برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

نامه سازمان ليگ به باشگاه‌هاي ليگ برتري:تمرين، قرارداد داشتن و سختي كار بهانه‌اي براي روزه‌خواري نيست

به گزارش خبرگزاري فارس، عزيز محمدي با ارسال نامه‌اي به باشگاه‌هاي ليگ برتري توصيه‌هايي را به مناسبت فرا رسيدن ماه مبارك رمضان به باشگاه‌ها داشته است.در اين نامه كه خطاب به مديران عامل باشگاه‌هاست آمده:
استحضار داريد ايام پر فضليت و با ارزش ماه مهماني خداوند در راه است و خداوند سبحان توفيق مهماني ديگر در ضيافت خاص خودش را نصيب همه ما فرموده‌اند و كمترين وظيفه ما بندگان در حداقل در حاجت روزه داران حفظ حرمت و بزرگداشت احترام اين ايام مي‌باشد.
لذا سزاوار است مقرر فرمائيد نسبت به موارد ذيل هماهنگي و اقدام شايسته مبذول گردد:

الف- نسبت به برگزاري جلسات آموزشي و توجيهي ويژه بازيكنان مربيان و كادر فني و سرپرستي و پزشكي تيم فوتبال آن باشگاه به صورت گروهي عمومي و فردي اختصاصي توسط مسئول فرهنگي تيم (روحاني) و پزشك تيم اقدام گردد.

ب- همانطور كه استحضار داريد روزه ماه مبارك رمضان بر همه مسلمانان مكلف بالغ، عاقل كه سلامت جسماني داشته و مسافر نيستند واجب بوده و عذرهايي همچون تحت قرار داد بودن، سختي كار، برگزاري تمرين و مسابقات و ... مجوز روزه نگرفتن نبوده و برابر نظر شرع و دين مقدس اسلام دليل روزه خواري نمي‌باشد.
لذا مزيدامنتان است در كارگاه آموزشي ويژه رمضان برابر فتاواي مراجع عظام تقليد و بنا به وظيفه مقلدين تذاكرات عمومي و اختصاصي و راهنمايي لازم ارائه گردد.

ج- با عنايت به اينكه مسابقات ليگ حرفه‌اي حداقل يك فاصله زماني 90 دقيقه‌اي بعد از اذان مغرب سازماندهي شده و برگزار مي‌گردد مزيد امتنان است در جلسه ستاد تكريم و تعظيم ماه مبارك رمضان ويژه باشگاه هماهنگي لازم در خصوص برگزاري تمرينات بعد از افطار به عمل آمده و با افراد روزه دار (بازيكنان و مربيان) همكاري شايسته مبذول گردد.

د- در صورتي كه به هر دليل تمرينات در طول روز برگزار مي‌شود با رعايت حرمت رمضان و افراد روزه دار از روزه خواري به طور جدي اجتناب و ممانعت گردد ضمن اينكه نسبت به توجيه بازيكنان و مربيان خارجي و غير مسلمان و بازيكنان و مربيان مسافر در اجتناب از روزه خواري علني اقدام جدي معمول گردد.

2- چنانچه به هر دليل افراد از روزه داشتن معذور هستند مي‌توانند برگزينه وضعيت روزه حين مسافرت و با حفظ همه جوانب شرعي و ديني و اجتماعي را انتخاب و براي آن برنامه ريزي نمايند.

3- مزديد امتنان است مقرر گردد محوله فرهنگي (هديه فرهنگي ويژه رمضان و قرآن) توسط واحد فرهنگي باشگاه تهيه و در اختيار كليه اعضا محترم باشگاه اعم از بازيكنان كادر فني و سرپرستي گذاشته شود.
در ضمن ترتيبي اتخاذ گردد گزارش مكتوب اقدامات انجام شده حداكثر تا تاريخ 23/5/89 توسط واحد فرهنگي باشگاه تهيه و به سازمان ليگ حرفه‌اي ارسال گردد.
انتهاي پيام/

تاریخ: 1389/5/20
موضوع: فوتبال
کلمات کلیدی: ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: