برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

آوانتاژ از اختيارات داور است و الزامي به آن وجود ندارد

مسعود عنايت در باره قضاوت ها در ليگ برتر اظهار داشت: قضاوت ها در مجموع خوب بوده و در دو سه بازي شاهد برخي اشتباهات بوديم كه البته كميته داوران بر اساس گزارش ناظران قضاوت مي كند. مي توان به بازي مس و ذوب آهن اشاره كرد كه داور يك پنالتي به سود ذوب آهن نگرفت كه اتفاقا اشتباه بزرگي بود اما خوشبختانه تاثيرگذار نبود و بازي به سود ذوب آهن به پايان رسيد.
عنايت درباره بازي استقلال و ذوب آهن هم گفت: استقلالي ها روي صحنه خطايي كه از سوي افشاريان گرفته شد و چند لحظه بعد استقلال توپ را وارد دروازه كرد اعتراض داشتند. وقتي داور سوت مي زند نمي تواند بازي را ادامه دهد. ديديم كه گفتند افشاريان گل استقلال را مردود كرده اما آوانتاژ از اختيارات داور است و يك الزام نيست و داور با توجه به موقعيت و نوع صحنه آوانتاژ مي دهد. داوران بر اساس آيين نامه 7 مورد اختيارات دارند كه يكي از آنها آوانتاژ است. به داور توصيه شده در هنگام خطاي شديد آوانتاژ ندهد. وقتي افشاريان سوت زد بازيكنان حريف فكر كردند بازي متوقف شده است. داور براي آوانتاژ بايد همه شرايط را در نظر بگيرد.
عنايت در پايان گفت: درباره برخي صحنه هاي داوري در هفته هاي اول و دوم بايد بگويم كه در برخي رسانه ها، كارشناساني كه درباره برخي صحنه ها قضاوت كردند درست نبود و ديگر كارشناسان هم عملكرد داوران را تاييد كردند. به نظر من برداشت هاي مختلف از برخي صحنه ها شده، ملاك نظر نيست. گرچه كميته داوران به نظر همه كارشناسان احترام مي گذارد.
باشگاه استقلال به دليل قضاوت خداداد افشاريان در بازي با ذوب‌آهن به طور رسمي اعتراض و شكايت خود را به سازمان ليگ اعلام كرده بود.
تاریخ: 1389/5/20
موضوع: فوتبال
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: