برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

مرفاوی به رای کمیته انضباطی اعتراض کرد

سرمربی تیم فوتبال مس کرمان با اشاره به اینکه ناداوری زحمات بازیکنان ما را در دیدار مقابل ذوب آهن هدر داد، به رای کمیته انضباطی در مورد جرایم در نظر گرفته شده برای مربیان و بازیکنان تیم مس اعتراض کرد.  
    
'صمد مرفاوی' افزود: درباره رای کمیته انضباطی و جرایم اعلام شده باید بگویم که نمی دانم، چرا در شرایطی که بازیکنان تیم خودم را آرام می کردم، باید پنج میلیون تومان جریمه بپردازم.
وی اظهار داشت: در برنامه 90 هفته جاری نیز 'مسعود عنایت' رییس کمیته داوران و خط نگه دار دیدار مس و ذوب آهن از من به عنوان سرمربی تیم مس برای آرام کردن بازیکنانم و جلوگیری از ایجاد تشنج تشکر کردند، اما وقتی کمیته انضباطی برخی بازیکنان و سایر اعضای تیم را جریمه می کند برای ما سخت است.
مرفاوی خاطر نشان کرد: این تصمیم کمیته انضباطی در حالی است که سه یا چهار ماه است طلب خود را از باشگاه استقلال از طریق کمیته انضباطی پیگیری می کنم، اما هنوز این کمیته نتوانسته طلب من را بگیرد.

وی ادامه داد: در مقابل کمیته انضباطی مرا برای اینکه درون زمین رفته ام تا بازیکنانم را آرام کنم، جریمه نقدی می کند.
وی با تاکید بر اینکه این رفتار کمیته انضباطی صحیح نیست، گفت: از کمیته انضباطی خواهش می کنم که طلب من را پس از چهار ماه از باشگاه استقلال بگیرد.
مرفاوی بیان کرد: بر اساس قانون اگر تیمی نتواند بدهی اش را بدهد، باید از ادامه برگزاری دیدارهای آن تیم جلوگیری کرد، با وجود این قانون چرا کمیته انضباطی جلوی بازی های استقلال را نمی گیرد، اما سریع برای تیم مس کرمان رای صادر می کند که ما نمی دانیم به چه دلیل بوده است.
وی در رابطه با اتفاقات پیش آمده در دیدار مس و ذوب آهن اصفهان گفت: خط نگه دار این بازی در برنامه 90 گفته است که قرار بود داور ضربه را تکرار کند، اما دوباره بازیکنان و مربی ذوب آهن اطراف داور را گرفتند و تمرکز او را به هم زدند و وی نیز خطا گرفت.

سرمربی تیم فوتبال مس کرمان افزود: این من نیستم که چنین حرفی را می زنم بلکه خود خط نگه دار بازی این حرفها را زده است.
وی اظهار داشت: پس از این دیدار کمیته انضباطی مربی ذوب آهن را سه میلیون تومان جریمه می کند و من که بازیکنان خود را آرام می کردم، مجرم تر شناخته می شوم و باید بیشتر جریمه شوم.
وی خاطر نشان کرد: ما نیز از این پس در کار بازیکنان دخالت نمی کنیم تا هر تشنجی خواستند در زمین ایجاد کنند.
سرمربی تیم مس کرمان ادامه داد: آقای شریفی رییس کمیته انضباطی و سایر اعضای این کمیته به ما مربیان توصیه می کنند که سعی کنید با آرام کردن تیم، اخلاق در زمین برقرار کنید.
وی گفت: اگر همکار من جریمه و محروم می شود دلیل دارد، زیرا وقتی حقی ضایع می شود، مربی نیز تمرکز خود را از دست می دهد.

مرفاوی اظهار داشت: در چنین شرایطی، بازیکن و مربی ناراحت می شود و کنترل خود را از دست می دهد.
وی بیان کرد: متاسفانه در دقیقه 96 دیدار مس و ذوب آهن داور خطایی را می گیرد که اصلا خطا نبوده است و پس از آن نیز دو توپ در زمین وجود داشت و این موضوع برای ما ناراحت کننده است.
سرمربی تیم مس کرمان گفت: بازی با ذوب آهن برای ما سخت بود، اما همانطور که همه دیدند و نظارت داشتند، مس بازی خوب، قابل قبول و منطقی را انجام داد.
وی افزود: با برنامه بازی این دیدار را آغاز کردیم و موفق بودیم، اما به دلیل نقض قوانین داوری، برای داوری و افراد ناظر این مسابقه متاسفم.
مرفاوی با تاکید بر اینکه داور باید دوباره زدن ضربه پنالتی را به سود مس اعلام می کرد، گفت: من فکر می کنم یک ناداوری در این دیدار انجام شد و حق طبیعی ما این بود که از قانون استفاده کنیم.
وی ادامه داد: قانون به ما حق داده بود که پنالتی دوباره با ضربه مجدد تکرار شود که این قانون را از ما گرفتند و حق ما پایمال شد.

مرفاوی بیان کرد: در بازی های آسیایی و در دیداری بین ازبکستان و بحرین اتفاق مشابهی افتاد که در آن بر طبق مقررات، بازی مجددا برگزار شد.
وی خاطر نشان کرد: ما نیز از فدراسیون و کمیته انضباطی می خواهیم حق تیم مس را برگردانند.
دیدار مس کرمان و ذوب آهن یکشنبه گذشته در اصفهان با نتیجه یک بر صفر به سود تیم میزبان پایان یافت.
تیم مس کرمان در حال حاضر با 31 امتیاز رتبه چهارم جدول رده بندی را داراست.

به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، کمیته انضباطی رای خود را در خصوص تخلفات دیدار ذوب آهن و مس کرمان که در تاریخ 28/9/89 در شهر فولاد شهر برگزار شد ،اعلام کرد.
به دلیل تخلفات منصور ابراهیم زاده سرمربی تیم ذوب آهن، وی به توبیخ کتبی و پرداخت 30 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.
همچنین به دلیل تخلفات نژاد زمانی مدیر عامل مس کرمان، وی به توبیخ کتبی و پرداخت 30 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.
گفتنی است، ساکت الهامی مربی و کیوان امرائی بازیکن مس کرمان تا اطلاع بعدی از همراهی تیم و حضور در مسابقات رسمی محروم و جهت ادای توضیحات باید سه شنبه 14/10/89 در کمیته انضباطی حضور داشته باشند.

لازم به ذکر است، صمد مرفاوی، یونچی مردولیاش مربیان مس کرمان، اسدی پزشک، مداحی فیزیوتراپ مس کرمان نیز به توبیخ کتبی و جرایم نقدی از 20 تا 50 میلیون ریال محکوم شدند.
همجنین به دلیل تاخیر 2 دقیقه ای تیم مس کرمان در زمان ورود به زمین مسابقه، این تیم به پرداخت 4 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.
ادینهو نیز به دلیل انجام رفتار غیر ورزشی به توبیخ کتبی و 30 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.
 

تاریخ: 1389/10/1
موضوع: فوتبال
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: