برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

قطبی در نشست خبری -3/زمان به عقب باز‌گردد باز هم به ایران می آمدم/ خداحافظی برایم دشوار است

سرمربی تیم ملی ایران با بیان اینکه انتخاب نفرات تیم ملی برایش بسیار سخت بود، تاکید کرد اگر زمان به گذشته باز گردد بازهم پیشنهاد حضور در فوتبال ایران را پذیرفته و در تیم‌های ملی و باشگاهی کشورمان مربیگری خواهم کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، افشین قطبی در ادامه آخرین نشست خبری اش در ایران ضمن بیان مطلب فوق گفت: اگر تیم ملی در مسابقات جام ملت‌های آسیا موفق شود، همه از آن سود می‌برند اما مسلما مسئولان، کادرفنی و بازیکنانی که داخل تیم هستند، قهرمانان ایران لقب خواهند گرفت.

وی با طرح اینکه نفراتی هم که با تیم ملی در قطر نیستند، می‌خواهند این تیم قهرمان آسیا شوند، تصریح کرد: موفقیت تیم ملی در قطر باعث می‌شود حتی نفراتی که داخل تیم نیستند، سود ببرند زیرا موفقیت تیم ملی، باعث می‌شود فوتبال در کشورمان جذابتر از گذشته برگزار و از نظر اقتصادی و فرهنگی فوتبال ایران رشد می کند.

سرمربی تیم ملی بیان این جملات را در توحیه خط زدن نفراتی همچون اولادی، معدنچی، زنیدپور، بنگر و ... عنوان کرد و افزود: من واژه خط زدن را دوست ندارم زیرا اعتقاد دارم همه در تیم ملی جای دارند. تیم ملی برای 11 نفر، 18 نفر و یا 27 نفر نیست، تیم ملی برای همه فوتبالیست‌هاست که در نهایت 11 نفر از بین آنها در زمین به میدان می‌روند.

وی گزینش بازیکنان برای حضور در فهرست نهایی تیم ملی را بسیار دشوار خواند و تاکید کرد: اطرافیان من می‌توانند شهادت بدهند که با چه سختی‌ها و مشلات نفرات نهایی تیم ملی را انتخاب کردم. برای انتخاب 27 نفر نهایی تمام بازی‌های لیگ را زیر نظر گرفتم و در نهایت به این نتیجه رسیدم که این نفرات را دعوت کنم.

قطبی در مورد دعوت نکردن از حنیف عمران زاده به تیم ملی اظهار داشت: عمران زاده توسط من به تیم ملی آمد و به وی اعتقاد دارم. این بازیکن آینده روشنی دارد و اینکه امروز در تیم ملی نیست، نباید توانایی آن را فراموش کرد. البته به نظر من نفراتی که در خط دفاع تیم ملی انتخاب شده است، بیشتر از حنیف می‌توانند به تیم ملی کمک کنند.

وی کنار گذاشتن میلاد زنیدپور از تیم ملی را برای خود دشوار خواند و خاطرنشان کرد: زنیدپور در باشگاه فصل خوبی نداشت و در تیم ملی هم با نوساناتی مواجه شد، به همین دلیل تصمیم گرفتم او را همراه تیم ملی به قطر نبرم.

سرمربی تیم‌‍ملی فوتبال کشورمان با تعریف و تمجید از بنگر ادامه داد: محسن بازیکن بسیار خوب و با شخصیتی است اما نام 4 بازیکن تدافعی که در فهرست تیم ملی قرار گرفته‌اند، شرایطشان از بنگر بهتر است، به همین خاطر این بازیکن را در آخرین لحظه کنار گذاشتم.

وی اولادی را به یک پلنگ تعبیر کرد و افزود: مهرداد اولادی یک مهاجم و بازیکن ششدانگ و قوی است و در ماه‌های گذشته برای همراهی تیم ملی تلاش زیادی انجام داد اما در فهرست تیم ملی رضا نوروزی و آرش افشین را دارم که فکر می‌کنم بهتر از اولادی می‌توانند به تیم ملی کمک کنند.

قطبی تیم ملی را به خانواده ای تشبیه و تصریح کرد: برای حضور و موفقیت این خانواده به بازیکنانی نیاز دارم که در شرایط مختلف، کیفیت‌های متفاوتی را از بازی خود ارائه کند.

وی با اشاره به اینکه علاقمند بود از معدنچی در جام ملت‌ها استفاده کند، افزود: مهرزاد در مرحله مقدماتی جام ملت‌ها به تیم ملی بسیار کمک کرد و گل‌های زیادی را به ثمر رساند اما در فصل جاری بیشتر به دلیل مصدومیت، شرایط لازم برای حضور در مسابقات سخت را ندارد.

سرمربی تیم‌‍ملی فوتبال ایران همچنین خاطرنشان کرد: انتخاب بازیکنان برای من سخت و دشوار است زیرا اعتقاد دارم تصمیمی برای گزینش بازیکنان می‌گیرم، تصمیمی است برای زندگی ورزشی آنهاست و باید دقت نظر این انتخاب را انجام دهم.

در بخش پایانی این نشست خبرنگاری از قطبی پرسید اگر به 3 سال قبل بازگردید و باز هم کاشانی با شما تماس بگیرد، آیا به فوتبال ایران باز می‌گشتید؟ وی در پاسخ به این سوال گفت: صددرصد این کار را می‌‍کردم. این آرزوی هر ایرانی در هر کجای دنیا هست که به کشورش بازگشته و به آن خدمت کند. من امروز افتخار می‌کنم که به ایران آمدم و سال‌های خوبی را در فوتبال ایران پشت سر گذاشتم.

قطبی اضافه کرد: سعی کردم در این نشست خبری که آخرین گفتگویم با شما خبرنگاران در ایران بود، به دور از احساسات عمل کرده و احساساتی نشوم. باور کنید خداحافظی از فوتبال ایران برایم دشوار است و به هیچ وجه آسان نیست از تیم ملی جدا شوم. به همین خاطر همانند گذشته از شما خداحافظی نمی کنم. قلب من متعلق به شما و مردم کشورم است و همیشه به خود افتخار می‌کنم که در ایران مربیگری کردم.

وی افزود: بعضی از شما در این مدت چیزهای خوبی برای من ننوشتید و شاید فکر کنید به این خاطر با شما رابطه بدی داشته باشم اما در زندگی همیشه سعی کردم کینه‌ای نباشم. همیشه با همه با دل باز برخورد کردم و اگر انتقادی شد، ناراحت نشدم زیرا این انتقادها باعث ضعف‌های خودم و تیم را ببینم و اینگونه به موفقیت تیم ملی کمک کرده‌اید. قطعا هدف شما هم مانند پیشرفت تیم ملی بوده است.

خبرنگاری پرسید شما روزی که به ایران آمدید قول دادید فارسی را مثل بلبل صحبت کنید، آیا امروز می توانید فارسی را به خوبی صحبت کنید؟ سرمریی تیم ملی فوتبال کشورمان در پایان گفت: امروز مانند شما نمی‌توانم فارسی را بلبلی حرف بزنم. البته در این سه سال فارسی خوب شده اما انگلیسی‌ام بد شده است.


تاریخ: 1389/10/1
کلمات کلیدی: ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: