برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

ادامه كار تا 65 سالگيونگر: دوست دارم در آرسنال بازنشسته شوم

به گزارش خبرگزاري فارس و به نقل از روزنامه آبزرور، آرسن ونگر اظهار داشت: مايل هستم قراردادم را با آرسنال تمديد كنم و همچنان در اين تيم باقي بمانم. از اينجا خاطرات خوبي دارم كه به من كمك مي‌كند تا به كارم با موفقيت‌ ادامه دهم.

اين مربي فرانسوي 61 ساله از سال 1996 زمام امور لندني‌ها را برعهده دارد كه از آخرين قراردادش با تيم هنوز يك سال ديگر باقي است.

وي افزود: اگر قرار به تصميم‌گيري باشد، من ادامه كار در آرسنال را ترجيح مي دهم زيرا دوست دارم با اين تيم به كار به عنوان مربي خاتمه دهم.

به اعتقاد اين مربي مجرب امكان كار تا چهار سال ديگر وجود دارد. ونگر مي‌گويد: در سن 65 سالگي اگر شرايط جسماني‌ام اجازه ندهد بايد به فكر كاري ديگر باشم.

ونگر متولد 22 اكتبر سال 1949 در الزاس است. در جواني فوتباليست متوسطي بوده كه معروف ترين تيمش استراسبورگ است. او در زمينه تحصيلات آكادميك، مدرك كارشناسي ارشد اقتصاد دارد. در سال 1980 فوتبال را كنار گذاشت و به كار مربيگري پرداخت، بعد از چند دستياري در تيم‌هايي مانند استراسبورگ، سال 1984 سرمربي تيم نانسي شد. سال 1987 نيز سرمربيگري موناكو را پذيرفت و طي هفت سال با اين تيم درخشيد و عنوان مربي برتر سال كشورش را بدست آورد.

سپس پيشنهاد بايرن مونيخ آلمان را رد كرد و در ژاپن مربي تيم ناگويا شد. او در سال1996 در وسط فصل به آرسنال پيوست و به جاي جورج گراهام مشغول به كار شد. در آ‌ن‌زمان فصل را با سومي به پايان برد. فصل بعد هر دو جام ليگ و حذفي را برد و مربي سال جزيره شد و در حال حاضر نيز هدايت باشگاه آرسنال را بر عهده دارد. ونگر به يافتن و پرورش استعداهاي بزرگ مانند پاتريك وي‌يرا، دنيس برگ كمپ، تيري آنري، سس فابرگاس و مشهور است. همچنين او براي علم روز و مسائل رواني تيم اهميت زيادي قائل است.
انتهاي پيام/

تاریخ: 1389/5/20
موضوع: فوتبال
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: