برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

/نشست مطبوعاتي سرمربي تيم ملي/ - 1قطبي: باشگاه‌ها نمي‌توانند بازيكنان خود را به تيم ملي ندهند

به گزارش خبرگزاري فارس نشست مطبوعاتي افشين قطبي ساعت 15:10 امروز در هتل آكادمي تيم‌هاي ملي با حضور خبرنگاران انجام شد.

* تبريك روز خبرنگار از سوي سرمربي تيم ملي

من روز خبرنگار را تبريك مي‌گويم. شما نقش بسيار مهمي در نتايج فوتبال كشور داريد. در واقع خبرنگاران شريك نتايج تيم ملي هستند. تمام خانواده‌هاي فوتبال نياز به همكاري رسانه‌ها دارند تا بتوانند پيشرفت كنند. ما بعد از مراسم قرعه‌كشي جام ملت‌هاي 2011 برنامه‌ريزي دقيق خود را آغاز كرديم و سعي كرديم در روزهاي فيفا بهترين همكاري را با باشگاه‌ها داشته باشيم تا تيم ملي خوبي بسازيم و به هدف خودمان كه همان قهرماني در جام ملت‌ها است برسيم.

* برنامه‌ريزي دقيق ليگ برتر تا شروع جام ملت‌ها

فقط 14 روز قبل از شروع دهمين دوره مسابقات ليگ برتر اردوي اتريش را برگزار كرديم كه با انجام سه بازي دوستانه و 14 جلسه تمريني از بهترين نفرات استفاده كرديم. در آن اردو فقط لژيونرها را در اختيار داشتيم و در ادامه نيز همه تمركز ما روي روزهاي فيفا است كه اجازه بازي به ما مي‌دهد. تورنمنت غرب آسيا اهميت دارد و روي آن برنامه‌ريزي كرديم كه پس از همكاري با سازمان ليگ دو روز آن در تقويم فيفا قرار دارد.

اردوي خود را از 11 جولاي شروع كرديم و تا قبل از برگزاري ديدار دوستانه با ارمنستان 4 جلسه تمريني انجام خواهيم داد. در روز 28 آگوست تيم ملي به اردو مي‌رود و بعد از دو روز تمرين راهي چين مي‌شويم تا تيم ملي اين كشور مسابقه دوستانه‌اي انجام دهيم. سپس دو روز بعد به سئول مي‌رويم تا با تيم كره جنوبي در روز 7 سپتامبر مسابقه دوستانه برگزار كنيم.

مرحله بعدي آماده‌سازي به تورنمنت غرب آسيا معطوف مي‌شود كه در 24 سپتامبر ملي‌پوشان به ما اضافه مي‌شوند و 4 روز قبل از شروع مسابقات خودمان را براي ديدار با بحرين آماده مي‌كنيم.

آخرين روز فيفا 17 نوامبر است كه عباس ترابيان رئيس كميته بين‌الملل فدراسيون قول داده با يك تيم بزرگ در تهران بازي دوستانه برگزار كنيم. 17 روز قبل از اولين بازي ما در جام ملت‌ها طبق قوانين فيفا كه 14 روز قبل از جام ملت‌ها بايد بازيكنان در اختيار تيم ملي باشند 4 بازي در نظر گرفته‌ايم كه با تيم‌هاي مختلف ديدار مي‌كنيم. البته در هفته اول ژانويه خودمان را به قطر مي‌رسانيم.

* استفاده از بهترين تكنولوژي‌ها براي ارزيابي ايده‌آل وضعيت فيزيكي ملي‌پوشان

تلاش كرديم با مدرن‌ترين تكنولوژي ضربان قلب بازيكنان را ركوردگيري كرده و با اطلاعات دقيقي شرايط فيزيكي آنها را ارزيابي كنيم. اردويي كه داريم از امروز شروع مي‌شود و ساعت 17 اولين جلسه تمريني قبل از بازي با ارمنستان با 24 بازيكن برگزار خواهد شد.

قبل از دعوت بازيكنان من به اين دليل 24 بازيكن را انتخاب كردم كه مي‌دانستم برخي نفرات مصدوم خواهند شد كه چنين اتفاقي نيز رخ داد. محمدرضا خلعتبري به دليل مصدوميت از ناحيه كمر، ميلاد ميداودي به دليل مصدوميت از ناحيه دست و مهرداد اولادي به دليل عدم حل مشكل خدمت سربازي‌اش نمي‌توانند ما را همراهي كنند. به همين دليل من با باشگاه اوساسونا تماس گرفتم و هماهنگي‌هاي لازم انجام شد و ما براي ديدار با ارمنستان جواد نكونام را در اختيار خواهيم داشت. نكونام فردا به تهران مي‌آيد و پس از دو جلسه تمرين همراه با ملي‌پوشان راهي ارمنستان مي‌شود.

اگر مي‌خواهيم قهرمان جام ملت‌ها شويم بايد همه بازيكنان، سرباز 75 ميليون ايراني باشند. ممكن است اختلاف فني بين بازيكنان زياد باشد اما به لحاظ شخصيتي بايد بازيكن جايگاه خود را در تيم ملي بداند. به همين دليل من سعي مي‌كنم بهترين نفرات را به اردو دعوت كنم. مطمئنم همه ملي‌پوشان دوست دارند ايران قهرمان جام ملت‌ها شود تا آرزوي 35 ساله ايراني‌ها برآورده شود. به همين دليل ما نيازمند حمايت همه جانبه بويژه رسانه‌ها هستيم.

از صميم قلب مي‌دانم همه رسانه‌ها دوست دارند بعد از 35 سال پرچم ايران در جام ملت‌ها به اهتزاز درآيد و ما در اين زمينه به كمك شما نياز داريم. جام جهاني نشان داد كه تيم ملي انگليس با وجود داشتن بهترين سرمايه و امكانات نتوانست موفق شود بنابراين اين موضوع نشان مي‌دهد كه تيم بدون حاشيه مي‌تواند موفق شود.

حمايت نبايد حرفي باشد بلكه بايد در عمل هم انجام شود. بازيكنان ما افراطي هستند و ما ايراني‌ها هم افراطي هستيم بنابراين شما خبرنگاران مي‌توانيد تصاويري را درست كنيد كه جو مثبت شود.

* از مصدوم بودن كريمي تا مصدوم شدن جادوگر

درباره مصدوميت علي كريمي من نگفتم كه علي كريمي مصدوم است و به همين دليل به تيم ملي دعوت نشد بلكه منظورم اين بود كه كريمي در اردوي اتريش مصدوم شد و من احساس كردم كه بايد بهترين نفرات را دعوت كنم. نفراتي كه در شرايط ايده‌آلي هستند. كريمي تجربه بالايي دارد و من علاقمندي زيادي به كيفيت بازي وي دارم و قبل از بازي با تايلند نيز خودم اين بازيكن را برگرداندم. هميشه درهاي تيم ملي باز است. اگر اين بازيكن شرايط خوبي داشته باشد مي‌تواند بار ديگر به اردو دعوت شود چرا كه تا شروع مسابقات زمان كافي وجود دارد. خودش هم گفته كه اگر نياز باشد حاضر است به تيم ملي دعوت شود.

* منع قانوني براي باشگاه‌ها در صورت اجازه ندادن به ملي‌پوشان براي حضور در اردو

من معتقد نيستم كاري كردم كه رسانه‌ها بيشتر به من مشكوك شوند. علاوه بر اين اين انتقاد را قبول ندارم كه قبل از نشست مطبوعاتي در يك برنامه تلويزيوني شركت كردم. در خصوص اظهارات برخي باشگاه‌ها مبني بر عدم حضور ملي‌ پوشانشان در اردوي تيم ملي بايد بگويم اين موضوع خلاف قوانين فيفا است. ما براي ساختن تيم ملي قبل از شروع جام ملت‌ها كه هر 4 سال يك بار برگزار مي‌شود در شرايط حساسي قرار داريم بنابر اين باشگاه‌ها و تيم ملي بايد با هم همكاري كنند.

من در برنامه‌ريزي ليگ نقشي ندارم. سازمان ليگ به خوبي تاريخ و تقويم فيفا را مي‌داند اما فكر مي‌كنم همكاري خوب با سازمان ليگ مي‌تواند شرايط خوبي را براي طرفين فراهم كند. من در سه باشگاه فعاليت كرده‌ام و درد مربيان باشگاهي را درك مي‌كنم اما بايد سعي كنيم براي حضور در جام ملت‌هاي 2011 تيم قدرتمندي داشته باشيم و پس از 35 سال قهرمان آسيا باشيم. اين يكي از مهمترين اهداف كشور است. باشگاه‌ها نمي‌توانند بازيكن ملي پوش را به تيم ملي ندهند. اين خلاف مقررات است و در صورت بروز اين موضوع كفاشيان و كميته انضباطي طبق قانون فيفا برخورد خواهند كرد.
ادامه دارد...
انتهاي پيام/


تاریخ: 1389/5/20
موضوع: فوتبال
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: