برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

درخشش سرخابي‌ها و توقف قهرمان در هفته نخست ليگ برتر فوتبال

ورزش. فوتبال. ليگ
تهران - هفته نخست دهمين دوره رقابت‌هاي ليگ برتر فوتبال باشگاه‌هاي كشور سه شنبه شب به پايان رسيد كه طي آن سرخابي‌هاي پايتخت برابر حريفان تبريزي خود به برتري دست يافته و سپاهان مدافع عنوان قهرماني در برابر راه آهن متوقف شد.

به گزارش ايرنا، زنگ دهمين دوره رقابت‌هاي ليگ برتر فوتبال باشگاه‌هاي كشور عصر دوشنبه با ديدار تيم‌هاي شهرداري تبريز و استقلال تهران به صدا درآمد و اين مسابقات با ديدار شاهين بوشهر و صنعت نفت آبادان به پايان رسيد.

در نخستين ديدار فصل جديد تيم تازه صعود كرده شهرداري تبريز در حضور ‪۳۰‬ هزار تماشاگر ورزشگاه يادگار امام(ره) تبريز ميزبان استقلال تهران بود و با وجود ارايه نمايشي مناسب با نتيجه ‪ ۳‬بر ‪ ۲‬شكست خورد.

تيم استقلال با هدايت پرويز مظلومي، مربي جديدش در حالي كه در ابتداي بازي دروازه خود را باز شده ديد با استفاده از تجربه بالاي بازيكنان خود به برتري رسيد تا در هفته نخست ‪ ۳‬امتياز ارزشمند را كسب كند.

شهرداري در اين ديدار نشان داد كه ضعف‌هاي زيادي را در خط دفاعي و حمله خود دارد كه براي حضوري موفق در ليگ بايد آنها را برطرف كند.

اسقلال تهران با استفاده از تركيب آشوبي، دسوزا و مبعلي در ميانه ميدان نمايش خوبي داشت و هوشياري ميلاد مي‌داوودي در خط حمله نيز سند برتري اين تيم را امضا كرد.

آبي پوشان پايتخت در هفته‌هاي آينده با اضافه شدن فرهاد مجيدي، مجتبي جباري و اميدرضا روانخواه به تركيب اصلي براي هر تيمي خطرناك خواهند بود.

تيم فوتبال سپاهان اصفهان مدافع عنوان قهرماني كه با حضور دوباره امير قلعه نويي به عنوان سرمربي و جذب نفراتي همچون جان واريو، خسرو حيدري و رضا عنايتي در فصل جاري نيز يكي از مدعيان اصلي قهرماني به شمار مي‌رود در بازي نخست در برابر راه آهن نمايش خوبي نداشت و با تساوي يك بر يك متوقف شد.

اين بازي در ورزشگاه اكباتان تهران برگزار شد كه ابتدا امين متوسل زاده در نيمه نخست راه آهن را پيش انداخت، اما در دقيقه ‪ ۵۰‬رضا عنايتي مهاجم فصل جديد سپاهان كار را به تساوي كشاند.

قلعه نويي پرافتخارترين مربي ليگ برتر فوتبال ايران بازهم فصل را خوب آغاز نكرد تا اميدوار به روزهاي آينده باشد.

در يكي ديگر از بازي‌هاي حساس هفته نخست تيم پرستاره و گران قيمت استيل آذين در خوزستان با تك گل ميلاد زنيدپور فولاد را شكست داد.

استيل آذين در اين ديدار برتر از ميزبان خود بود، اما راهي به دروزاه حريف پيدا نمي‌كرد تا اينكه در دقيقه ‪ ۸۸‬زنيدپور با يك ضربه ايستگاهي زيبا ‪ ۳‬امتياز را براي استيل آذيني‌ها به ارمغان آورد.

در حساسترين بازي اين هفته، تيم فوتبال پرسپوليس با هدايت علي دايي در ورزشگاه آزادي تهران پذيراي تراكتورسازي پرطرفدار بود كه در پايان با تنها گل غلامرضا رضايي مهاجم ملي پوش خود به ‪ ۳‬امتياز بازي نخست رسيد.

ناهماهنگي در بين بازيكنان ‪ ۲‬تيم، اصلي‌ترين مساله اين بازي كم افت و خيز بود كه آمار پاس‌هاي اشتباه بين بازيكنان را بالا برده بود.

پرسپوليس با جذب بازيكنان جديد، تيم متفاوتي نسبت به سال قبل نشان داد كه فوتبالي با حوصله و با استفاده از سرعت مهاجمان را در دستور كار دارد.

نكته اصلي اين بازي حضور حدود ‪ ۲۰‬هزار تماشاگر تبريزي در ورزشگاه بود كه علاوه بر تشويق بي‌امان تيم خود مشكلات حاشيه‌هاي از جمله آتش زدن و شكستن صندلي ها، پرتاپ بطري آب و سنگ به سوي ماموران انتظامي و عكاسان و اعتراض به هواداران حريف را به وجود آوردند.

در ديگر بازي‌هاي هفته نخست تيم شاهين بوشهر با هدايت حميد استيلي در خانه خود با نتيجه ‪ ۲‬بر يك مغلوب صنعت نفت آبادان شد.

ملوان انزلي در برابر تيم تازه صعود كرده نفت تهران با تساوي يك بريك متوقف شد و ذوب آهن با حساب ‪ ۲‬بر يك پيكان را مغلوب ساخت.

سايپاي كرج با يك گل بر صباي قم چيره شد و پاس همدان هم با يك گل تيم مس كرمان با سرمربيگري صمد مرفاوي را شكست داد.

هفته دوم پيكارهاي ليگ برتر فوتبال باشگاه‌هاي كشور روزهاي شنبه و يكشنبه هفته آينده (‪ ۹‬و ‪ ۱۰‬مرداد) برگزار خواهد شد.

از: امير ميرزاييان

تاریخ: 1389/5/6
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: