برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

لیگ برتر به هفته بیستم رسید تعطیلی 38 روزه لیگ فوتبال ایران

جام جم آنلاین: هفته بیستم دهمین دوره رقابت های لیگ برتر در شرایطی روز پنجشنبه با رویارویی مربیان مطرح برگزار می‌شود که پس از این هفته، رقابتها نزدیک به چهل روز تعطیل خواهد شد. در این هفته استقلال و پرسپولیس پس از سال ها در یک روز و در دو ورزشگاه تهران به میدان می‌روند.

به گزارش مهر، با برگزاری دیدارهای هفته بیستم لیگ برتر این رقابت ها برای 38 روز تعطیل می شود و این آخرین فرصت برای ماست تا با لیگ زندگی کنیم و از حساسیت و جذابیت آن لذت ببریم.

شرحی از دیدارهای این هفته در زیر می آید:

سایپای البرز - پرسپولیس تهران

پرسپولیس این روزها کانون اخبار و البته «بحران» است. این تیم ترک عادت نکرده و همچنان می بازد. متاثر از باخت هشتم سرخپوشان مقابل صبای قم بود که دایی رفت و در عرض 24 ساعت برگشت. او آمده «با تمام قدرت و برای جبران شکست‌ها» - آخرین نقل قول علی دایی پس از بازگشت به پرسپولیس- دایی می خواهد پرسپولیس را نجات دهد و از قضا در گام اول باید به میهمانی سایپا در ورزشگاه تختی تهران برود، تیمی که محمد مایلی کهن سرمربی آن است و همه به اختلاف نظر او با سرمربی سرخپوشان واقف هستند.

سایپا نیز همچون پرسپولیس روزهای خوبی را پشت سر نمی گذاشت اما با بردی که هفته قبل مقابل نفت آبادان کسب کرد به آرامش رسید. تیم مایلی کهن می خواهد نهمین تیمی باشد که طعم تلخ شکست را به کام دایی و تیمش می نشاند، امری که تحقق آن چندان دور از ذهن نیست.

روز پنجشنبه برای دایی روز ویژه‌ای است، او چهار روز پس از استعفای رسمی از تیم پرسپولیس مجددا روی نیمکت این تیم می نشیند، آنهم برای نجات پرسپولیس. او با طرح این موضوع که «تا الان پا روی دلم گذاشته بودم اما از این به بعد هر فردی دلش با تیم نباشد و نخواهد با قطار موفقیت پرسپولیس حرکت کند، از لیست تیم کنار گذاشته می شود و بازیکنان تیم‌های پایه جای آنها را پر می‌کنم». شمشیر را برای سرخپوشان از رو بسته است، شاید اگر این بار هم پرسپولیس ببازد او به فکر تجزیه و زیر و رو کردن تیمی بیافتد که بی انگیزه تر از همیشه دیده می شود.

سرخپوشان تهرانی در حالی بعدازظهر پنجشنبه به مصاف سایپای البرز می روند که بازیکنانی چون حسین بادامکی و حمیدرضا علی عسگر را در خدمت نخواهد داشت. مشکلات این تیم کم بود که حالا باید دایی با غیبت این دو بازیکن به نحوی کنار آید.

سپاهان اصفهان - فولاد خوزستان

این بازی جنگ فولادی‌هاست. فولاد مبارکه سپاهان عصر پنجشنبه در ورزشگاه فولادشهر اصفهان میزبان فولاد خوزستان است. سپاهان گرچه اختلافی پنج امتیازی با فولادخوزستان دارد و یکی از مدعیان قهرمانی لیگ برتر است اما در یک مورد با شاگردان مجید جلالی تشابه دارد و آنهم تعداد گلهای زده است. این دو تیم دارای بهترین خطوط حمله در جدول رده بندی لیگ برتر هستند که نشان می دهد با فوتبال تهاجمی را به بازی تدافعی ترجیح می دهند.

بازی سپاهان - فولاد تقابل امیر قلعه نویی با مجید جلالی است. قلعه نویی که قهرمانی در هشتمین دوره لیگ برتر با استقلال را مدیون مجید جلالی است، از آن تاریخ به امروز کمتر مقابل این مربی توفیق داشته است. او عصر پنجشنبه در اصفهان باید با دست پر میدان را ترک کند، چراکه در غیر اینصورت باید شاهد افزایش فاصله خود با صدر جدول باشد.

نفت تهران - استیل آذین تهران

این هم یک بازی 6 امتیازی برای دو تیم قعرنشین است. استیل آذین در هفته نوزدهم لیگ برتر نباخت اما به دلیل پیروزی تیم های پایین جدولی به انتهای جدول سقوط کرد. این تیم در هفته بیستم و قبل از آغاز تعطیلات با اندیشه فرار از انتهای جدول به دیدار نفت تهران می رود که اتفاقا آن تیم نیز در مصاف با استیل آذین هدفی مشابه شاگردان خاکپور دارد. جنگ برای فرار از سقوط شاگردان فرکی و خاکپور را برای انجام یک بازی متحورانه تحریک می کند.

صنعت نفت آبادان - راه آهن شهرری

این هم یکی از دیدارهایی است که سه امتیازش برای هر دو تیم از اهمیت بالایی برخوردار است. صنعت نفت که روزهای خوبی را سپری می کند و هوادارانش را به وجد آورده است، میزبانی تیمی خواهد بود که تا قبل از بدقولی های مدیرانش به خاطر مسائل مالی نتایج خوبی می گرفت اما مهدی تارتار و شاگردانش چند هفته ای است که با روزهای خوبشان فاصله گرفته اند.

صبای قم - شاهین بوشهر

تیم صبای قم چهار روز پس از پیروزی پرگل مقابل پرسپولیس در خانه پذیرای تیم شاهین بوشهر خواهد بود. شاهین نیز مانند صبا هفته نوزدهم را با پیروزی مقابل تیم قعرنشین پیکان پشت سرگذاشت. استیلی پس از آن پیروزی شیرین که حکم ادامه ماموریتش در بوشهر را امضا کرد، کسب امتیاز در قم را جستجو می کند تا با شرایطی مطلوب در جدول رده بندی به تعطیلات برود. باید دید تیم با انگیزه صبا فرصت عرض اندام به استیلی و شاگردانش را می دهد یا اینکه همچون پرسپولیس آنها را نیز قربانی بلندپروازی های خود می کند.

مس کرمان - ملوان بندرانزلی

نارنجی پوشان کرمانی روزهای ناآرامی پشت سر می گذارند. شکست در دیدار برابر ذوب آهن که پس از 16 هفته برای تیم مس کرمان رقم خورد، این تیم را در کانون جنجال و حواشی قرار داده است به نحوی که مربی و برخی بازیکنان نارنجی پوشان با جرایم و محرومیت‌هایی روبه‌رو شده‌اند. مسی ها با فراموش کردن آن بازی باید عصر پنجشنبه در خانه میزبان ملوانان بندرانزلی باشند که نمی برند اما همچنان در میانه جدول جای دارند.

پیکان قزوین - پاس همدان

شکست مقابل شاهین بوشهر روند روبه رشد تیم پیکان را متوقف کرد. این تیم باخت و دوباره فانوس بدست شد. تیم علیدوستی این هفته در خانه میزبان پاس همدان است که اتفاقا مانند پیکان در زمره تیم‌های انتهای جدولی است. تقابل این دو تیم که اختلاف امتیازشان تنها دو امتیاز است می تواند جذاب و تماشایی باشد.

تراکتورسازی تبریز - شهرداری تبریز

این هم شهرآورد تبریز است. البته که موقعیت و جایگاه دو تیم تفاوت زیادی با یکدیگر دارد و شاگردان فراز کمالوند با آرامش و اطمینان بیشتری برای پیروزی تلاش می کنند. تراکتورسازی هفته گذشته راه آهن را در تهران شکست داد و حالا به مصاف تیم شهرداری می رود که در انتهای جدول شرایط خوبی ندارد و بیش از رقیب همشهری اش به سه امتیاز نیاز دارد. باید دید تماشاگران تبریز این بازی هم مثل بازی گذشته استقبال زیادی نخواهند کرد یا ورزشگاه یادگار یک روز بانشاط را پشت سرخواهد گذاشت.

برنامه دیدارهای هفته بیستم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور به شرح زیر است:

پنجشنبه - 2/10/1389
سایپای البرز - پرسپولیس تهران، ساعت 14:15، ورزشگاه تختی تهران
سپاهان اصفهان - فولاد خوزستان، ساعت 15، ورزشگاه ذوب آهن فولادشهر
نفت تهران - استیل آذین تهران، ساعت 15، ورزشگاه دستگردی تهران
صنعت نفت آبادان - راه آهن شهرری، ساعت 15، ورزشگاه تختی آبادان
صبای قم - شاهین بوشهر، ساعت 15، ورزشگاه یادگارامام (ره) قم
مس کرمان - ملوان بندرانزلی، ساعت 15، ورزشگاه شهید باهنر کرمان
پیکان قزوین - پاس همدان، ساعت 15، ورزشگاه شهید رجایی قزوین
تراکتورسازی تبریز - شهرداری تبریز، ساعت 15، ورزشگاه یادگارامام (ره) تبریز
استقلال تهران - ذوب آهن اصفهان، ساعت 16:15، ورزشگاه آزادی تهران

جدول رده بندی لیگ برتر به شرح زیر است:  

تیم بازی تفاضل امتیاز 1- ذوب آهن 19 13+ 39 2- استقلال 19 5+ 34 3- سپاهان 17 15+ 31 4- مس 19 9+ 31 5- تراکتورسازی 19 8+ 31 6- نفت آبادان 18 3+ 28 7- پرسپولیس 19 3- 27 8- فولاد 19 13+ 26 9- صبا 18 4+ 25 10- ملوان 19 5- 23 11- راه آهن 18 5- 22 12- سایپا 19 5- 20 13- پاس 19 6- 20 14- شهرداری 19 9- 20 15- شاهین 19 3- 19 16- نفت 19 6- 19 17- پیکان 19 11- 18 18- استیل آذین 19 17- 18

 

تاریخ: 1389/10/1
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: