برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

جواد نكونام: قهرماني در آسيا كار بسيار مشكلي است / متاسفم، مطالب روزنامه‌هاي ايران واقعيت نداشت /شرايطم را گفته‌ام، اگر به توافق برسم در اوساسونا مي‌مانم

كاپيتان تيم ملي فوتبال گفت: واقعيت اين است كه قهرماني در آسيا كار بسيار مشكلي است.

جواد نكونام پس از بازگشت از اسپانيا و حضور در تمرينات تيم ملي درباره وضعيت خود در جمع خبرنگاران گفت: به خاطر سفر طولاني كه از اسپانيا به ايران داشتم صحبت كردم تا امروز صبح تمرين سبكتري را انجام دهم و از امروز عصر با ساير بازيكنان تمرين خواهم كرد. در مدتي كه در اسپانيا بودم تمرينات خوبي را با اوساسونا انجام دادم و اميدوارم بتوانم در بازي با ارمنستان به تيم ملي كمك كنم.

نكونام درباره مسايلي كه براي او و مسعود شجاعي در ابتداي تمرينات اوساسونا بوجود آمد، گفت: اتفاق خاصي نيفتاد. در فوتبال حرفه‌اي وقتي يك بازيكن ديرتر از ساير بازيكنان به تمرينات اضافه مي‌شود براي اين كه بدنش به آمادگي ديگر بازيكنان برسد بايد تمريناتي را انجام دهد. بايد تست بدني و پزشكي مي‌داديم چرا كه پيش از حضور ما در اسپانيا ساير بازيكنان اين آزمايش‌ها را داده بودند. من هم به خاطر پيشنهادي كه از تركيه و يونان داشتم ديرتر به اسپانيا رفتم و مسوولان باشگاه‌ هم در جريان اين مسئله بودند. پس از بازگشت به اسپانيا من و شجاعي 4 روز صبح و بعدازظهر تمرين كرديم و پس از آن به ساير بازيكنان اضافه شديم.

وي با انتقاد از برخي روزنامه‌هاي ايران گفت: تاسف مي‌خورم از مطالبي كه درباره اين مسئله در برخي روزنامه‌هاي ايران مطرح شد. مسايلي در اينجا مطرح شد كه كسي در اسپانيا حتي فكرش را هم نمي‌كرد. نوشتند كه ما را بيرون كردند يا گفته‌اند برويد با فلان تيم تمرين كنيد. در صورتي كه چنين چيزي واقعيت نداشت. من 5 سال است كه در اوساسونا حضور دارم خوشبختانه شرايط خوبي براي من بوجود آمده است كه با وجود اين كه باشگاه حق دارد با بازيكنش برخورد كند با ما برخوردي نداشت. هم اكنون هم 20 روز تا ليگ باقي مانده و اميدوارم بتوانم فصل خوبي پيش رو داشته باشم.

وي درباره دعوتش به تيم ملي هم گفت: در روزهاي فيفا بيشتر تيم‌هاي ملي دنيا بازي دارند كه من هم پس از دعوت فدراسيون فوتبال ايران به تهران سفر كردم. البته باشگاه دوست دارد كه من بيشتر در كنار تيم باشم اما قوانين مي‌گويد كه بازيكنان بايد براي روزهاي فيفا به تيم ملي‌شان برگردند. ضمن اين كه من نماينده فوتبال ايران در اوساسونا هستم و هر زمان كه به تيم ملي دعوت شوم با كمال ميل به اين دعوت پاسخ مثبت مي‌دهم چرا كه همواره اولويت براي من تيم ملي است.

كاپيتان تيم ملي درباره اختلافي كه بين باشگاه‌ها و تيم ملي بوجود آمده است گفت:‌ در روزهاي فيفا در همه جاي دنيا اولويت با تيم‌هاي ملي است. ما بايد در اين روزها بازيهاي خوبي برگزار كنيم چرا كه زمان ديگري در اختيار نداريم. با اين حال بايد تعامل بين باشگاه‌ها و تيم ملي وجود داشته باشد چرا كه از يك طرف باشگاه‌ها مخارج سنگين مي‌كنند و ازطرف ديگر انتظارها از تيم ملي بالاست. نه مي‌شود تيم ملي را تعطيل كرد و نه مي‌توان باشگاه‌ها را تعطيل كرد.

نكونام در پاسخ به اين سوال كه ما همواره شعار مي‌دهيم تيم ملي بايد با تيمهاي بزرگ دنيا بازي كند پس چرا اين اتفاق نمي‌افتد و آيا ديدار با ارمنستان مي‌تواند براي تيم ملي مفيد باشد گفت: طبيعي است كه وقتي با يك تيمي قويتر بازي مي‌كنيم مشكلات تيم مشخص‌تر مي‌شود و مربي و بازيكن مي‌توانند بهتر نقاط ضعفشان را بشناسند. حريفان ما درآسيا قدرتهاي اصلي فوتبال قاره هستند. من از ارمنستان شناختي ندارم فقط تعدادي از بازيكنان سابق اين تيم را مي‌شناسم كه در ليگ ايران حضور داشته‌اند. تنها مي‌توانم اين را بگويم كه بازي با تيمهاي بزرگتر مي‌تواند به سود تيم ملي باشد.

بازيكن ايراني اوساسونا درباره وضعيتش براي فصل آينده گفت: حدود يك ماه تاپايان فصل نقل و انتقالات زمان باقي مانده است، اگر پيشنهاد خوبي داشته باشم به آن فكر مي‌كنم، ضمن اينكه شرايطم را به اوساسونا گفته‌ام. اگر با اين تيم به توافق برسم در اوساسونا مي‌مانم در غير اين صورت يك سال ديگر در اين تيم بازي مي‌كنم و سال آينده تصميم ديگري مي‌گيرم.

نكونام در پاسخ به اين سوال كه سرمربي تيم ملي مي‌گويد هدف ما قهرماني است و رييس فدراسيون هم مي‌گويد اين خواسته بزرگي نيست و رييس سازمان تربيت بدني هم معتقد است كه تيم ملي بايد قهرمان جام ملتهاي آسيا شود، آيا شما به عنوان بازيكني كه سه دوره در جام ملتها حضور داشتيد فكر مي‌كنيد اين توانايي در جام ملتها وجود دارد؟ گفت: ‌به هر حال قهرماني در آسيا بسيار سخت است. خيلي بايد بيشتر از اين تلاش كنيم. ما بازيكن باتجربه داريم اما بايد تعداد بازيكن باتجربه‌مان را بيشتر كنيم. اين يك قانون در فوتبال است كه وقتي يك نسل عوض مي‌شود چند سال طول مي‌كشد كه نسل جديد به موفقيت‌ برسد.
تاریخ: 1389/5/18
موضوع: فوتبال
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: