برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

آیت اللهی:آسیا ویژن راه فرار از بن بست فوتبال است

یزد - خبرگزاری مهر: عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال کشورمان، تنها راه فرار از بن‌ بست فوتبال را اجرای طرح آسیا ویژن اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار مهر در یزد، سید محمدهادی آیت ‌اللهی ظهر چهارشنبه در نشستی با خبرنگاران استان یزد اظهار داشت: از آنجا که طرح آسیاویژن هزینه ‌بر است، اگر مشارکت و حمایت پشت سر این طرح نباشد، به طور قطع طرح آسیاویژن با شکست مواجه می‌ شود اما اگر حمایت همه‌ جانبه مسئولان استان یزد و همکاری و تعامل تربیت بدنی، آموزش و پرورش و حمایت ‌های مالی و معنوی مسئولان ارشد استان یزد پشتوانه این طرح باشد، اجرای آن در این استان موفق خواهد بود.

وی تاکید کرد: مسئولان و مجریان طرح آسیاویژن در استان یزد باید باور کنند که این طرح تنها را فرار از بن‌ بست فوتبال است.

آیت ‌اللهی با اشاره به اینکه طرح آسیاویژن در استانهای فارس، اصفهان، قزوین، همدان، تهران و هرمزگان نیز به صورت عملیاتی در حال انجام است، افزود: یزد و مازندران نیز دو استانی هستند که این طرح را از ابتدای سال 2011 آغاز خواهند کرد.

پنج استان کشور به نوبت به پروژه ویژن می پیوندند

وی یادآور شد: استانهایی نظیر خوزستان، خراسان رضوی،‌ آذربایجان غربی، اردبیل و کرمان نیز در پروژه ویژن ایران در حال گذراندن دوره‌ های آموزشی هستند و به نوبت به این طرح خواهند پیوست.

آیت‌ اللهی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه رویکرد فوتبال امسال بر چه محوری است، عنوان کرد: ملزم به اجرای برنامه ‌هایی که بر اساس تقویم فیفا و کنفدراسیون آسیا مدون شده، هستیم اما یک سند راهبردی 20 ساله برای فوتبال ایران تدوین شده که در پایان این دوره با شعار محوری "ایران باید در سطح جهان مطرح باشد" اجرا می‌ شود.

وی خاطرنشان کرد: از حدود یک‌سال پیش بر روی این طرح کار شده و هم‌ اکنون به تصویب هیئت رئیسه رسیده و امیدواریم از سال آینده این سند راهبردی ابلاغ و کار شود.

آیت ‌اللهی همچنین در پاسخ به این سئوال که ارزیابی شما از فوتبال استان یزد چیست، اظهار داشت: استان یزد این پتانسیل را دارد که در فوتبال کشور وارد شود.

وی افزود: با شناختی که از اواخر دهه 40 تاکنون روی فوتبال استان یزد دارم، همواره این استعداد در تیمهای یزدی وجود داشته و اقبال عمومی تماشاگر نیز نسبت به فوتبال استان یزد بسیار خوب ارزیابی شده است.

مهره های سوخته فوتبال کشور وارد فوتبال شهرستانها نشود

آیت ‌اللهی تاکید کرد: آنچه مهم است این است که این استعدادها را باور داشته باشیم تا بتوانیم از پتانسیل استان به‌خوبی استفاده کنیم.

وی ادامه داد: درست است که فوتبال استان یزد به سمت و سوی فوتبال حرفه‌ ای می‌ رود اما نباید مهره ‌های سوخته فوتبال کشور را وارد فوتبال یزد کنیم بلکه باید حسن اعتماد را به بچه‌ های فوتبال یزد داشته باشیم و از این سرمایه‌ ها به خوبی استفاده کنیم.

آیت ‌اللهی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کارهای فرهنگی فدراسیون فوتبال عنوان کرد: کمیته‌ای به نام کمیته فرهنگی در فدراسیون فوتبال تشکیل شده و به هیئتهای فوتبال نیز ابلاغ شده تا نمایندگان فرهنگی خود را به فدراسیون معرفی کنند.

وی یادآور شد: هماهنگی امور نهاد تماشاچیان، فضاسازی در مدارس برای مباحث فرهنگی در فوتبال و ... است.

آیت ‌اللهی با اشاره به مباحث مرتبط با مدیریت فوتبال نیز بیان داشت: بحث مدیریت فوتبال تنها تخصص نیست بلکه باید دید یک مدیر تا چه حد می‌ تواند کار خود را پیش ببرد.

وی با مقایسه فوتبال استان یزد و استان فارس خاطرنشان کرد: فوتبال یزد امروز با 46 میلیون تومانی که تربیت بدنی پرداخت می‌ کند و 10 تا 12 میلیون تومانی که فدراسیون فوتبال می ‌پردازد اداره نمی ‌شود در حالیکه تربیت بدنی فارس سال گذشته 22.5 میلیون تومان به هیئت فوتبال خود داده و چرخش مالی هیئت فوتبال استان فارس نزدیک به یک میلیارد تومان و چرخش مالی یزد نزدیک به 140 میلیون تومان است.

آیت ‌اللهی تاکید کرد: بخش عمده‌ ای از این چرخشهای مالی مربوط به اعمال مدیریتها در فوتبال استانهاست.


تاریخ: 1389/5/20
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: