برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

انزو بیرزوت ،مربی ایتالیا در جام جهانی 1982 درگذشت

انزو بیرزوت، سرمربی سابق تیم ملی ایتالیا، امروز در سن 83 سالگی درگذشت.
بیرزوت توانسته بود در جام جهانی 1982 اسپانیا، آتزوری را قهرمان جهان کند و به همین دلیل از محبوبیت و احترام زیادی در بین طرفداران لانازیوناله برخوردار بود.
بیرزوت در دوران بازی یک مدافع آخر بود و فوتبال حرفه ای را در سال 1946 از تیم پروگوریتزا آغاز کرد. پس از آن او برای تیم های اینتر میلان، تورینو و کاتانیا نیز بازی کرد. او تنها یک بازی ملی برای ایتالیا انجام داد.
او در سال 1964 از فوتبال خداحافظی کرد و بلافاصله به عنوان کمک مربی تیم تورینو زیر نظر نرئو روکی و جیوان باتیستا فابری کارش را آغاز کرد. او کارش به عنوان سرمربی را از تیم پراتو در سری سی آغاز کرد اما او خیلی زود کار باشگاهی را رها کرد و با فدراسیون فوتبال ایتالیا آغاز به همکاری کرد . او ابتدا سرمربی تیم زیر 23 ساله ها شد و سپس به عنوان کمک فروچیو والکارجی در جام جهانی 1974 انتخاب شد. بعد از جام  جهانی آلمان او کمک اول فلوویو برناردینی در تیم ملی شد و در سال 1977 به عنوان سرمربی تیم ملی ایتالیا انتخاب شد. تیم او در جام جهانی 1978 بازی های بسیار جذاب و تماشاگرپسندی را به نمایش گذاشت و در نهایت توانستند عنوان چهارم جهان را به دست بیاورند. تیم او در یورو 1980 نیز که به میزبانی ایتالیا برگزار شد بازی های خوبش را تکرار کرد.
در جام جهانی 1982 اسپانیا، پس از سه تساوی در سه دیدار مرحله گروهی، او از بازیکنانش خواست برای فروکش کردن شرایط بحرانی تیم، مصاحبه  نکنند. پس آن بود که تیم ایتالیا بازی های خوبش را آغاز کرد و در مرحله دوم موفق شد تیم هایی مانند برزیل و آرژانتین را شکست دهد و در نیمه نهایی  نیز از سد لهستان گذشت. در نهایت آنها موفق شدند در فینال آلمان را شکست دهند و برای اولین بار بعد از سال 1983 ایتالیا را قهرمان جهان کرد.
ایتالیا و بیرزوت نتوانستند به رقابت های یورو 1984 راه پیدا کنند و پس از شکست مقابل فرانسه در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی 1986 بود که بیرزوت از تیم ملی کنار گذاشته شد.
او پس از مدت ها دوری از فوتبال در سال 2002 به عنوان رئیس کمیته فنی مربیان ایتالیا انتخاب شد و تا سال 2005 این مسئولیت را برعهده داشت.
تاریخ: 1389/10/1
موضوع: فوتبال
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: