برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

حمیدرضا قلی‌پور اولین مسافر ووشو در بازیهای آسیایی گوانگجو

پس از بازگشت تیم ملی ووشو از رقابتهای تدارکاتی ترکیه کادر فنی این تیم حمید رضا قلی پور را به عنوان نفر اصلی اعزام به گوانگجو انتخاب کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی ووشو اوایل هفته جاری در یک تورنمنت بین المللی در ترکیه که جنبه تدارکاتی بازیهای آسیایی 2010 گوانگجو را داشت شرکت کرد.

کادر فنی تیم ملی ووشو قصد داشت با محک زدن حمیدرضا قلی پور و حسین اجاقی یک نفر را برای وزن 75- کیلوگرم جهت حضور در شانزدهمین دوره المپیک آسیایی انتخاب کند که در نهایت حمیدرضا قلی پور با ارائه مبارزات دیدنی نظر کادر فنی را برای حضور در این دوره از مسابقات جلب کرد.

حسین اوجاقی که در 15 سال گذشته نفر اول تیم ملی بوده و در شرایط کنونی عنوان مدیر فنی این تیم را نیز برعهده دارد، اعلام کرده که با وجود شرایط فعلی و آمادگی مناسب قلی پور وی شایسته ترین فرد برای حضور در این مسابقات است و می تواند به راحتی برای کشورمان مدال طلا کسب کند.

وی که با خبرنگار مهر سخن می گفت افزود: حمیدرضا قلی پور دو بار برای حضور در رقابتهای انتخابی و یک بار در تورنمنت ترکیه وزن کم کرده و در صورت برگزاری رقابتهای انتخابی وی برای چهارمین بار باید وزن کم کند که این شرایط عادلانه و مساوی نیست و من به هیچ عنوان به خود اجازه نمی دهم که در شرایطی نابرابر با ووشوکاری مسابقه انتخابی برگزار کنم.

با کناره گیری حسین اوجاقی از حضور در بازیهای آسیایی حمیدرضا قلی پور به این رقابتها اعزام خواهد شد. در سایر اوزان نیز کادر فنی از بین نفرات اول اوزان 56، 60، 65 و 70 کیلوگرم 4 نفر را برای سفر به گوانگجو انتخاب خواهد کرد.

حسین اوجاقی دارنده یک مدال طلا و یک نقره از بازیهای آسیایی ادوار گذشته می باشد که در شرایط کنونی نیز با وجود آمادگی مطلوب بدنی از حضور در این مسابقات انصراف داد.


تاریخ: 1389/5/20
کلمات کلیدی: ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: