برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

مديرکل تربيت بدني فارس معارفه شد / مديرکل تربيت بدني: نگاه فرهنگي و تربيتي به ورزش است / معاون امور استان هاي سازمان تربيت بدني: ورزش فارس در جايگاهش قرار ندارد

معاون امور استان‏هاي سازمان تربيت بدني بر اين باور است که علي رغم تلاش و زحماتي که براي ورزش فارس کشيده شده است، فارس در جايگاهي که شايسته آن است قرار ندارد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه فارس، عليرضا گرامي مدير کل تربيت بدني فارس صبح امروز (چهارشنبه) در مراسم معارفه خود گفت: امروز تدوين، اجرا و ارزيابي راهکارهايي که ما را به اهداف سند راهبردي ورزش فارس مي رساند از اولويت هاي تربيت بدني فارس است.

وي افزود: نبود برنامه راهبردي در حوزه هاي مختلف يک نقص و مشکل محسوب مي شود در حالي که ورزش فارس داراي چشم انداز و سند راهبردي است و اولويت مهمي که داريم عملياتي کردن اين سند است.

اين مقام مسوول ادامه داد: در قالب يک تيم توانمند و با استفاده از ظرفيت هاي کارشناسان،‌ متخصصان ورزش و با رفع ضعف ها و تدوين تفاهم نامه با مراکز علمي و آموزشي سند راهبردي ورزش فارس عملياتي خواهد شد.

گرامي اضافه کرد:‌ ‌توجه به امر آموزش فراگير منابع انساني، توسعه فناوري ارتباطات از طريق ايجاد نظام اطلاعاتي يکپارچه، توسعه مباني اخلاقي در ميادين ورزشي، توسعه مشارکت بخش هاي غير دولتي و اجراي طرح آمايش سرزمين تربيت بدني بر اساس امکانات، استعداد جغرافياييي و توزيع منابع استعداد انساني در اقصي نقاط فارس از اولويت هاي کاري در مجموعه تربيت بدني فارس است.

وي ادامه داد:‌ اين ظرفيت در برنامه راهبردي ورزش فارس وجود دارد که هر شش ماه بر اساس شرايط تحليل آماري ارائه دهيم و تصميم گيري ها بر اسا اين اطلاعات انجام شود.

مدير کل تربيت بدني فارس گفت:‌ نگاه من به ورزش نگاهي فرهنگي و تربيتي است که مستند بر مباني ديني است زيرا ‌هدف تربيت بدني پرورش انسان هاي سالم است که ضريب بهره وري را در ابعاد توسعه بالا ببرند.

وي ادامه داد:‌ تعدد مراکز تصميم گيري در ورزش بايد ساماندهي شود و برنامه ريزي قادر به انجام اين امر است که هيات هاي استان بايد از ظرفيت ها و استعدادهاي موجود در شهرستان ها به خوبي استفاده کنند تا ورزش فارس به موفقيت هاي بيشتري دست يابد.

به گزارش ايسنا، شاهين محمدصادقي معاون امور استان هاي سازمان تربيت بدني در ادامه اين مراسم گفت: فارس با توجه به توانمندي ها و ظرفيت ها ي بسيار خوبي که دارد بايد در المپيک آسيايي و جهاني سهم داشته باشد.

به اعتقاد وي علي رغم تلاش و زحماتي که براي ورزش فارس کشيده شده است، فارس در جايگاهي که شايسته آن است قرار ندارد.

محمدصادقي ادامه داد: استان هاي بزرگ کشور از جمله تهران، فارس، اصفهان، آذربايجان شرقي و خوزستان با توجه به جمعيت، وسعت و توانمندي هايي که دارند وظايف سنگين تري نسبت به ساير استان ها دارند.

معاون امور استان هاي سازمان تربيت بدني اضافه کرد: در همه زمينه ها به ويژه حوزه ورزش بايد اهداف بزرگ را مدنظر قرار داد و متناسب با اهداف کلان کشور براي رسيدن به آن برنامه ريزي و تلاش کرد.

محمدصادقي ادامه داد: ورزش امروز وسيله اي براي اتلاف وقت و سرگرمي نيست بلکه ابزار قدرتمند فرهنگي است و بازوي قوي اقتصادي و سياسي است که مسولان و دولتمرادان گاهي براي حل مشکلات از آن استفاده مي کنند.

وي افزود: ورزش ابزاري براي ايجاد اميد، نشاط، ايجاد اعتماد به نفس، بارور کردن اراده و ايجاد و شکوفايي خلاقيت است.

محمدصادقي گفت: وقتي بدانيم چه انتظاري از ورزش داريم مي دانيم که چه کار بايد بکنيم و برنامه ريزي ها در اين زمينه چگونه بايد باشد که گسترش ورزش در به خانه ها، مدارس و پادگان ها بايد در دستور کار مسولان ورزش کشور قرار گيرد و به ورزش هاي قهرماني، همگاني و بانوان توجه ويژه شود.

معاون امور استان هاي سازمان تربيت بدني براين باور است که بايد نگاه فرهنگي و ديني بر ورزش حاکم شود و باورهاي ديني به ورزش کشور منتقل شود.

وي ادامه داد: امروزه ورزش يك علم و صنعت است و براي بهره گيري از توانمندي ها و دانش متخصصان مراکز علمي در زمينه ورزش بايد رابطه بين علم و ورزش را افزايش داد.

محمدصادقي گفت: بايد با برگزاري مسابقات ورزشي مختلف در مدارس استعدادها و ظرفيت هاي موجود در آنها را شناسايي و با با برنامه ريزي مناسب اين استعداها را هدايت کرد.

به گزارش ايسنا، در اين مراسم از زحمات دکتر رشيد خدابخش مدير کل پيشين تربيت بدني فارس تقدير و توديع و عليرضا گرامي به عنوان مدير کل جديد تربيت بدني فارس معرفي شد.

انتهاي پيام

كد خبر: 8905-03500
تاریخ: 1389/5/6
کلمات کلیدی: ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: