برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

معروف در گفتگو با مهر:هم تیمی‏هایم من را "معروف" کردند/ کمک‏های "گائیچ" را فراموش نمی‏کنم

بازیکن تیم ملی والیبال انتخاب دوباره‏اش به عنوان بهترین پاسور آسیا را مدیون هم تیمی‎هایش و کار گروهی آنها عنوان کرد و گفت: شاید اگر این فاکتور نبود نه به اینجا می‌رسیدم و نه بهترین می‏شدم.

سعید معروف که عنوان بهترین پاسور در رقابت‏های اخیر AVC کاپ آسیا را از آن خود کرد در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: از این بابت خوشحالم هر چند که در والیبال نباید روی عنوان‏های انفرادی مانور زیادی داده شود. این از آن جهت است که تمام موفقیت‏ها و ناکامی‏های والیبال در نتیجه کار گروهی حاصل می‏شود.

وی افزود: خیلی از رشته‎ها مانند والیبال، تیمی و گروهی هستند اما واقعا کار گروهی در والیبال بیشتر از سایر رشته‌های تیمی تاثیرگذار است تا آنجا که حتی اگر یک نفر بد بازی کند، عملکرد کلی تیم تحت تاثیر آن منفی می‌شود. البته عکس این قضیه هم صدق می‎کند.

پاسور ملی‎پوش والیبال کشورمان تصریح کرد: کار تک تک هم تیمی‎هایم روی عملکرد من تاثیر می‎گذارد. اگر هر یک از آنها یک درصد کوتاهی کنند و کارشان را بخوبی انجام ندهند، من در انجام وظیفه‌ام به مشکل برمی‌خورم. به خصوص کار بازیکنان دریافت کننده روی عملکرد من پاسور تاثیر زیادی دارد.

معروف که برای چندمین بار در مسابقات رسمی به عنوان بهترین پاسور معرفی شده است، یادآور شد: تمام موفقیت‌ها و عنوان‌های خود را مدیون کار گروهی هم تیمی‎هایم می‎دانم. اگر سعید معروف برای والیبال مثمرثمر است به خاطر کار گروهی هم تیمی‌هایش است. مدیون آنها هستم. چه بسا اگر آنها نبودند من "سعید معروف" والیبال نمی‎شدم.

وی همچنین حضور زوران گائیچ (سرمربی پیشین تیم ملی والیبال) در ایران و کمک‌های وی را تاثیر گذار در عملکردش عنوان کرد و گفت: هیچ وقت این کمک‎ها و توصیه‌هایی که برای من داشت را فراموش نمی‎کنم. من از گائیچ برای پاسور موفق بودن چیزهای زیادی یاد گرفتم.

 یعنی مربیانی که پس از رفتن زوران گائیچ زیر نظر آنها کار کردی - بخصوص در تیم ملی - تاثیری در کار و پیشرفت تو نداشتند؟

معروف در پاسخ به این سوال تاکید کرد: به هر حال هر کسی تاثیر خاص خودش را دارد. گائیچ همزمان با یک نسل جدید وارد ایران شد. آن نسل کمک‌های فکری زیادی از این مربی گرفتند که بعدها با حضور مربیان دیگر مانند حسین معدنی تکمیل تر شد.

وی افزود: معدنی به نوعی راه گائیچ را دنبال کرد اما خیلی سریع‌تر از او به نتیجه رسید. برنامه چهار ساله‎‏ای که توسط گائیچ ارائه شده بود، در زمان معدنی طی دو سال اجرا شد آن هم با موفقیت اینچنینی.

 یعنی در موفقیت امروز تیم ملی والیبال باید زوران گائیچ را هم شریک دانست؟

پاسخ بهترین پاسور آسیا به این سوال این بود: ما با مربیان ایرانی نایب قهرمان آسیا و قهرمان AVC کاپ شدیم. اما بی انصافی است اگر بگوئیم گائیچ تاثیری نداشته است. گائیچ دو سال پیش از ایران رفت اما شاید اگر او هر گز به ایران نمی‎آمد خیلی از موفقیت‎های امروز به دست نمی‎آمد.

بازیکن تیم داماش گیلان در بخش پایانی گفتگو با خبرنگار مهر در مورد حضور تیم ملی والیبال در رقابت‎های قهرمانی جهان گفت: اگر از گروه خود صعود کنیم پدیده مسابقات می‌شویم و شانس‏‎مان برای شرکت در لیگ جهانی زیاد می‎شود. البته روی دادن این اتفاقات در عمل سخت است اما برای آن تلاش می‎کنیم.


تاریخ: 1389/5/19
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: