برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

اروميه قهرمان اصلي مسابقات، تماشاگران ستاره بازي ها

ورزش. واليبال. كاپ آسيا. اروميه
اروميه - دومين دوره مسابقات واليبال كاپ آسيا در حالي در اروميه به پايان رسيد كه اين شهر از اين پس از برگزاري بي‌كم و كاست بازي‌ها به خود باليده و به عنوان ميزبان هشت كشور آسيايي افتخار خواهد كرد.

پيش از برگزاري مسابقات در اروميه، تمامي چشم‌ها التماس برگزاري موفق اين مسابقات را مي‌كرد و شايد فدراسيون واليبال ايران و كنفدراسيون واليبال آسيا نيز از انتخاب اروميه به عنوان ميزبان كمي پشيمان شده بودند و همت برگزاري اين مسابقات عظيم با بازيكنان و مربيان پرتوقع آسيايي را در اروميه نمي‌ديدند.

اما ديديم كه اروميه كه داعيه تبديل شدن به شهر واليبال آسيا را دارد با افتخار از اين ورطه آزمايش بيرون آمد و نام خود را در صفحه ورزش آسيا به ثبت رساند.

اما آنچه كه بيش از همه قابل اهميت و يادآوري است، ديد حرفه‌اي مردم اروميه به اين مسابقات بود چرا كه مردم اروميه حتي يكبار به خود اجازه توهين به هيچ تيمي را ندادند و تمامي تيم‌ها را با خوشي بدرقه كردند.

اين امر تا جايي پيش رفت كه سرمربي تيم ملي استراليا، مردم اروميه را يكي از با اخلاقترين مردم جهان دانست و گفت: ما اخلاق را از مردم و تماشاگران اروميه‌اي آموختيم چرا كه آنها تيم استراليا را فقط به خاطر اينكه خوب بازي مي‌كرد، تشويق كردند.

راسل بورژوا كه اصالتي سوييسي دارد در گفت و گو با خبرنگار ايرنا گفت: در بازگشت به استراليا حتما ديگران را براي حضور در اين شهر دعوت مي‌كنم زيرا مردم با فرهنگ اروميه، ميزبان خوبي براي ميهمانان از همه كشورها هستند.

وي كه سال‌ها پيش در قالب تيم ملي استراليا در اروميه حاضر شده بود با ابراز خرسندي از حضور دوباره در اين شهر گفت: مي‌توان اروميه را يكي از شهرهاي واليبال دوست آسيا و حتي جهان دانست.

اما ژو جيانان سرمربي تيم ملي چين كه سابقه برگزاري مسابقات عظيم المپيك را نيز در كارنامه دارد در گفت و گو با خبرنگار ايرنا ضمن ابراز رضايت از روند برگزاري مسابقات اظهار كرد: مسوولان ايراني در برگزاري مسابقات موفق بوده‌اند و اروميه امكانات خوبي براي برگزاري اين چنين مسابقاتي در اختيار تيم‌ها قرار داد.

وي با تمجيد از تشويق‌هاي پرشور اروميه‌اي‌ها براي حمايت از تيم ملي ايران گفت: اين تشويق‌ها يكي از دلايل پيروزي ما در اين مسابقات بود.

وي كه تيمش دو بار در اين مسابقات به تيم ملي كشورمان تن به شكست داد، افزود: صداي تشويق‌هاي شش هزار تماشاگر اروميه‌اي بيشتر از صداي تشويق ‪ ۱۴‬هزار تماشاگر ديگر نقاط جهان بود.

سيريد هاران سرمربي تيم ملي هند نيز كه از تشويق‌هاي تماشاگران اروميه اي براي حمايت از تيم ملي ايران به وجد آمده بود در گفت و گو با خبرنگار ايرنا گفت: اين تشويق‌كنندگان بسيار خوب براي روحيه دادن به تيم خود و بازيكنان تيم ملي تلاش مي‌كنند و اين قابل قدرداني و ستايش است.

وي نيز كه تيمش دو بار در اين بازي‌ها مغلوب ستاره‌هاي واليبال ايران شده بود، ادامه داد: سروصداي ايجاد شده توسط تماشاگران در بازي‌هاي تيم ملي ايران مقابل حريفانش بسيار زياد و تحريك‌كننده تيم ايران و البته تضعيف كننده تيم‌هاي رقيب بود.

هاران كه در دوره‌هاي مختلف و مسابقات بين‌المللي در ايران بازي و مربيگري كرده است در خصوص روند برگزاري اين مسابقات به خبرنگار ما گفت:
برگزاري چنين بازي‌هايي با تدابير انديشيده شده بسيار خوب و فوق‌العاده بود و مسوولان در فراهم كردن نيازهاي چنين بازي‌هاي مهمي تمام تلاش خود را به كار گرفته بودند.

وي اظهار اميدواري كرد كه در آينده نيز شاهد برگزاري چنين بازي‌هايي در اروميه باشد.

حسين معدني سرمربي تيم ملي ايران نيز در خصوص برگزاري بازي‌هاي مهم واليبال كاپ آسيا در اروميه گفت: روند برگزاري اين مسابقات در چنين سطحي بسيار عالي بود و يقين دارم كه اروميه در آينده ميزبان مسابقات مهم تري در سطح آسيا و جهان خواهد بود.

سرمربي موفق تيم ملي واليبال جمهوري اسلامي ايران ادامه داد: روند برگزاري مسابقات، اسكان و پذيرايي در حد عالي بود و مسوولان استاني و كشوري تمام توان خود را براي برگزاري اين مسابقات به نحو مطلوب بكار بسته بودند و در اين راه نيز موفق بودند.

وي در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبني بر وضعيت تماشاگران اروميه‌اي اظهار كرد: اروميه تماشاگران فهيم، با اخلاق و غيوري دارد و بايد براي داشتن اين چنين تماشاگراني به خود ببالد.

وي ادامه داد: هر چند در ابتداي بازي‌ها به علت استرس موجود بين بازيكنان ، وجود تماشاگران مشكلاتي براي بازيكنان به همراه داشت ولي پس از چند روز اين مشكل به محرك تيم ملي تبديل شد و توانست يكي از نقش‌هاي اساسي را در بردهاي تيم ملي ايران ايفا كند.

معدني خاطر نشان كرد: مي‌توان با استفاده از اين پتانسيل تماشاگر، فرصت هاي خوبي براي اروميه در براي ميزباني مسابقات داد.

المهنادي ناظر بازي‌هاي واليبال كاپ آسيا از طرف كنفدراسيون واليبال آسيا نيز در خصوص برگزاري مسابقات گفت: برگزاري مسابقات در اروميه در سطح مطلوب بود و مشكلات زيادي در اين زمينه وجود نداشت.

وي همچنين با تمجيد از تماشاگران اروميه‌اي واليبال گفت اين جو تماشاگر بسيار فوق‌العاده و عالي است و مي‌تواند در برتري تيم ملي ايران موثر باشد.

وي كه براي برگزاري مسابقات مختلف به كشورهاي آسيايي زيادي سفر كرده است، ادامه داد: در هيچ جاي آسيا اين چنين جوي ديده نشده و تنها كشور و تماشاگران ويتنامي هستند كه اين چنين جوي را ايجاد مي‌كنند كه البته به پاي شهروندان اروميه نمي‌رسند.

حال نوبت مسوولان كشوري به ويژه در رشته‌هاي سالني است كه با ديدي مثبت به شهر اروميه به دنبال دادن امكان براي برگزاري مسابقات مختلف در اين شهر باشند چرا كه اين شهر امتحان خود را به خوبي پس داد و مي‌توان از آن به عنوان قهرمان اصلي مسابقات واليبال كاپ آسيا ياد كرد.

تماشاگران اروميه‌اي نيز به خوبي جايگاه خود را در ايجاد جوي مثبت براي تيم‌هاي ملي بازيافتند چرا كه آنها حتي بدون كوچكترين بي‌حرمتي به تشويق تيم ملي ايران و گاه تيم‌هاي ملي مختلف آسيايي از جمله استراليا، چين تايپه و هند پرداختند و مي‌توان آنها را به عنوان ستاره بي‌بديل مسابقات واليبال كاپ آسيا در دومين دوره شناخت.


تاریخ: 1389/5/20
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: