برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

هاشمیان عنوان کرد:رد مخدوش بودن نمونه دوپینگ 9 بازیکن فوتبال/ فرافکنی بازیکن دوپینگی داماش

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال با تکذیب شایعه مخدوش بودن نمونه دوپینگ 9 بازیکن فوتبال، انتشار اینگونه اخبار را ناشی از نگرانی برخی سودجویان نسبت به جدیت فدراسیون در امر مبارزه با دوپینگ عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، احمد هاشمیان درخصوص شایعه مخدوش بودن 9 نمونه دوپینگ اخذ شده ازبازیکنان فوتبال گفت: این ادعا، ادعای کذبی است و این درحالی است که درهفته گذشته شاهد اعلام نتیجه 24 نمونه ارسال شده به آزمایشگاه کلن آلمان بودیم که همه آنها منفی بوده و به نظر نمی رسد مطرح کنندگان این قبیل مسائل دلسوزان فوتبال و امرمهم مبارزه با دوپینگ باشند، بلکه جدیت و تعهد مسئولان فدراسیون به آئین نامه و موضوع مبارزه با دوپینگ، باعث نگرانی عده ای سود جو در این عرصه شده است.

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون یادآور شد: تنها نمونه مخدوش مربوط به نمونه گیری های سال قبل درجام حذفی بوده که اطلاعات آن با شفافیت و درمحدوده الزامی آئین نامه به افکارعمومی اطلاع رسانی شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص ادعاها و اظهارات منتشره از سوی محمد سیاه بازیکن متهم به دوپینگ تیم داماش گیلان گفت: این اظهارات تنها فرافکنی است و چنین اقداماتی بیش از آنکه به بازیکن متخلف کمکی کند می تواند وی را در معرض محرومیت های انضباطی قرار دهد.

وی اضافه کرد: در حالیکه آئین نامه و مجریان آن درفدراسیون فرصت کافی جهت ارائه مستندات و ادله به نامبرده داده اند و وی هیچگونه مستند قابل قبولی تاکنون ارائه نکرده است طرح این قبیل اظهارنظرها صرفا نوعی فرافکنی تلقی می شود و هیچگونه ارزش حقوقی جهت رسیدگی ندارد.

رئیس کمیته ضد دوپینگ فدراسیون فوتبال تصریح کرد: حتی درصورت صحت این ادعاها بهتراست ورزشکارخاطی مستندات خود را هرچه سریعتربه مراجع ذیربط در فدراسیون تحویل دهد و ما نیز این اطمینان را می دهیم که از کوچکترین سرنخی در این خصوص به سادگی عبورنکنیم کما اینکه تمامی ادعاهای این بازیکن را نیز تا مرز رسیدن به قطعیت کمیسیون بدوی بررسی و پیگیری کرده و پس از اطمینان از تخلف مبادرت به صدور رای محرومیت وی کردیم.


تاریخ: 1389/5/20
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: