برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

سفر تیم ملی جودو به فرانسه لغو شد

اردوی تیم ملی جودو در کمپ تمرینی فدراسیون جهانی لغو شد تا کادر فنی این تیم برای نفرات اعزامی به رقابتهای جهانی به دنبال راهکار جدیدی باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، رقابتهای جودو قهرمانی جهان طی روزهای 18 تا 22 شهریورماه در توکیو برگزار خواهد شد. فدراسیون جودو در نظر داشت نفرات برتر رقابتهای انتخابی و برخی از چهره های شاخص تیم ملی را برای حضور در یک اردوی 20 روزه  راهی فرانسه کند تا کادر فنی  پس از تمرین با برخی از چهره های صاحب نام جودو جهان نفرات مورد نظر را برای حضور در این دوره از مسابقات جهانی انتخاب کند.

تلاش فدراسیون برای اخذ روادید فرانسه نتیجه نداد تا این سفر و حضور ملی پوشان جودو در کمپ تمرینی پاریس لغو شد. غلامحسین علمی دبیر فدراسیون جودو در این رابطه گفت: از مدت‌ها قبل مذاکراتی را با فدراسیون جودو فرانسه برقرار کردیم و در این خصوص طی نامه‌ای درخواست داشتیم تا شرایط حضور تیم ملی جودوی ایران در کمپ تمرینی این کشور مهیا شود. اما تاکنون فدراسیون جودوی فرانسه به درخواست ما پاسخی نداده است.

وی ادامه داد: به دلیل آنکه تاکنون دعوتنامه ارسال نشده نمی‌توان برای صدور روادید اقدامی انجام داد. البته احتمال این‌که طی روزهای آینده این دعوتنامه به دست ما برسد زیاد است، مهم این است که برای شرکت در اردوی فرانسه کمی دیر شده، مسابقات جهانی ژاپن کمتر از یک ماه دیگر برگزار می‌شود و ما فرصت آن را نداریم به مدت 20 روز در کمپ فرانسه حضور داشته باشیم. مهمتر آنکه صدور روادید نیز به زمان نیاز دارد، پس حضور ملی‌پوشان ایران در کمپ تمرینی فرانسه کاملا منتفی است.

رقابتهای جهانی نزدیک است و تا قبل از اعزام به این مسابقات مهم، هیچ رویداد تدارکاتی دیگری پیش روی تیم ملی وجود ندارد تا کادر فنی بخواهد تیم خود را محک بزند.

گفته می شود مسئولان جودو در تلاش هستند تا نظر موافق جودو آذربایجان را برای برپایی یک اردوی مشترک با تیم ملی این کشور در تهران یا باکو جلب کنند. اینکه تا چه میزان تحقق این هدف امکانپذیر است طی روزهای آینده مشخص خواهد شد ولی اینکه چرا حاج یوسف زاده به عنوان سرمربی تیم ملی مردان تحت نظر خود را در سه رویداد تونس، مادرید و مسکو محک نزده سئوالی که نمی توان جوابی برای آن پیدا کرد.

اردونشینان جودو تاکنون در سه رویداد مهم و سطح بالای جهان به خوبی محک خورده و عیار آنها برای کادر فنی مشخص است، رقابتهای جهانی، میدان بزرگی است که هیچ قهرمان صاحب نام و عنوان داری در حاشیه امنیت قرار ندارد. به همین دلیل است که می گویند میدان جهانی جای کسب تجربه نیست و برای موفقیت درآن باید بسیار آماده و با انگیزه به میدان رفت.

با تمام این تفاصیل به خصوص نتایج ناامید کننده رقابتهای انتخابی، کلاف انتخاب نفرات اعزامی را پیچیده تر شده و به نظر می رسد از هفت وزن ممکن تنها سه نفر اعزام شوند، معلومات و رودکی را باید ازهم اکنون جزو نفرات اعزامی دانست، شاید به این جمع از بین سرلک، جمالی و رجبی که تا آن زمان محرومیتش به پایان می رسد نیز یک با دو نفر اضافه شوند.

درمیان رشته های رزمی که طی چند دوره اخیر نقش تعیین کننده ای در بازیهای آسیایی داشته اند، جودو شرایط نگران کننده ای دارد و نتایج تیم ملی در رقابتهای جهانی این موضوع را بیشتر نمایان خواهد ساخت.


تاریخ: 1389/5/20
کلمات کلیدی: ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: