برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

المپیک نوجوانان سنگاپور/دومین کاروان ورزشی ایران عازم سنگاپور شد

دومین کاروان ورزشی ایران بامداد امروز برای حضور در نخستین دوره بازی‌های المپیک نوجوانان راهی سنگاپور شد.

به گزارش خبرنگار مهر، ورزشکاران نوجوان کشورمان ساعت ۵ بامداد امروز چهارشنبه تهران را به مقصد دبی امارات ترک کردند تا از این شهر عازم سنگاپور شوند. دومین کاروان ورزشکاران ایرانی اعزامی به سنگاپور را محمدعلی آبادی و بهرام افشارزاده، رئیس و دبیرکل کمیته ملی المپیک همراهی می کردند.

پیش از این اعضای تیم فوتبال دختران کشورمان برای شرکت در مسابقات فوتبال بازیهای المپیک نوجوانان عازم سنگاپور شده بود. این تیم روز دوشنبه وارد سنگاپور شد و دیروز نخستین تمرین خود را در شهر سنگاپور برگزار کرد. 

تیم فوتبال دختران ایران که با پوشش اسلامی در بازی‌های المپیک نوجوانان حضور یافته قرار است در دیدار افتتاحیه مسابقات فوتبال این بازی‌ها به مصاف ترکیه برود و سپ بلاتر دبیرکل فیفا از تماشاگران ویژه این دیدار خواهد بود.

تیم‌های تیراندازی، تیروکمان، بسکتبال، والیبال، تکواندو، جودو، کشتی و بوکس که امروز به سنگاپور اعزام شدند، ساعت ۱۳ به وقت تهران وارد سنگاپور می شوند تا تمرینات خود را در دهکده بازی‌ها آغاز کنند و جمعه شب در مراسم افتتاحیه حضور یابند.

کیومرث هاشمی سرپرست کاروان اعزامی ایران از اسکان کاروان ورزشی کشورمان در بلوکی که کشورهای مسلمان حضور دارند خبر داد و گفت: خوشبختانه با رایزنی های صورت گرفته بلوک بزرگی در دهکده بازیها به کاروانهای ورزشی کشورهای مسلمان از جمله پاکستان، قطر، فلسطین، عراق و ایران اختصاص یافته که کاروان ورزشی ما با بیش از 50 ورزشکار بزرگترین کاروان این بلوک است.

بنابر اخبار رسیده از سنگاپور دهکده بازیها در محیطی بسیار زیبا و سرسبز طراحی و ساخته شده تا نشاط لازم را به شرکت کنندگان بدهد.

همچنین در خصوص سرویس دهی به نفراتی از کاروان که می توانند در ایام ماه مبارک روزه بگیرند نیز هماهنگی‌های لازم صورت گرفته تا آنها بتوانند از وسایل ایاب و ذهاب و سرویس دهی رستوران در زمان‌های سحر و افطار استفاده کنند.
کمیته بین المللی المپیک در این دوره از بازیها تاکید خاصی روی مسائل فرهنگی، پرورشی و آموزشی دارد و مسابقه و رقابت را در درجه دوم قرار داده است اما به گفته بهرام افشارزاده دبیر کل کمیته ملی المپیک نوجوانان امروز همان‌هایی هستند که باید برای ایران در المپیک ۲۰۱۶ افتخار آفرین باشند.

همچنین از سوی سفارت ایران در سنگاپور مراسمی تدارک دیده شده تا کاروان ورزشی ایران هنگام ورود به این کشور به خوبی مورد استقبال قرار گیرند.

کادر خبری و پزشکی کاروان ایران نیز ساعت 20:10 امشب تهران را به مقصد سنگاپور ترک می کند تا از فردا به ورزشکاران کشورمان ملحق شود.  

اسامی نهایی ورزشکاران اعزامی به بازیهای المپیک نوجوانان – سنگاپور 2010 به شرح زیر است:
وزنه برداری: علیرضا کاظمی نژاد و محسن غزالیان
تیرو کمان: یاسمن شیریان (ماده ریکرو)
بسکتبال: امیر صدیقی، آرمان زنگنه، محمد اجاقی و سجاد مشایخی   

والیبال: عطا زراعت گر خوشرفتار، کمال قریشی، رامین خانی ملاحاجلو، میثم فریدی فینرجه، فرامرز ظریف آهنگران، شهاب احمدی، موعود آقاپور، علیرضا نصر اصفهانی، علی نودوزپور،  جواد حسین آبادی، علی دانش پور و بابک امیری   دوومیدانی: محمدرضا وظیفه دوست
جودو: شایان نصیرپور دیزجی و فرشید قاسمی
تکواندو:  محمد سلیمانی دلگرم، کاوه رضائی و  مریم شیرجهانی
کشتی فرنگی: بهروز ملکی و یوسف قادریان
کشتی آزاد: مهران شیخی
بوکس: بیژن خجسته
فوتبال: یاسمن پاکجو، فاطمه اردستانی، شهین افلاکی، صغری فرمانی، سرشین کمانگر، آیناز فلاح، کوثر کمالی، فاطمه خلجی پیربلوطی، نسترن مرادلو، بهناز طاهرخانی، آزیتا ملمولی تارازی، زهرا کوراوند، مهدیه آمیغی، مریم نامی، فاطمه شیرافکن نژاد، هانیه میرزایی و فاطمه عادلی تیراندازی: یاسمن حیدری بروجنی و سپهر صفاری بروجنی   شنا: احمدرضا جلالی و همایون حقیقی قایقرانی: امیر آقامیرزایی (آب‌های آرام کایاک یک نفره)  
تاریخ: 1389/5/20
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: