برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

نشست فرهنگی مسئولان فوتبال/کفاشیان: برنامه‌های فرهنگی در فوتبال باید عملیاتی و اجرایی شود

رئیس فدراسیون فوتبال با تاکید بر اینکه فعالیت های فرهنگی باید در صدر برنامه های فوتبال قرار گیرد،گفت: درباره مسائل فرهنگی نباید فقط صحبت کرد بلکه باید کارهای فرهنگی را عملیاتی و اجرایی کنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی کفاشیان که روز سه شنبه در نشست نمایندگان فرهنگی باشگاه های لیگ برتری سخن می گفت با اشاره به اینکه فوتبال ایران چند سالی است درگیرمسائل فرهنگی است، گفت : بیشترنتایج کارهای فرهنگی در فوتبال دست رنج باشگاه هاست، چون بیشترین تاثیری که روی بازیکنان توسط باشگاه صورت می گیرد و مطمئنا فدراسیون فوتبال نمی تواند روی باشگاه ها تاثیرگزاری زیادی داشته باشد.

رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به مهم بودن اعمال افراد حاضر در فوتبال ایران گفت: حرکات بازیکنان، مدیران، تماشاگران و همه و همه در فوتبال مهم است و توسط رسانه ها نشان داده می شود و حتی بزرگنمایی می شود. به همین دلیل باید رفتارها طوری باشد که شان جامعه فوتبال حفظ شود.

وی با بیان اینکه باشگاه ها باید به مسائل فرهنگی اهمیت دهند و این کار را از فوتبال پایه آغاز کنند اظهار داشت: تاثیرگذاری روی بازیکنان کم سن و سال بیشتر از بازیکنان بزگسال است. به هرجهت باید رفتار مدیر، مربی، سرپرست و بازیکنان الگو باشد چون فوتبال یک الگو برای همه مردم است و رفتارهای فوتبالی ها برای مردم می تواند به نوعی هنجارساز باشد.

کفاشیان در پایان گفت: باشگاه ها باید ازهزینه های سرسام آور قرارداد با بازیکنان، مبلغی را برای هر بازیکن به کارهای فرهنگی اعم از ارتقای سطح تحصیلی و آموزشی و همچنین اجتماعی اختصاص دهند چون زمانی که بازیکنان به سن بزرگسالی می رسند نمی توان آن تاثیری را گذاشت که بازیکن درسن نوجوانی و جوانی می تواند چنین آموزش هایی را به خوبی ببیند.


تاریخ: 1389/5/19
کلمات کلیدی: ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: