برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

جواد نکونام:دوست دارم کریمی،مهدوی‌کیا و هاشمیان برگردند/ تکلیف آینده‌ام مشخص نیست

کاپیتان تیم ملی کشورمان گفت: دوست دارم کریمی، مهدوی کیا و هاشمیان به تیم ملی باز گردند زیرا حضور آنها هم کار ما را ساده تر می کند هم می تواند در موفقیت تیم ملی تاثیرگذار باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، جواد نکونام پس از پایان تمرین صبح امروز تیم ملی ضمن بیان مطلب فوق گفت: به خاطر پرواز طولانی با اجازه کادر فنی امروز صبح تمرین سبکی را انجام داده ولی از بعد از ظهر در کنار سایر بازیکنان برنامه های آماده سازی را پیگیری خواهم کرد.

وی در مورد اتفاقاتی که برایش در باشگاه اوساسونا رخ داد اظهار داشت: اتفاق خاصی نبود و طبیعی است که بازیکنی که دیرتر می رسد باید در تمرینات بدنسازی شرکت کرده تا پس از رسیدن به آمادگی در کنار سایر بازیکنان تمرین کند. ما هم مجبور بودیم تصمیمات باشگاه را انجام دهیم

کاپیتان تیم ملی کشورمان اضافه کرد: من از دو باشگاه ترکیه ای و یونانی پیشنهاد داشتم و باشگاه نیز در جریان مذاکراتم قرار داشت و پس از مذاکره باشگاه شرایطم را به باشگاه اوساسونا گفتم و در مجموع آنها کاملا در جریان تاخیر من قرار داشتند.

وی با بیان اینکه در فوتبال اروپا مسائل حرفه ای وجود دارد، اضافه کرد: من و شجاعی پس از حضور در اسپانیا چهار روز انفرادی تمرین کردیم تا از لحاظ آمادگی جسمانی و بدنی به شرایط مطلوب برسیم اما مسائلی خلاف واقع در مطبوعات ایران منتشر شد که من از شنیدن آنها تاسف خوردم در اینجا هنوز در خصوصی موضوعی صحبت هم نشده بود و حتی فکر انجام آن هم وجود نداشت اما در ایران این اتفاق منتشر شده بود.

هافبک تیم اوساسونا برخورد مسئولان اوساسونا را طبیعی دانست و اضافه کرد: ما پس از بازگشت اسپانیا در تست های آمادگی جسمانی شرکت کردیم و پس از رسیدن به آمادگی کامل به تمرینات اصلی برگشتیم و حق طبیعی باشگاه بود که این گونه با ما برخورد کند. اتفاق خاصی نبود که تا این اندازه بزرگ شد.

نکونام در مورد اینکه چه زمانی قراردادش را با اوساسونا تمدید می‌کند، اظهار داشت: یک ماه از فصل نقل و انتقالات در اروپا باقی مانده است و دراین مدت ممکن است هر اتفاقی رخ دهد. اگر پیشنهاد خوبی داشته باشم به آن فکر می کنم در غیر این صورت شرایطم را به این باشگاه گفته ام و یک سال باقی مانده از قراردادم را در این تیم بازی خواهم کرد.

وی با بیان اینکه بازیکن آزاد تنها در ایران وجود دارد و در فوتبال اروپا بازیکن در هر زمانی می تواند با پرداخت مبلغی از باشگاهش جدا شود، در مورد حضورش در اردوی تیم ملی تاکید کرد: در تمام دنیا در روزهای فیفا تیم های ملی بازیهای تدارکاتی برگزار می کنند من هم به همین دلیل برای همراهی تیم ملی به ایران آمده ام. گرچه باشگاه دوست داشت من در تمرینات این تیم حضور داشته باشم اما قوانین فیفا به من اجازه می دهد تیم ملی را همراهی کنم.

نکونام با بیان اینکه خیلی خوشحال است مجددا به تیم ملی برگشته و با تمام وجود برای موفقیت تیم ملی تلاش می کند، افزود: اولویت اولم فوتبال ملی و موفقیت تیم ملی است.

"افشین قطبی و علی کفاشیان در مصاحبه های خود اعلام کردند تیم ملی می تواند قهرمان آسیا شود" جواد نکونام در مورد این اظهارنظر گفت: برای رسیدن به این موفقیت کار بسیار سختی را پیش رو داریم و باید تلاش مضاعفی انجام دهیم تا قهرمان آسیا شویم.

وی اضافه کرد: ما بازیکنان باتجربه زیادی داریم اما تجربه ملی این بازیکنان کم است. فوتبال ما در حال تغییر نسل است و زمان می برد نفرات جدید بتوانند خود را با شرایط بازیهای ملی تطبیق دهند.

نکونام در مورد اعتراض باشگاه ها به برگزاری دیدار تیم ملی ایران و ارمنستان اظهار داشت: در روزهای فیفا اولویت با تیم ملی است و باید تیم ملی بالاترین اولویت فوتبال باشد. تیم ملی همین زمان ها را برای آماده سازی در اختیار دارد که با تعامل بین باشگاه ها و مسئولان فدراسیون می توان از این زمانها به بهترین شکل استفاده کرد.

هافبک تیم فوتبال اوساسونا ادامه داد: شاید باشگاه مخارج سنگین برای بستن و آماده سازی تیم خود انجام داده است اما می توان با برنامه ریزی منطقی شرایطی را ایجاد کرد که هم باشگاه ها و هم تیم ملی متضرر نشوند. در مجموع نمی شود مسابقات لیگ یا بازیهای تیم ملی را نادیده گرفت.

وی در خصوص اینکه سالهاست انجام بازی دوستانه با تیم های بزرگ دنیا به یک آرزو برای فوتبال دوستان و بازیکنان تیم ملی تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: هرچه با تیم های قوی تر بازی کنیم مشکلات تیم مشخص شده و بازیکنان نقاط ضعف و قوت خود را متوجه می شوند. قطعا بازی با تیم های بزرگ به نفع فوتبال ملی است البته من شناختی از ارمنستان ندارم ولی چندین بازیکن این تیم در گذشته در ایران بازی می کردند و می دانم یک تیم اروپایی خوب است.

کاپیتان تیم ملی ایران در خصوص این شایعه که دوست دارد نفر اول تیم ملی باشد و حضور کریمی باعث می شود وی نفر دوم شود، تاکید کرد: کریمی از دوستان خوب من است و قطعا این مطالب شایعه ساخته ذهن حاشیه سازان است. در مجموع من دوست دارم کریمی، مهدوی کیا و وحید هاشمیان همچنان در تیم ملی باشند زیرا آنها بازیکنان فوتبال بوده و حضورشان به نفع تیم ملی خواهد بود.

نکونام در پایان با بیان اینکه حضور این بازیکنان می تواند به عملکرد بهتر تیم ملی کمک کرده و کار وی را آسانتر خواهد کرد، در خصوص وضعیت مسعود شجاعی گفت: مسعود یک سال قرارداد دارد و در حال حاضر شرایط خوبی در اوساسونا دارد اما اگر پیشنهادی داشته باشد و بخواهد برود فکر نمی کنم با مشکل مواجه شود.


تاریخ: 1389/5/18
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: