برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

افشین قطبی:شیوه بازی ارمنستان شبیه عراق است/ فوتبالی‌ها روبروی هم قرار نگیرند

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان، ارمنستان را حریفی مناسب برای تیم کشورمان خواند و گفت: شیوه بازی این تیم شبیه به کشورهای عربی به ویژه عراق است.

به گزارش خبرنگار مهر، افشین قطبی در حاشیه تمرین امروز صبح تیم ملی فوتبال کشورمان با بیان این مطلب افزود: ما برای ساختن تیم ملی به بازی تدارکاتی نیاز داریم تا بتوانیم تیمی هماهنگ و قدرتمند را به جام ملت‌های آسیا روانه کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که " آیا بازی تیم ارمنستان شباهتی به بازی تیمهای همگروه ایران در جام ملتهای آسیا دارد که برای بازی تدارکاتی روز چهارشنبه انتخاب شده است؟"، گفت: وقتی گزینه کم است، حق انتخاب نداریم. با این شرایط سعی می کنیم از هر دیدار بهترین استفاده را ببریم. واقعیت این است که ما تنها یک گزینه داشتیم و سعی خواهیم کرد از همین یک بازی بهترین استفاده را ببریم.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: ارمنستان در رقابت‌های اروپایی بازی می کند و شرایط فنی مطلوبی در مقایسه با برخی تیمهای آسیایی دارد. درست است که تیم ارمنستان نام بزرگی ندارد اما با بررسی‌هایی که از دیدارهای این تیم داشتیم آنها حریف مناسبی برای تیم ملی هستند.

قطبی در این خصوص اضافه کرد: سیستم بازی ارمنستان دفاع و استفاده از ضدحملات است و تا حدودی شبیه تیم‌های عربی و عراق بازی می کند که این موضوع می تواند به ما کمک کند.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگاری که پرسید: "فشردگی تمرینات تیم‌های باشگاهی و ملی آیا باعث فرسودگی بازیکنان نمی شود؟"، گفت: همه آرزوی یک بازیکن بازی در تیم ملی و تمرین با بهترین بازیکنان کشورش است و حضور در رقابتی بین المللی است که کیفیت بازی آن بازیکن را بالا خواهد برد. شما اگر به هفته اول لیگ نگاه کنید بازیکنان ملی پوش نقش موثری در موفقیت‌های تیم‌های خود داشتند.

وی با بیان اینکه هرچه باشگاه‌ها بهتر باشد، تیم ملی سود خواهد برد، اضافه کرد: ما نباید یکدیگر را روبه‌روی هم قرار دهیم. با مهربانی، تعامل و نگاه ملی می توان تیم ملی قدرتمند و باشگاه‌های قدرتمندی داشت.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان با بیان اینکه بهتر است از ابتدا یک تصمیم خوب و منطقی گرفته شود، تعویق 24 ساعته مسابقات لیگ در هفته چهارم را مفید دانست و افزود: ما نباید از اول اشتباه کنیم و سعی داشته باشیم اشتباهات گذشته را با تعامل برطرف کنیم. این بهترین فرصت برای باشگاه‌هاست تا بتوانند از بازیکنان خود به بهترین شکل در هفته چهارم استفاده کنند.

در پاسخ به خبرنگاری که از وی پرسید:" سقف قراردادها را قبول دارید؟"، گفت: من در جایگاهی نیستم که در این خصوص اظهارنظر کنم اما چنین تصمیماتی بستگی به شرایط فوتبال، هواداران تیم و ... دارد. شاید برای کنترل پرداخت‌ها چنین تصمیمی اتخاذ شده است. البته بهتر است مسئولان در تصمیم گیری های خود نظرات مربیان و بازیکنان را هم بشنود زیرا این نظرات در مجموع به سود ورزش خواهد بود.

تیم ملی فوتبال کشورمان روز چهارشنبه در دیداری تدارکاتی مقابل تیم ملی فوتبال ارمنستان صف آرایی خواهد کرد. این دیدار دوستانه در ایروان ارمنستان برگزار شد.


تاریخ: 1389/5/18
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: