برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

تنها به خاطر یک بازی ملی انگلیسی‌ها به او مجوز کار ندادند/آندو هم دیپورت شد!

آندو دیشب به تهران برگشته و هنوز مشخص نیست که چه تصمیمی برای آینده اش خواهد گرفت.
روزهای دل‌انگیز آندرانیک با یک خبر بد تمام شد تا او با چهره‌ای شکست خورده به ایران بازگردد. تیموریان هنوز نمی‌تواند باور کند یک بازی، تنها یک بازی ملی بین او و فوتبال جزیزه فاصله انداخت.
بعد از توافق‌های نهایی با بلکبرن، آندو فکر می‌کرد دیگر هیچ مانعی وجود ندارد. دو هفته کار طاقت‌فرسا در شهر جنوبی انگلیس و سرانجام جلب نظر سام آلاردایس سرمربی بلکبرن همه و همه به هیچ نتیجه‌ای نرسید. او حتی بازی دوستانه تیم ملی مقابل لاتزیو را از دست داد تا در تمرین‌های سفید و آبی‌ها حاضر شود. تیموریان که تمام تست‌های فنی و پزشکی باشگاه بلکبرن را با موفقیت پشت سرگذاشت سرانجام اوایل هفته گذشته با این باشگاه به توافق نهایی رسید و قرارداد داخلی خود را امضا کرد تا با کسب مجوز کار قرارداد نهایی را امضا کند. ولی مسئله همین بود. دقیقا همین نقطه پایانی، تمام معادلات را برای هافبک ایرانی به‌هم ریخت. این گره به قدری بزرگ بود که آندو مجبور شد انگلیس را ترک کند و یکشنبه شب وارد تهران شود. وزارت کار انگلیس که در نقطه پایانی بازیکنان را تأیید می‌کند و اجازه بازی به آن‌ها می‌دهد، مجوز بازی آندو در بلکبرن را صادر نکرد تا او در کمال ناباوری راه رفته را بازگردد. او حالا نمی‌تواند با بلکبرن قراردادش را نهایی کند و به احتمال فراوان مجبور خواهد بود در یکی از تیم‌های لیگ برتری بازی کند. یکی از نزدیکان تیموریان تمام این اخبار را تأیید می‌کند و می‌گوید:

«یک بازیکن آسیایی برای حضور در لیگ برتر انگلیس باید در 75 درصد از بازی‌های ملی حضور داشته باشد. متأسفانه آندو اگر فقط یک بازی دیگر برای تیم ملی انجام می‌داد الان می‌توانست مجوز کار را دریافت کند.» 4 سال پیش هم چنین مشکلی برای تیموریان وجود داشت. او که بعد از درخشش در جام جهانی 2006 توجه باشگاه بولتون را به خود جلب کرد، برای عقد قرارداد با این تیم چند بازی ملی کم داشت اما این مشکل از سوی انگلیسی‌ها رفع شد. اما دوست آندو می‌گوید این بار قضیه کمی فرق می‌کند: «در آن زمان آندو بازیکن مطرحی نبود و کسی او را نمی‌شناخت. به همین دلیل باشگاه بولتون توانست مجوز او را دریافت کند ولی الان چون او در انگلیس بازی کرده و بازیکن ناشناخته‌ای نیست، به سختی می‌توان برایش کاری کرد. با این‌همه ما امیدوار هستیم باشگاه بلکبرن کمی جدی‌تر این موضوع را پی‌گیری کند تا شاید مشکل تیموریان حل شود.» حضور در یک بازی دوستانه برای تیم اصلی بلکبرن روورز تمام این مشکلات را به‌وجود آورد. بعد از استعلام وزارت کار انگلیس از تعداد بازی‌های ملی آندو و ایجاد چنین مشکلی فدراسیون فوتبال ایران و باشگاه بلکبرن اعلام کردند تیموریان به دلیل مصدومیت نتوانسته برای تیم ملی ایران بازی کند. اما حضور در آن دیدارتدارکاتی سفید و آبی‌ها کار را خراب کرد تا وزارت کار انگلیس اعلام کند: «اگر او مصدوم بوده و برای تیم ملی ایران در آن برهه بازی نکرده پس چگونه در دیدار دوستانه بلکبرن به میدان رفته است؟» آن فرد نزدیک به تیموریان با ناراحتی می‌گوید: «اگر در آن بازی به میدان نمی‌رفت بی‌شک این مشکل به وجود نمی‌آمد.» روز چهارشنبه این هفته قرار است وزارت کار انگلیس بررسی نهایی را در این زمینه صورت دهد. اگر باشگاه بلکبرن بتواند از نفوذ مالک خود استفاده کند و رأی را به نفع خود تغییر دهد، بی‌شک تیموریان می‌تواند فصل بعد پیراهن این تیم انگلیسی را به تن کند اما در غیر این‌صورت به احتمال زیاد راهی لیگ برتر ایران خواهد شد. یکی از بندهای قرارداد اولیه آندو با باشگاه بلکبرن این است که اگر او نتواند مجوز کار خود را دریافت کند، این قرارداد به صورت اتوماتیک‌وار فسخ خواهد شد.
تماس لیگ برتری‌ها برای جذب آندو
خبرها خیلی زود به گوش چند باشگاه لیگ برتری رسید. بعد از عدم دریافت مجوز کار برای حضور در فوتبال جزیره، این باشگاه‌ها با مدیر برنامه‌های آندو تماس گرفتند تا پیشنهاد خود را برای جذب این بازیکن ارائه دهند. دوست نزدیک آندو این خبر را تأیید می‌کند: «تماس‌هایی گرفته شده. باید با آندو در این باره حرف زد. فعلا به ناچار باید به این پیشنهادها جدی فکر کرد.»
تاریخ: 1389/5/19
موضوع: فوتبال
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: