برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

هفته چهارم ليگ برتر از 21 مرداد شروع مي‌شود فرصت مس برای فرار از بحران

ورزش > فوتبال  - رویارویی مس کرمان - شهرداری تبریز، فرصت دیگری برای صمد مرفاوی است.

سرمربی مس کرمان که قرار بود با این تیم عیار مربیگری خود را نشان دهد، در 3هفته گذشته امتیازی برای این تیم نگرفته است. مرفاوی البته بعد از آخرین باخت، در شرایطی که خود را برای رفتن آماده کرده بود ولی با حمایت مدیران مس روبه‌رو گردید، مدعی شد که «با پیروزی مقابل شهرداری تبریز از بحران خارج می‌شویم.» اما هر نتیجه‌ای غیراز پیروزی در ورزشگاه باهنر کرمان می‌تواند وضعیت مرفاوی در مس را بحرانی‌تر کند؛ تیمی که فصل پیش در لیگ قهرمانان درخشید و از گروه خود صعود کرد، حالا در لیگ برتر به مشکل برخورده است.

مدیرعامل باشگاه مس کرمان خبر می‌دهد که مرفاوی تا پایان هفته هفتم فرصت دارد. این فرصت اما در شرایطی در اختیار کادر فنی مس قرار می‌گیرد که احتمال دارد مدیریت این باشگاه پیش از فرا رسیدن هفته هفتم دستخوش تغییرات شود. گفته می‌شود فتح‌الله نژادزمانی توسط رئیس هیأت‌مدیره باشگاه مس اخراج خواهد شد.

نژادزمانی در این باره می‌گوید: «من هم شنیده‌ام که گفته‌اند می‌خواهیم تغییرات مدیریتی را در مس اعمال کنیم اما هنوز که حکمی مبنی بر برکناری‌ام به دست من نرسیده و تا زمانی که مدیرعامل مس باشم از سیاست‌های خود دفاع می‌کنم.»
این بحث درست پیش از مسابقه هفته چهارم مس کرمان مطرح شده است؛ موضوعی که می‌تواند برای مرفاوی هم گران تمام شود.

مدیرعامل این باشگاه در این باره می‌گوید: «به‌نظر من دوستان باید تحمل این تغییرات را داشته باشند و توجه کنند که من مس را فصل قبل درحالی‌که در مکان پانزدهم قرار داشت تحویل گرفتم و آن را نهم تحویل دادم و تیم را از خطر سقوط نجات دادم اما دوستان به این مسائل توجهی ندارند.»

این در حالی است که شهرداری تبریز در آخرین مسابقه، نخستین امتیاز خود را در لیگ برتر به دست آورده و سرمربی این تیم به روند حرکتی این تیم امیدوار است. اکبر میثاقیان معتقد است که برای ماندن در لیگ برتر در هفته‌های اول باید امتیازها را جمع‌آوری کرد تا در پایان فصل به مشکل برنخورد.

اگر در مسابقه مس - شهرداری نتیجه گرفتن مرفاوی نکته مهم بازی است، در مسابقه صبای قم - راه‌آهن، نگاه‌ها به رسول کربکندی است. سرمربی فصل گذشته صبا که به‌دلیل رفتن برخی ستاره‌های این تیم حاضر نشد در لیگ دهم هم در قم بماند، در روز چهارم لیگ با راه آهن مقابل تیم سابق خود قرار می‌گیرد.

رسول کربکندی، سرمربی راه آهن درباره این موضوع می‌گوید: «بازی با صبای قم با توجه به خاطرات خوبی که از قم دارم حساسیتی برایم ندارد.» او درباره وضعیت صبا نیز می‌گوید: «این تیم برای لیگ امسال تغییرات زیادی داشته است اما شناخت کلی از این تیم دارم. برای من اکنون مهم تغییر شرایط راه آهن و تبدیل آن به وضعیت مطلوب است.»

با وجود این، بهترین مسابقه فردا می‌تواند بازی نفت تهران- فولاد باشد؛ تقابل 2تیمی که لیگ دهم را خوب شروع کرده‌اند و اگر فولاد در آخرین مسابقه مقابل سپاهان به تساوی ارزشمندی دست یافته، نفت نیز استیل آذین را متوقف کرده است. البته مجید جلالی بعد از 3مسابقه سخت مقابل استیل‌آذین، استقلال و سپاهان فردا با تیمی بازی می‌کند که برای نخستین بار حضور در لیگ برتر را تجربه می‌کند.

تراکتورسازی-پاس نیز یکی دیگر از 4مسابقه هفته چهارم است که جمعه برگزار می‌شود. سرمربی تراکتورسازی درباره این مسابقه می‌گوید: «برای این بازی، رسول خطیبی را در اختیار دارم اما به‌دلیل محرومیت نمی‌توانم از مهدی کیانی استفاده کنم. محمد نصرتی هم که بعد از بازی تیم ملی به تیم ملحق می‌شود.» پاس در جدول وضعیت بهتری نسبت به تراکتورسازی دارد. این تیم 6 امتیاز دارد و تراکتور 4 امتیاز.

تاریخ: 1389/5/20
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: