برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

فتنه در پرسپولیس را نه تایید می‌کنم و نه تکذیب

مربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: بعید می‌دانم برخی بازیکنان پرسپولیس علیه این تیم و سرمربی‌اش فتنه کرده باشند اما در عین حال آن را تکذیب هم نمی‌کنم.

حسین عبدی با اشاره به این که تیم فوتبال پرسپولیس کانون توجه‌ها در هفته بیستم لیگ برتر شده است، درباره مسابقه این تیم برابر سایپا، اظهار کرد: پس از بازی با صبا اتفاقی که ابتدا برای پرسپولیس افتاد خوب نبود اما اتفاق بعدی یعنی بازگشت علی دایی مثبت بود و می‌تواند شرایط خوبی را برای تیم بوجود آورد. فاصله بین بازی‌ها کم است و همه در پرسپولیس اصرار داشتند تا تیم با شرایطی که دارد به کارش ادامه دهد. این کار درستی بود که در نهایت انجام شد.

وی افزود: از سه شنبه به بعد وضعیت روحی تیم تغییر کرده است، پرسپولیس البته چند بازیکن محروم یعنی حسین بادامکی، امیرحسین فشنگچی و حمیدرضا علی‌عسگر را برای دیدار با سایپا نخواهد داشت، هرچند اگر قرار باشد بازیکنان شرایط بازی قبل را داشته باشند، چندان فرقی نخواهد کرد. در مسابقه با صبا بازیکنان پرسپولیس خودشان نبودند و اگر قانون اجازه می‌داد نیاز به هفت، هشت تعویض داشتیم.

عبدی با بیان این که در غیاب یک روزه علی دایی در تمرینات پرسپولیس، نوع برخی تمرینات را تغییر داده، اظهار کرد: برنامه، مدت و ساعت برگزاری تمرینات از قبل پیش‌بینی شده بود اما در آن یک جلسه بنده نوع برخی تمرینات را عوض کردم چون می‌دانستم در تمرینات بعدی که به ریکاوری اختصاص خواهد داشت، معمولا بازیکنان همان برنامه‌های قبلی را اجرا خواهند کرد.

مربی پرسپولیس درباره مصاف با سایپا نیز گفت: وقتی شرایط یک تیم بزرگ کانون توجهات لیگ می‌شود و اتفاقات آن در بزرگترین شکل انعکاس داده می‌شود، بی‌تردید اولین حریفش انگیزه بالایی برای رویارویی با این تیم خواهد داشت. بازیکنان هر دو تیم در شرایط روحی متفاوتی برابر هم می‌ایستند که هر اتفاق مثبت یا منفی به سود یکی از آنها قابل پیش‌بینی نیست. سایپا حریف جوان و قدرتمندی است اما معتقدم اگر بازیکنان ما تا حدی مطلوبی اعتماد به نفس‌شان را حفظ کنند، می‌توانیم به مراتب بهتر از بازی‌های قبل بوده و در نهایت پیروز شویم. ما سایپا را کاملا آنالیز کردیم و با شناخت کامل به مصاف این تیم می‌رویم هرچند این تنها بخشی از کار است و چگونگی اجرا و عملکرد بازیکنان در مرتبه مهمتری قرار دارد.

عبدی در پاسخ به این سوال که علت ناکامی‌های پرسپولیس که اوج آن در دیدار با صبا بود را ضعف فنی می‌داند؟ به ایسنا گفت: در یک یا چندین شکست دلایل متعددی دخیل است، بخشی از آن مربوط به مسایل فنی، بخشی شرایط روحی، روانی تیم، بخش دیگر اشتباهات فردی، داوری و... می‌شود، اما به جرات می‌توانم بگویم ضعف فنی کمرنگ‌ترین عامل است و این مساله کاملا از نوع تمرینات و بازی‌ها مشخص است.

وی در پاسخ به این سوال که در چنین حالتی، با توجه به پنج شکست پی‌درپی چه اتفاقی در میان بازیکنان پرسپولس رخ داده است، تصریح کرد: تمام فاکتورهایی که بیان کردم به هم چسبیده‌ هستند و می‌توانند در همدیگر اثر مضاعف هم داشته باشند. در دیدار با صبا کمتر کسی فکر می‌کرد بازیکنان آنها بتوانند آن چنان روی ضدحملات به سمت دروازه پرسپولیس یورش بیاورند. در بازی با تراکتورسازی و همین طور دیدار با صبا داوری هم تاثیر زیادی در نتیجه مسابقه داشت.

عبدی با اشاره به اشتباهات داوری،‌ ادامه داد: متاسفانه اشتباهات صورت می‌گیرد و کارشناسان هم در برنامه‌های تلویزیونی انگار نمی‌خواهند واقعیت را ببیند یا بگویند. آنها در تحلیل‌هایشان سعی می‌کنند اشتباهات را تعدیل کنند، خب داوران ما هم کم‌اشتباهند! متاسفانه نقطه اوج ضعف داوری در فوتبال ما در بازی مس با ذوب‌آهن رخ داد که نشان می‌دهد یک تیم برای موفقیت با چه عوامل باید دست‌ و پنجه نرم کند. ما با عدم اطلاع برخی داورها از قوانین هم مواجه هستیم چه برسد به اشتباهات داوری! کارشناسی‌های بعدی هم که سلیقه‌ای است. اگر یک داور نتواند در تمام صحنه‌ها حاضر بوده و قضاوت درستی داشته باشد، پس فرق او با آدم‌های معمولی که اطلاعات محدودی از داوری دارند، چیست؟

مربی پرسپولیس در واکنش به شایعات منتشر شده‌ای مبنی بر عدم تمایل برخی بازیکنان به موفقیت پرسپولیس یا علی دایی که در نهایت به بی‌انگیزگی آنها انجامیده، گفت: من هم این موضوع را شنیده‌ام اما نه از سوی رسانه‌ها بلکه از افرادی دیگر. بعید می‌دانم چنین نقاط منفی در میان بازیکنان پرسپولیس وجود داشته باشد اما در عین حال آن را تکذیب هم نمی‌کنم. این رفتار احتمالی آن قدر پست است که نمی‌توان آن را هضم کرد. به هر حال یک بازیکن طبق وجدانی که دارد برای کسب رزق و روزی باید نهایت تلاش خود را برای جایی که به آن متعهد است داشته باشد.

عبدی تاکید کرد: نتوانستن را می‌شود درمان کرد اما نخواستن را هیچ وقت. این عامل هم می‌تواند جزو فاکتورهای ناکامی یک تیم قرار گیرد که اگر باشد، جدی‌ترین آنها خواهد بود. در این شرایط فاجعه برای پرسپولیس عدم نتیجه‌گیری نیست، در صورت وجود این مشکل باید سریعا عوامل آن را پیدا و تدبیر لازم را اندیشید. فتنه مربوط به یک نفر نیست و چندین نفر را درگیر می‌کند که آنها فقط به پرسپولیس یا شخص خاصی ضربه نمی‌زنند بلکه به سیستم کار و تماشاچیان انبوه این تیم را مورد حمله قرار می‌دهند. بنده بیست سال در پرسپولیس کار کردم، 18 سال بازیکن این تیم بوده و هفت سال مداوم کاپیتان بودم. در طی این مدت هیچ وقت چنین چیزی در پرسپولیس ندیدم.
تاریخ: 1389/10/1
موضوع: فوتبال
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: