برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

نشست فرهنگی مسئولان فوتبال/محمدی: منشور اخلاقی مسکن موقتی بود/ فرهنگ‌سازی برعهده باشگاه‌هاست

رئیس سازمان لیگ برتر با بیان اینکه تدوین منشور اخلاقی یک مسکن موقتی بود تاکید کرد : کار ریشه ای در فرهنگ سازی برعهده باشگاه هاست.

به گزارش خبرگزاری مهر، نشست مسئولان کمیته های فرهنگی باشگاه های لیگ برتری با حضور رئیس فدراسیون فوتبال صبح امروز سه شنبه در سالن روابط عمومی فدراسیون فوتبال برگزار شد.

در آغاز این نشست عزیزالله محمدی رئیس سازمان لیگ با اشاره به اینکه فوتبال درحال حاضر یک پدیده اجتماعی، ‌اقتصادی و سیاسی است، گفت: فوتبال پربیننده ترین ورزش و برنامه های مرتبط با فوتبال تاثیرگذارترین برنامه های رسانه ملی است.

وی افزود: درهرجای دنیا فوتبال بیننده بیشتری نسبت به همه ورزشها و حوزه های دیگر دارد و حتی از پرطرفدارترین سریالهای تلویزیونی پربیننده تر است.

عزیزمحمدی اضافه کرد: بازی هلند و اسپانیا در فینال جام جهانی بیش از یک میلیارد نفربیننده داشت و این تاثیرگذاری فوتبال را نشان می دهد. باید به این نکته فکر کرد که چرا این همه در فوتبال سرمایه گذاری می شود .

رئیس سازمان لیگ در ادامه با اشاره به اینکه هدف فوتبال باید انسان سازی باشد گفت: ما باید این فرهنگ را درفوتبال جا بیندازیم که فوتبال بتواند الگوساز باشد.   وی یادآور شد: منشور اخلاقی که ما تدوین کردیم مثل یک مسکن بود و درد را موقتا التیام بخشید، اما کار ریشه ای را باید باشگاهها انجام دهند. ما باید ظاهرسازی وباطن سازی را با هم انجام دهیم. بازیکن باید در باشگاه ساخته شود اما به زور نمی‌توان بازیکن را نمازخوان کرد. باید کار فرهنگی در ذهن فرد نقش ببندد.
  عزیزمحمدی در پایان گفت: همه می دانیم که اشاعه فحشا ازخود فحشا بدتر است. پس نشان دادن کارهای ناصواب یک بازیکن، ‌مدیر و دیگر اشخاص فوتبال ایران و رسانه ای شدن یک عمل بد از سوی آنها ، بدتر از خود عمل است.   وی تصریح کرد: ممکن است شخص درخلوتش بسیاری کارها را انجام دهد و کسی باخبر نشود اما وقتی همه خبردار شدند، آن وقت است که فوتبال ضربه می خورد. همه اشخاصی که در فوتبال هستند در خطر قرار می گیرند. ما در منشور اخلاقی به هیچ وجه نمی خواستیم وارد زندگی خصوصی اشخاص شویم و این را هم ثابت کردیم. من امیدوارم بازیکنان ومدیران وخلاصه همه فوتبالی ها روزی از روی دل به معنویت روی بیاورند و ظاهر سازی و باطن سازی با هم انجام شود.
تاریخ: 1389/5/19
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: