برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

راهبردهایی برای کودکان دارای نگرانی‌های رشدی ـ حرکتی

چاپ نخست کتاب «مراقبت از کودکان خام حرکتی» از سوی انتشارات علم و حرکت به زودی راهی بازار نشر خواهد شد. این کتاب با ارایه توصیه‌های عملی برای مراقبان کودکانی که از تاخیر رشدی ملایم برخوردارند، طراحی شده است.مدیر مسوول انتشارات علم و حرکت در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، با بیان این مطلب اظهار داشت: کتاب «مراقبت از کودکان خام حرکتی» به طور ویژه برای بررسی نیازهای کودکان کم سن‌ و سال خام حرکتی با رشد غیرعادی که مربوط به اختلالات رشدی دوران کودکی می‌شود، به رشته تحریر درآمده است.

روبن شاهوردیان با اشاره به مطالب مندرج در کتاب گفت: مولف در این کتاب، اختلالات رشدی دوران کودکی را شامل «کاستی توجه و بیش فعالی»، «اختلالات هماهنگی رشدی»، «ناتوانایی‌های یادگیری» و «اختلالات رایج رشدی» می‌داند.

مدیر مسوول انتشارات علم و حرکت تصریح کرد: مولف در فصل نخست این کتاب، نگاهی اجمالی بر بارزه‌های رشد حرکتی بهنجار به عنوان وسیله‌ای برای تخمین درجه تاخیر رشدی در کودکان دارد.

شاهوردیان ادامه داد: فصل دوم این کتاب نقش‌های گوناگون متخصصان و انواع آزمون‌هایی که برای ارزیابی کودکان مورد استفاده قرار می‌گیرند را توصیف می‌کند. همچنین مولف در فصل سوم کتاب «مراقبت از کودکان خام حرکتی» بر روی برخی از اصول عمومی برای کمک به کودکان کم سن و سال به منظور توسعه قابلیت مهارت‌های حرکتی آنان بحث می‌کند.

وی افزود: مخاطب با مطالعه فصل چهارم، با راهبردهای آموزشی ویژه و فعالیت‌های پیشنهادی برای ارتقای مهارت‌های بنیادی حرکتی آشنا می‌شود. همچنین مولف در فصل ششم برخی از مشکلات و مسایل کلاسی را مطرح کرده که شامل نشستن و استقرار صحیح، یادگیری نوشتن و استفاده از قیچی و مهارت‌های سازمان‌یافته است.

مدیر مسوول انتشارات علم و حرکت در پایان گفت: «چگونه به این کودکان کمک کنیم که خودپنداری مثبت را در خویشتن توسعه دهند تا به عنوان یک اصل برای یادگیری، به خوبی با کودکان دیگر پیش بروند» عنوان فصل هفتم این کتاب است که مولف به شرح کامل آن می‌پردازد.

چاپ نخست کتاب «مراقبت از کودکان خام حرکتی» اثر «لیزا اِی. کرتز» با ترجمه دکتر محمدعلی اصلان‌خانی، محمد صحبتیها و محمدرضا شفیعی در شمارگان 1100 نسخه و 176 صفحه از سوی انتشارات علم و حرکت به زودی منتشر و راهی بازار نشر خواهد شد. بهای این کتاب هنوز مشخص نشده است.
تاریخ: 1389/10/4
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: