برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

پيشكسوت كشتي: زنگ خطر كشتي به صدا در آمد

ورزش. كشتي. جوادي
تهران - يك پيشكسوت رشته ورزشي كشتي و دارنده چهار مدال قهرماني كشتي جهان روز چهارشنبه هشدار داد كه عملكرد كشتي گيران ايران در رقابت‌هاي قهرماني جهان در مجارستان، زنگ خطر را براي كشتي ايران به صدا درآورده است.

ابراهيم جوادي در گفت و گو با خبرنگار ورزشي ايرنا گفت: نتايج بدست آمده كشتي گيران آزادكار و فرنگي كار جوان ايراني در رقابت‌هاي قهرماني جهان در بوداپست مجارستان، باعث نگراني اهالي كشتي از آينده اين رشته شده است.

نمايندگان جوان كشتي ايران در مسابقات قهرماني جهان كه هفته گذشته در مجارستان برگزار شد، موفق به كسب سه مدال برنز در رشته فرنگي و دو مدال برنز در كشتي آزاد شدند.

وي افزود: نتايج ضعيف جوانان در رقابت‌هاي جهاني نشاندهنده ماهيت واقعي كشتي ايران بود كه مدتهاست از آن اظهار نگراني مي‌كنيم.

جوادي گفت: ناكامي جوانان در اين رقابت‌ها را مي‌توان آيينه تمام نماي عملكرد فني و مديريتي ورزش كشتي دانست كه ادعا دارند همه چيز خوب و مطلوب است و كشتي ايران هر روز با تعالي و روند رو به رشدي همراه است.

اين پيشكسوت كشتي گفت: براي درخشش و قهرماني در رقابتهاي معتبر بين المللي نياز به روحيه مطلوب، انگيزه و آمادگي بالا و همچنين هدايت و رهبري افراد مجرب است كه متاسفانه در رقابت‌هاي قهرماني جوانان جهان، هيچكدام از اين عوامل در تركيب تيم‌هاي اعزامي مشاهده نشد.

قهرمان اسبق كشتي ايران و جهان افزود: هم اكنون كشورهاي صاحب نام و عنوان دار كشتي جهان به رده جوانان توجه ويژه‌اي دارند، زيرا مي‌دانند جوانان، آينده ساز و ادامه‌دهنده راه قهرماني در جهان و المپيك هستند.

جوادي گفت: ما همچنان از اين واقعيت غافليم و فقط در حرف از مدعيان بزرگ خود پيشي مي‌گيريم.

پيشكسوت كشتي ايران ابراز داشت: فدراسيون كشتي نبايد سخنان واقع بينانه و دلسوزانه پيشكسوتان و قهرمانان اسبق كشتي را غرض ورزي و خصومت شخصي بپندارد.

وي افزود: پيشكسوتان كشتي عضوي از خانواده بزرگ كشتي ايران هستند كه همواره با شكست كشتي گيران غمگين و با پيروزي آنان شاد مي‌شوند.

جوادي گفت: نتايج كشتي گيران جوان ايران در مجارستان نشان داد كه ممكن است به زودي در رده بزرگسالان و تيم ملي نيز ممكن است با مشكلاتي روبرو شويم.

پيشكسوت كشتي ايران گفت: بايد براي رشته كشتي فكر اساسي كرد و به وجود شرايط مطلوب و راضي‌كننده در اين رشته ورزشي تظاهر نكرد.

تاریخ: 1389/5/6
کلمات کلیدی: ، ، ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: