالمان در جام ملتهای آسیا نباید هیچ کمبودی داشته باشد. ضمن این که خبر خوشی برای بازیکنان تیم ملی داریم که باید آن را بعدا اعلام می‌کنیم اما وقتی ورزشکاران حاضر در گوانگجو گفتند که پاداش‌ها چقدر در عملکردشان تاثیرگذار بوده تصمیم داریم برای بازیکنان تیم ملی هم پیش از حضور در جام ملتها پاداشی تعیین کنیم.

به گزارش ایسنا، سعیدلو در بخش پایانی گفت‌وگوی خود با خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا شما تاکید دارید سرمربی تیم ملی خارجی باشد گفت: من روی خارجی یا داخلی بودن آن بحثی ندارم، تنها چیزی که به فدراسیون اعلام کردم این که شما بروید و بهترین مربی را بیاورید و مشکلی به نام پول وجود ندارد. دیروز به قطبی هم گفتم که دنبال یک مربی با نمره 20 می‌گردیم، اگر تیم ملی در جام ملتها موفق نشود نمره‌اش 20 نیست اما اگر تیم ملی قهرمان شود شما مربی‌ای می‌شوید که نمرتان 20 است.

خبرنگاری در این حین به سعیدلو گفت: آیا اگر قطبی تیم را قهرمان کرد خودش هم گزینه است که سعیدلو با خنده گفت: مگر می‌شود کسی که نمره‌اش 20 است را از تیم ملی گرفت.
تاریخ: 1389/10/1
موضوع: فوتبال
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: