برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

عنایت عنوان کرد:اشتباهات داوران تاکنون تاثیرگذار نبوده است

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال با مثبت ارزیابی کردن عملکرد داوران در سه هفته ابتدایی لیگ دهم گفت: با وجود برخی اشتباهات در مجموع عملکرد داوران مطلوب بوده و این اشتباهات چندان در نتایج تیم ها تاثیر نداشته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، مسعود عنایت با بیان این مطلب درباره قضاوت داوران در 27 مسابقه برگزار شده لیگ برتر گفت: قضاوت ها در مجموع خوب بوده و در دو سه بازی شاهد برخی اشتباهات بودیم که البته کمیته داوران بر اساس گزارش ناظران در مورد آنها تصمیم گیری خواهد کرد.

وی اضافه کرد : ازجمله اشتباهات داوری در سه هفته ابتدایی لیگ می توان به بازی مس کرمان و ذوب آهن اصفهان اشاره کرد که داوریک پنالتی به سود ذوب آهن نگرفت که اتفاقا اشتباه بزرگی بود اما خوشبختانه در نتیجه مسابقه تاثیرگذار نبود و بازی به سود ذوب آهن به پایان رسید.

عنایت درباره بازی استقلال و ذوب آهن هم گفت: استقلالی ها روی صحنه خطایی که از سوی افشاریان گرفته شد و چند لحظه بعد استقلال توپ را وارد دروازه کرد اعتراض داشتند. به نظر من وقتی داورسوت می زند نمی تواند بازی را ادامه دهد . دیدیم که گفتند افشاریان گل استقلال را مردود کرده اما آوانتاژ از اختیارات داور است و یک الزام نیست و داور با توجه به موقعیت و نوع صحنه آوانتاژ می دهد.   رئیس کمیته داوران یادآور شد: داوران بر اساس آیین نامه 7 مورد اختیارات دارند که یکی از آنها آوانتاژ است . به داور توصیه شده درهنگام خطای شدید آوانتاژ ندهد. وقتی افشاریان سوت زد بازیکنان حریف فکرکرده اند بازی متوقف شده است در حالیکه داور برای آوانتاژ بازی باید همه شرایط را در نظر بگیرد.
  عنایت در پایان گفت: درباره برخی صحنه های داوری درهفته های اول و دوم باید بگویم که در برخی رسانه ها، کارشناسانی که درباره این صحنه ها قضاوت کردند نظراتشان درست نبوده ودیگر کارشناسان هم عملکرد داوران را تایید کردند . به نظر من برداشت های مختلفی که از برخی صحنه ها شده ، ملاک نظر نیست گرچه کمیته داوران به نظرهمه کارشناسان احترام می گذارد.
تاریخ: 1389/5/20
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: