برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

اختصاصي/ پيشكسوت كشتي: نبايد هميشه از جوانان توقع مدال داشت

ورزش. كشتي آزاد. سيف پور
تهران - يك پيشكسوت كشتي روز چهارشنبه ابراز عقيده كرد كه نبايد هميشه از كشتي گيران جوان توقع درخشش و كسب مدال طلا داشت.

محمدابراهيم سيف پور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا و در واكنش به عملكرد كشتي گيران جوان ايران در مسابقه‌هاي كشتي قهرماني جوانان زير ‪ ۲۰‬سال جهان در بوداپست مجارستان، نتايج بدست آمده را ضعيف و دور از انتظار دانست، اما گفت: بايد با دلايل اين ناكامي، منطقي و صبورانه برخورد كرد.

وي با بيان اينكه قصد تاييد يا جانبداري از كادر فني تيم‌هاي كشتي آزاد و فرنگي جوانان ايران را ندارم، گفت: يكي از دلايل اصلي شكست جوانان در مسابقه‌هاي جهاني مجارستان به افت جسمي و روحي آنان در مقايسه با حريفان مربوط مي‌شود و در طول مسابقات نيز افت بدني و خستگي كشتي گيران بيشتر نمايان مي‌شد.

پيشكسوت كشتي ايران گفت: يك كشتي گير آماده، براي رسيدن به قهرماني جهان بايد همانطور كه در كشتي اول خود با انرژي و قدرتمند به ميدان مي‌رود، در كشتي آخر نيز به همان ميزان، انرژي و توان داشته باشد.

سيف پور گفت: اين موضوع در كشتي گيران اعزامي به مسابقات كشتي قهرماني جوانان زير ‪ ۲۰‬سال جهان در مجارستان ديده نشد و نتايج ضعيفي نيز در پي داشت.

وي از متوليان فدراسيون كشتي خواست تا اين نتايج مورد نقد و بررسي دقيق قرار گيرد تا در آينده شاهد چنين افت شديدي در روند پيشرفت جوانان نباشيم اين پيشكسوت كشتي ايران همچنين گفت: بايد از كادر فني تيم كشتي آزاد جوانان ايران نيز توضيح خواست كه چرا نفرات اعزامي به مسابقه‌هاي جهاني نتوانستند مثل سال‌هاي گذشته به روي سكو بروند.

سيف پور البته تغيير عجولانه اعضاي كادر فني تيم كشتي آزاد جوانان را منطقي و صحيح ندانست و گفت: به هيچ عنوان نبايد در اين خصوص عجولانه عمل كرد، همين كادر فني در مسابقه‌هاي جهاني سال گذشته، ‪ ۳‬مدال طلا و ‪ ۲‬برنز نصيب جوانان كشتي ما كرد.

وي، انتقاد اهالي كشتي از عملكرد كشتي گيران را منتسب به فرد خاصي ندانست و گفت: كارشناسان و پيشكسوتان كشتي خواستار شناسايي نقاط ضعف جوانان و تكرار نشدن نتايج ضعيف آنان در مسابقات آينده است.

اين پيشكسوت كشتي ايران گفت: مسابقه‌هاي كشتي قهرماني جوانان زير ‪ ۲۰‬سال جهان به ما نشان داد كه بايد در نحوه تمرينات جوانان تغييرات اساسي صورت گيرد و از مربيان مجرب بدنساز بيشتري استفاده شود.
تاریخ: 1389/5/6
کلمات کلیدی: ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: