برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

دو هلندی برترین‌های فوتبال آلمان شدند

آرین روبن و لوئیس فان‌خال مهاجم و مربی هلندی بایرن مونیخ بازیکن و مربی سال فوتبال آلمان شدند. در نظرسنجی سنتی نشریه‌ کیکر از میان 925 خبرنگار آرین روبن، مهاجم هلندی بایرن با 445 رای بالاتر از دو هم تیمی اش، باستین شواین اشتایگر (180 رای) و توماس مولر (118 رای ) ایستاد و عنوان بهترین بازیکن سال را از آن خود کرد.

در نظرسنجی برای انتخاب بهترین مربی نیز لوئیس فان خال از بایرن مونیخ بهترین شناخته شد. او بالاتر از فلیکس ماگات، سرمربی شالکه به این عنوان دست یافت.

روبن پس از انتخابش گفت: این افتخار بزرگی است. تقدیر برای فصلی فوق‌العاده. تنها یک بازی کم آوردیم در غیر این صورت همه چیز را برده بودیم.

روبن فصل پیش با بایرن قهرمانی در بوندسلیگا و جام حذفی باشگاه های آلمان را به دست آورد اما در دیدار پایانی لیگ قهرمانان اروپا برابر اینتر ناکام ماند. او اكنون به علت آسیب‌دیدگی دور از فوتبال به سر می‌برد.

فان خال هم که در روز تولد 59 سالگی‌اش بهترین مربی سال شناخته شد، گفت:‌ انتخاب آرین درست ترین بود. این مربی هلندی با 398 رای بالاتر از ماگات، مربی برگزیده فصل پیش با 231 رای و همچنین یوآخیم لو سرمربی تیم ملی آلمان ایستاد.

همچنین اینکا گرینگز همانند پارسال بهترین فوتبالیست زن آلمان  شد.
تاریخ: 1389/5/18
موضوع: ورزش جهان
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: