برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

مشحون در گفتگو با مهر:تیم‌ها به دنبال کاپ اخلاق باشند نه جام قهرمانی/ عقب مانده نیستم

رئیس فدراسیون بسکتبال در آستانه آغاز فصل جدید مسابقات لیگ برتر باشگاههای کشور از تیم های شرکت کننده در این رقابتها خواست پیش از رقابت برای کسب رده های برتر، اخلاق مداری و شخصیت و منش پهلوانی را در اولویت کاری خود قرار دهند.

محمود مشحون در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: مهمترین مسئله برای من رعایت اخلاق اسلامی است که باید قبل از هر شور و شعفی که به واسطه پیروزی ها به دست می آید، دیده شود. باید درعین حرکت صحیح ورزشی قشنگ برخورد کرد و حرف زد.

وی ضمن تاکید بر نمایش رفتارهای همه پسندانه از سوی بازیکنان و مربیان لیگ برتری خاطرنشان کرد: باید همه آموزش های دینی را پیاده کنند و به گونه ای رفتار کنند که به هیچ وجه مورد سئوال قرار نگیرند.

رئیس فدراسیون بسکتبال ابراز امیدواری کرد که امسال کمتر باری مسئولان کمیته انضباطی مجبور به تشکیل جلسه برای رسیدگی به پرونده های اخلاقی و صدور رای برای آنها شوند، گفت: رقابت برای پیروز بودن و رسیدن به جام قهرمانی ارزشمند است اما ارزشمندتر آن است که تیم ها قبل از هر چیز به دنبال قهرمانی در اخلاق باشند.

مشحون یادآور شد: این خوب نیست که اخلاق و رفتار صحیح را فدای هر آنچه منفعتی برای پیروزی و قهرمانی تلقی می شود، کرد. پس تیم ها اول به دنبال کاپ اخلاق باشند نه جام قهرمانی.

رئیس فدراسیون بسکتبال در بخشی از صحبت های خود با بیان اینکه مسابقات باشگاهی در ابتدای فصل با رکود و ناهماهنگی محسوسی همراه خواهد بود، گفت: علت این است که تیم ها هنوز قالب اصلی خود را به دست نیاورده اند. به خصوص اینکه بازیکنان خارجی هنوز از راه نرسیده اند و ترکیب کامل تیم ها روزهای زیادی را کنار هم نبوده اند.

وی افزود: وجود این نواقص در ابتدای راه طبیعی است از هفته سوم - چهارم مسابقات به بعد پویایی لازم در لیگ برتر ایجاد می شود. امسال لیگ زیبایی خواهیم داشت البته اگر تیم ها برنامه تنظیم شده و اعلام شده خود را تا پایان اجرا کنند نه اینکه مانند BA عمل کنند.

* رئیس فدراسیون بسکتبال دوست دارد کدام تیم قهرمان لیگ شود؟ اصلا تیم قهرمان تهرانی باشد یا شهرستانی ؟

وی در پاسخ به این سئوال خبرنگار مهر تاکید کرد: وقتی 10 پرتقال یک رنگ پیش چشم داشته باشیم دوست نداریم حتی یکی از آنها ناسالم باشد. برای من چه فرقی می کند که کدام تیم قهرمان شود. عقب مانده نیستم که در این مورد حتی فکر کنم. فقط اینکه خوب بازی کردن وظیفه همه تیم هاست و ما هم وظیفه حمایت را داریم.

رئیس فدراسیون بسکتبال در بخش پایانی صحبت های خود خطاب به ملی پوشان گفت: آنها مسئولیت سنگینی دارند . در مقابل بازیکنان جوان حکم برادر بزرگتر در کنار کوچکتر را دارند پس باید در هر شرایطی شخصیت و منش پهلوانی و قهرمانی خود را حفظ کنند.


تاریخ: 1389/10/1
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: