برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

تيم وزنه برداري مازندران قهرمان رقابت‌هاي نوجوانان كشور شد

ورزش. وزنه برداري. نوجوانان. مازندران
ساري - تيم مازندران با كسب ‪ ۳‬طلا، ‪ ۳‬نقره و ‪ ۷‬برنز و مجموع ‪ ۵۵۴‬امتياز در مسابقات وزنه برداري نوجوانان ايران در رده سني ‪ ۱۴‬تا ‪ ۱۵‬سال قهرمان كشور شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، اين رقابت‌ها شامگاه دوشنبه در سالن شهيد اسماعيل زاده بابلسر خاتمه يافت و پس از تيم مازندران، تيم استان فارس با ‪ ۳‬طلا ، ‪ ۵‬نقره و ‪ ۴‬برنز و كسب ‪ ۵۴۹‬امتياز نايب قهرمان شد و خوزستان با ‪۲‬ طلا ، ‪ ۲‬نقره و ‪ ۲‬برنز به عنوان سومي اين رقابت‌ها اكتفا كرد.

در رقابت‌هاي وزن ‪ ۵۰‬كيلوگرم در حركت يك ضرب؟ رضا زارعي از استان فارس با ثبت ركورد ‪ ۷۵‬كيلوگرم به مقام قهرماني رسيد، عليرضا عرب پور از استان فارس با ركورد ‪ ۶۷‬كيلوگرم و عليرضا ميرنصيري از استان اصفهان با بالا بردن وزنه ‪ ۶۲‬كيلوگرمي به ترتيب دوم و سوم شدند.

در حركت دوضرب؟ رضا زارعي از استان فارس پس از بالا بردن وزنه ‪۹۰‬ كيلوگرمي عنوان قهرماني را از آن خود كرد، عليرضا ميرنصيري با ثبت ركورد ‪ ۷۹‬كيلوگرم نائب قهرمان شد و عليرضا عرب پور با ركورد ‪ ۷۳‬كيلوگرم به عنواني بهتر از سومي نرسيد.

در مجموع امتيازات اين وزن؟ رضا زارعي از استان فارس با ركورد ‪۱۶۵‬ كيلوگرم بالاتر از رقيبان به مقام قهرماني رسيد. عليرضا ميرنصيري از استان اصفهان با ‪ ۱۴۱‬كيلوگرم وزنه‌اي كه بالاي سر برد دوم شد و عليرضا عرب پور از استان فارس با ركورد ‪ ۱۴۰‬كيلوگرم به مقام سومي اين وزن رضايت داد.

در وزن ‪ ۵۶‬كيلوگرم سيد ايوب موسوي از خوزستان در حركت يك ضرب با ركورد ‪ ۸۱‬كيلوگرم، در دو ضرب با ‪ ۱۰۱‬كيلوگرم و در مجموع با‪ ۱۸۲‬كيلوگرم نشان طلاي اين وزن را بر گردن آويخت.

در اين وزن علي زارعي از فارس وزنه ‪ ۷۳‬كيلوگرمي را در حركت يك ضرب، ‪ ۹۰‬كيلوگرم را در دو ضرب و در مجموع ‪ ۱۶۳‬كيلوگرم را بالاي سر برد و به مقام دومي دست يافت.

محمد معاديخواه از هرمزگان هم در اين دسته موفق شد و وزنه ‪۷۰‬ كيلوگرمي را در حركت يك ضرب، ‪ ۸۵‬كيلوگرم را دو ضرب و ‪ ۱۵۵‬كيلوگرم را در مجموع به ثبت برساند و در جاي سوم قرار گرفت.

در وزن ‪ ۶۲‬كيلوگرم و در حركت يكضرب رضا دهداري از خوزستان با مهار وزنه ‪۹۳‬كيلوگرمي بر سكوي نخست ايستاد، علي ميري از آذربايجان غربي با بلند كردن وزنه ‪ ۹۳‬كيلوگرمي نايب قهرمان شد و علي مكوندي از خوزستان نيز با بلند كردن وزنه ‪ ۸۶‬كيلوگرمي سوم شد.

در حركت دوضرب علي ميري از آذربايجان غربي با بالاي سر بردن وزنه ‪۱۱۷‬ كيلوگرمي بر سكوي نخست ايستاد، رضا دهداري از خوزستان با مهار وزنه ‪۱۱۰‬ كيلوگرمي دوم شد، مسعود توكلي از مازندران نيز با بلند كردن وزنه ‪۱۰۱‬ كيلوگرمي به مدال برنز رسيد.

در مجموع يك ضرب و دو ضرب؟ علي ميري از آذربايجان غربي با ثبت ركورد ‪ ۲۱۰‬كيلوگرم بر سكوي نخست اين وزن قرار گرفت و صاحب گردن آويز طلا شد، رضا دهداري از خوزستان نيز با ثبت ركورد ‪ ۲۰۳‬كيلوگرم به مدال نقره رضايت داد و علي مكوندي از دزفول نيز با ثبت ركورد ‪ ۱۸۶‬كيلوگرم به مدال برنز رسيد.

در وزن ‪ ۶۹‬كيلوگرم و در حركت يك ضرب؟ شاهين سورسوري از كردستان با بلند كردن وزنه ‪ ۱۰۵‬كيلوگرمي اول شد، ميلاد موسي نسب از اردبيل با مهار وزنه ‪ ۹۸‬كيلوگرمي بر سكوي دوم ايستاد و مفخم عيدي وند از استان مركزي نيز وزنه ‪ ۹۲‬كيلويي را بالاي سر برد و مدال برنز را از آن خود كرد.

در همين وزن و در حركت دوضرب؟ ميلاد موسي نسب از اردبيل با ركورد ‪۱۲۰‬كيلوگرم بر سكوي قهرماني ايستاد، شاهين سورسوري از كردستان با ركورد ‪ ۱۱۵‬كيلوگرم دوم شد و مفخم عيدي وند از استان مركزي نيز با ثبت ركورد ‪۱۱۵‬ كيلوگرم در حركت دو ضرب بر سكوي سوم ايستاد.

در مجموع حركات يك ضرب و دو ضرب وزن ‪ ۶۹‬كيلوگرم؟ شاهين سورسوري از كردستان با ثبت ركورد ‪ ۲۲۰‬كيلوگرم به مدال طلا رسيد و ميلاد موسي نسب نيز با ثبت ركورد ‪ ۲۱۸‬كيلوگرم به مدال نقره رضايت داد و مفخم عيدي وند نيز از استان مركزي با ثبت ركورد ‪ ۲۰۷‬كيلوگرم به مدال برنز رسيد.

در دسته ‪ ۷۷‬كيلوگرم؟ پژمان كهريزي از كردستان با مجموع ‪ ۲۳۲‬امتياز قهرمان شد و رسول نادري از فارس با ‪ ۱۱۳‬و اميرحسين فضلي از مازندران با ‪ ۱۱۰‬امتياز به ترتيب دوم وسوم شدند.

در دسته ‪ ۸۵‬كيلوگرم؟ علي رضا سليماني از گيلان با ‪ ۲۴۱‬امتياز نشان طلاي اين رقابت‌ها را بر گردن آويخت، محمد عبداللهي از فارس با ‪ ۲۲۳‬امتياز و امير عابديني از اصفهان با ‪ ۱۹۲‬امتياز در رده‌هاي دوم و سوم قرار گرفتند.

در دسته ‪ ۹۴‬كيلوگرم؟ ميلاد رشيدي از كرمانشاه با مجموع ‪ ۲۹۰‬امتياز قهرمان نوجوانان ايران شد و پس از وي پيمان جان از اردبيل با ‪ ۲۷۴‬و سهيل خزائي از مازندران با ‪ ۲۴۸‬امتياز دوم و سوم شدند.

در دسته ‪ +۹۴‬كيلوگرم فرهاد حيدري و امين مجرد با ‪ ۲۴۸‬و ‪ ۲۴۵‬امتياز از مازندران عنوان قهرماني و نائب قهرماني را كسب كردند و محمد هادي صيادي از كرمانشاه با ‪ ۲۳۹‬امتياز سوم شد.

مسابقات وزنه برداري قهرماني نوجوانان كشور در رده سني ‪ ۱۴‬تا ‪ ۱۵‬سال و با نام پهلوان منوچهر برومند از قهرمانان اسبق وزنه برداري آسيا و جهان روز شنبه (‪ ۱۶‬مردادماه) در تالار ورزشي شهيد اسماعيل نژاد بابلسر آغاز شد.

در اين رقابت‌ها ‪ ۱۵۶‬وزنه بردار نوجوان از ‪ ۲۶‬استان كشور و در هشت وزن ‪ ۹۴ ،۸۵ ،۷۷ ،۶۹ ،۶۲ ،۵۶ ،۵۰‬و ‪ +۹۴‬كيلوگرم با هم به رقابت پرداختند.

ك/‪۳‬

تاریخ: 1389/5/19
کلمات کلیدی: ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: