برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

اسرائیل بارسا را تهدید کرد

ارتباط پنهان خوان لاپورتا مدیرعامل سابق بارسلونا با بانک‌های تل‌آویو چندی پیش از همین خبرگزاری به نقل از منابع خبری چند کشور عربی فاش شده بود.

این ارتباط پنهان امروز و در مدیریت روسل گریبانگیر بارسا شده و به نظر می‌رسد سود سرشاری که تا کنون از لابی صهیونیستی به جیب کاتالونیا واریز می‌شد، به یک ضرر تاریخی تبدیل می‌شود.

در حدود دو هفته پیش، مدیرعامل بارسلونا دست به یک سنت‌شکنی تاریخی زد و حاضر شد روی پیراهن تیم فوتبال باشگاهش آگهی تبلیغاتی چاپ کند. این در حالیست که هواداران معتقدند روی قلب بازیکنان نباید هیچ آرمی حک شود و تنها پیام تبلیغاتی یونیسف را به خاطر کمک به کودکان فقیر آفریقا قبول کردند.

ساندرو روسل، مدیر بارسا با بی اعتنایی به این سنت قدیمی با یک بنیاد مالی بزرگ در قطر به نام «بنیاد قطر» قرارداد همکاری امضا کرد. از منابع خبری گمنام اسپانیایی فاش شد، این باشگاه حداقل 250 میلیون یورو به عنوان پیش قرارداد تا پایان سال 2014 میلادی دریافت کرده است. کارشناسان معتقدند این رقم مقابل چک صادر شده به سود بارسلونا، هیچ است. پس از آن، اعتراضاتی بین هواداران منعکس شد؛ اما سود حاصل از این قرارداد آنقدر زیاد بود که حتی هواداران متعصب را نیز وسوسه می‌کرد.

بسیاری از منابع خبری، ارتباط پنهانی لاپورتا با رژیم صهیونیستی را تکذیب می‌کردند؛ اما اعتراض روز گذشته این رژیم به عقد قرارداد با «بنیاد قطر»، این ادعا را به روشنی ثابت کرد. در نامه تهدیدآمیز وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی که به دفتر باشگاه ارسال شده، آمده است اگر قرارداد خود با بنیاد قطر را فسخ نکنید، از حمایت مالی خود که در سالیان گذشته بدون وقفه صورت گرفته، صرفنظر خواهیم کرد.

منابع خبری اسپانیایی ادعا می‌کنند، بنیاد قطر در حدود 165 میلیون یورو به برخی جریان‌های اسلامی مانند حماس و نیروهای مقاومت در غزه کمک بلاعوض داده است. این شرکت غول‌پیکر قطری در یکی از زیر شاخه‌های بزرگ خود، خطوط هوایی قطر را تحت کنترل دارد. به احتمال فراوان، در مورد آگهی تبلیغاتی روی پیراهن بارسا، آرم این شرکت هوایی را انتخاب خواهد کرد.

تاریخ: 1389/10/1
کلمات کلیدی: ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: