برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

وزنه برداری معلولان - مالزیمجید فرزین و حامد صلحی‌پور ایران را صاحب دو مدال طلا کردند

کوالالامپور - دفتر منطقه‌ای خبرگزاری مهر در شرق آسیا: حامد صلحی پور و مجید فرزین کاروان وزنه برداری ایران در رقابت های جهانی معلولان مالزی را صاحب دو مدال طلای دیگر کردند.

به گزارش خبرنگار مهر در کوالالامپور ، در چهارمین روز از مسابقات جهانی جانبازان و معلولین ، ورزشکاران کشورمان موفق شدند دو مدال طلای دیگر را برای تیم ملی کشورمان به ارمغان آورند  و مجموع مدال های تیم ملی کشورمان را به 9 مدال افزایش دهند.

براساس این گزارش، مجید فرزین وزنه بردار وزن 75 کیلوگرم کشورمان موفق شد مدال طلای این وزن در بزرگسالان و سید حامد صلحی پور نیز موفق شد مدال طلای همین وزن در رده جوانان را به خود  اختصاص دهند.

برزین در حرکت اول وزنه 210 کیلوگرم و در حرکت دوم وزنه 215 کیلو گرم و در حرکت سوم وزنه 5/217 کیلو گرم را مهار کرد و مدال طلای این وزن را به خود اختصاص داد.

" الجنیدی " از اردن با مهار وزنه 215 کیلوگرم و "عبدالحلیق" از مصر با مهار وزنه 210 کیلوگرم به ترتیب در مقام دوم و سوم قرار گرفتند. رکورد جهانی این وزن240 کیلوگرم است که از سال 2000 میلادی در اختیار جانگ هیدونگ از چین است.

سید حامد صلحی پور دیگر وزنه بردار کشورمان موفق شد در حرکت اول 5 /192 کیلو گرم و در حرکت دوم وزنه 200 کیلوگرم و در حرکت سوم وزنه 205 کیلوگرم را مهار کند و قهرمان مدال طلای این وزن در بخش جوانان شود.

"هو" از چین با 205 کیلوگرم و "صادق عدنان علی " از کشور عراق با 5/202 کیلوگرم به ترتیب در مقام دوم و سوم قرار گرفتند. رکورد جهانی این وزن 225 کیلوگرم است که از سال 2008 میلادی در اختیار "لیو لی " از چین است.

به گزارش خبرنگار مهر از کوالالامپور، علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال به همراه علی فتح الله زاده سرپرست باشگاه استقلال و عزیز محمدی رئیس سازمان لیگ کشورمان که برای شرکت در جلسات کنفدراسیون فوتبال آسیا در مالزی بسر می برند برای تشویق تیم ملی معلولان کشورمان در سالن حضور داشتند و با تشویق خود روحیه ورزشکاران کشورمان را افزایش دادند.

وزنه برداران معلول تیم ملی کشورمان در چهار روز نخست این دوره از مسابقات 4 طلا، 4 نقره و یک برنز را در کارنامه خود ثبت کردند.

تمام ورزشکاران کشورمان با ذکر " یا مهدی"،"یا صاحب الزمان"، "یا زهرا" و "یا علی" راهی رقابت با حریفان خود شدند. رقابت‌های جهانی وزنه برداری معلولان با حضور290 ورزشکار از 49 کشور جهان در سالن "تیتی وانگسا" ورزشگاه کوالالامپور مالزی برگزار می‌شود.

تیم ملی وزنه برداری جانبازان و معلولین کشورمان چندی پیش  با کسب 24 مدال، عنوان قهرمانی مسابقات بین المللی 2010 لیبی را از آن خود کرد.


تاریخ: 1389/5/6
موضوع: معلولان
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: