برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

داور بين‌المللي فوتبال:فرهنگ برخورد با اشتباهات داوري بايد تغيير كند

ورزش. فوتبال. داوري
شهرري - داور بين‌المللي فوتبال كشورمان با بيان اينكه هيچ انساني عاري از اشتباه نيست و داوران نيز از اين امر مستثني نيستند گفت: فرهنگ برخورد با اشتباهات داوري در عرصه فوتبال كشور بايد تغيير كند.

عليرضا فغاني روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اينكه بعد از هر بازي مربيان و مسوولان تيم‌ها جبهه گرفته و همه اشتباهات تيم خود را به گردن داوران بياندازند، درست نيست.

وي اظهار داشت: خوشبختانه كميته انضباطي نيز با سخت گيريها و برخوردهاي مناسب خود باعث شده اعتراضات كاهش يابد و شرايط و زمينه‌اي بايد فراهم شود تا داوران با آسايش خاطر به زمين بازي وارد شوند.

فغاني با بيان اينكه هر انساني ممكن است دچار اشتباه شود، يادآور شد:در جام جهاني ‪ ۲۰۱۰‬آفريقاي جنوبي كه بالاترين سطح فوتبال و داوري در جهان است همه شاهد بوديم كه با اشتباهات فاحش داوران، تيم‌هاي بزرگي از گردونه مسابقات حذف شدند.

اين داور بين‌المللي كشورمان با اشاره به روند رو به رشد داوري در ايران و جوانگرايي انجام شده در اين زمينه گفت: جوانگرايي كه در زمان غياثي انجام شد در زمان عنايت رييس فعلي كميته داوران فوتبال نيز ادامه داشت.

وي ادامه داد: با توجه به اينكه عنايت از ناظرين و مدرسين ‪ AFC‬هستند با راهكارهايي كه ارايه كردند و با تغيير شرايط سني تعداد داوران (اليت) نخبه از سه نفر به هفت نفر افزايش يافت كه من هم جزو آنها هستم.

فغاني يادآور شد: بنابراين امسال هفت نفر از داوران كشورمان براي بازيهاي بين‌المللي و خارجي اعزام خواهند شد و اين امر نشانه رشد و پيشرفت داوري فوتبال ايران در عرصه بين‌المللي است.

وي با بيان اينكه داوري در ايران از فوتبال جلوتر است گفت: حضور كامراني فر به عنوان كمك داور در جام جهاني و همچنين حضور مستمر داوران آسيايي در بازيهاي مختلف جام جهاني همه از تغيير ديدگاه فيفا به داوران آسيايي خبر مي‌دهد.

عليرضا فغاني داور بين‌المللي كشورمان سال گذشته ‪ ۱۶‬بازي ليگ برتر و ‪۱۴‬ بازي بين‌المللي را قضاوت كرد و امسال نيز براي مراحل نهايي تورنمنت فوتبال قهرماني آسيا در رده سني زير ‪ ۱۶‬سال به ازبكستان و براي مراحل نيمه نهايي ‪ AFC CAP‬به تايلند اعزام خواهد شد.

وي همچنين در بازيهاي امسال ليگ برتر فوتبال مسابقه تراكتور - راه آهن و فولاد - سپاهان را قضاوت كرده است.ك ‪۳‬

تاریخ: 1389/5/20
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: