چهارشنبه 7 خرداد 1399
Wed, May 27, 2020
» فریبا : دانه ها استقلال را بیمه می‌کنند
» گوناگون
» جانباز گلبارنژاد در پارالمپیک به خط پایان رسید
» امامی فر: متاسفانه شاهد شادابی درپرسپولیس نیستیم
» در مرحله مقدماتی جام جهانی: تیم ملی فوتسال ازسد آذربایجان عبورمی کند؟
» پله: مسی نسبت به رونالدو بهتراست
» چمنیان: شکست دادن امارات اهمیت دارد
» انتقاد ازمهاجم سرخپوشان
» گوناگون
» آقای برانکو، چرا پرسپولیس دیگر تشنه نیست!
» جوادی : روزهای درخشانی درانتظارکشتی است
» گراسا: لیگ جهانی والیبال محل کسب تجربه نیست
» هاشمی: توزیع بودجه ورزش عادلانه نیست
» صائبی: نتیجه فوق‌العاده‌ای کسب کردیم
» حردانی به مدال برنزرسید
» فلفلی : برای طلا بازی خواهیم کرد
» جدال ایران با برزیل برای طلا
» تبریک روحانی به مدال آوران
» گوناگون
» رحمان ششمین طلای پارالمپیک را کسب کرد
» مسلمی: جویبار،سرشارازاستعدادهایی مثل یزدانی است
» ضرب هفتمین طلای پارالمپیک به نام زهرا
» دربی 83 برنده نداشت
» سفرین: یک فوتبال پاک خلق می‌کنم
» گودرزی: امیدواربه رونق کشتی هستم
» رحمانی: تنها به دنبال برد هستیم
» گوناگون
» حاج‌رضایی : دربی فراتراز یک بازی است
» بدون بلیت به آزادی نروید
» اصفهان، فاتح ورزش خواهران بسیج
جستجو
صفحه اول  >> اخبار >>
با ورزش | آیت‌الله خاتمی در خطبه‌های نمازجمعه: آمریکا در مذاکرات هسته‌ای به دنبال تکرار قرارداد اسلوی فلسطین است/تقدیر از حضور باشکوه مردم در راهپیمایی ...
آیت‌الله خاتمی در خطبه‌های نمازجمعه: آمریکا در مذاکرات هسته‌ای به دنبال تکرار قرارداد اسلوی فلسطین است/تقدیر از حضور باشکوه مردم در راهپیمایی ...
آیت‌الله خاتمی در خطبه‌های نمازجمعه: آمریکا در مذاکرات هسته‌ای به دنبال تکرار قرارداد اسلوی فلسطین است/تقدیر از حضور باشکوه مردم در راهپیمایی ... موضوع: گوناگون

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه کشورهای 1+5 و به ویژه آمریکا به دنبال تکرار قرارداد اسلو با فلسطین در مذاکرات هسته‌ای با ایران هستند، گفت: سخنان اخیر رهبری توطئه دشمنان را نقش بر آب کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، آیت‌الله سید احمد خاتمی خطیب موقت تهران در خطبه‌های عبادی-سیاسی امروز جمعه تهران با بیان اینکه اگر هر انسانی بداند که در زندگی برای او پیمانه‌ای در نظر گرفته شده است، دلبسته دنیا نمی‌شود، اظهار داشت: هیچکس تضمین نکرده که ما مدت طولانی زنده‌ایم بنابراین باید همیشه بنده و آماده باشیم و طوری رفتار کنیم که روسفید نزد خداوند برویم.

آیت‌الله خاتمی ضمن تجلیل از نامه مقام معظم رهبری به جوانان غرب به ذکر 5 نکته در خطبه دوم نماز عبادی، سیاسی جمعه تهران پرداخت و ادامه داد:‌ باید از ملت ایران به خاطر حضور شکوهمند ده‌ها میلیونی که به نظام اسلامی آبرو داد، تشکر، تقدیر و تکریم کرد و خداوند در قرآن و در آیه 120 سوره توبه از شما تشکر کرده است.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه هر گامی که مردم در راهپیمایی 22 بهمن برداشتند خداوند برای آنها یک عمل صالح نوشت، تصریح کرد: مردم برای آمدن به راهپیمایی مبنا و تحلیل داشتند؛ مبنای اول شکر خدا بود که پس از 36 سال با لطف خداوند یک رژیم سیاه، اسلام‌ستیز، اخلاق‌ستیز، آزادی، استقلال و مردم‌ستیز سرنگون شد.

وی مبنای دوم حضور مردم را بیعت با اسلام و ولی‌فقیه به صورت عملی عنوان کرد و افزود: روز 22 بهمن همه آمده بودند و سخنشان این بود که بگویند ما در صحنه دفاع از نظام اسلامی هستیم و از این رو حضور آنها بیعت با آرمان شهیدان بود. 

آیت‌الله خاتمی در ادامه از ویژگی‌های منحصر به فرد این انقلاب را پایان‌ناپذیری شور و شوق انقلابی آن دانست و اظهار داشت: تمام انقلاب‌ها به مرور زمان از شور و نشاط انقلابیشان کاسته می‌شود اما راهپیمایی 22 بهمن سال 93 همانند اولین سالگرد انقلاب در سال 58 پرشکوه بود و این مایه اعجاب است.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: یکی از جامعه‌شناسان که با انقلاب ما میانه‌ای ندارد، می‌گوید تحقیقات و بررسی‌های من نشان داد که تمام دکترین‌ها، گفتمان‌ها و نسخه‌های حکومتی بعد از پدیدار شدن رنگ می‌بازد به جز دکترین‌های ولایت خمینی که نه تنها کمرنگ نشد بلکه در گذر زمان بر اهمیت آن نیز افزوده شده است؛ راز این انقلاب نیز این است که انقلاب ما برخلاف سایر انقلاب‌ها از درون بود و مردم با اعتقادو انگیزه به صحنه می‌آیند.

وی نکته سوم را مسئله فراگیری کمی راهپیمایی 22 بهمن در هزار شهر، 5هزار روستا از مرکز تا منتهی الیه مرزهای کشور دانست و گفت:‌ از خوزستان ریزگرد گرفته که از خداوند می‌خواهیم مشکلاتشان را برطرف کند تا شهرهای زیر سرمای صفر درجه و در زیر باران مردم آمده بودند و گفتند که اگر بمب هم ببارد ما می‌آییم.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه از جهت کیفی همه سلایق در جشن ملی انقلاب اسلامی حضور داشتند، یادآور شد: حتی نسل چهارمی‌ها هم به این راهپیمایی آمدند تا بگویند ما همانند نسل اول پاسدار انقلاب هستیم.

امام جمعه موقت تهران پیام راهپیمایی 22 بهمن امسال را به جز پیام وفاداری، خستگی‌ناپذیری و وحدت، عزت و ذلت‌ناپذیری عنوان کرد و گفت: مردم می‌گویند ما مشکلات و گرانی داریم اما انقلاب ما چیز دیگری است که از آن پاسداری می‌کنیم.

وی تصریح کرد: در راهپیمایی امسال دو شعار نو یعنی «نه تحریم نه ذلت، مذاکره با عزت»‌ و «پاسخ هر گزینه روی میز، مرگ به آمریکای اسلام‌ستیز» دیده شد لذا هر سال نفرت مردم از آمریکا بیش از گذشته است و این شعار ریشه در دو ماه عزاداری این مردم برای امام حسین(ع) دارد و با این درس که آنها از امام حسین(ع) گرفته‌اند کشور روی ذلت را نخواهد دید.

آیت‌الله خاتمی خطاب به کسانی که گاهی خیالاتی می‌شوند و می‌گویند 13 آبان شعار مرگ بر آمریکا ندهید، گفت:‌تا آمریکا و شیطنت‌های آن باقیست شعار باشکوه مرگ بر آمریکا باقی خواهد ماند و هرکس بخواهد با آن مقابله کند منزوی می‌شود.

خطیب موقت تهران پیام مردم به مسئولان را ایستادگی مردانه در صحنه عنوان کرد و ادامه داد: تشکر مسئولان از مردم با خدمت کریمانه و خدمت بیشتر محقق می‌شود و آنها باید به مردم محبت و مهر صادر و خشم و عصبانیتشان را کنترل کنند.

وی با تأکید بر اینکه نباید در عصبانیت سخنی گفت که در شأن ما نیست، یادآور شد: نیش و کنایه زدن هم در شأن مسئولان عالی کشور نیست چرا که این مسئله به جامعه سرریز می‌شود و جامعه نیز به همان رنگ در می‌آید.

آیت‌الله خاتمی در ادامه از صاحبان قلم نیز درخواست کرد حریم مردم را حفظ کرده و روی اعصاب آنها نروند و بر همین اساس افزود: باید منطقی نوشت و انتقاد کرد چرا که دیگر دوره‌ای که بتوان با نیش و کنایه کسی را از صحنه بیرون کرد، گذشته است.

خطیب موقت تهران در تشریح مطلب دوم به اظهارات جسورانه و بی‌ادبی آمریکایی‌ها اشاره کرد و گفت:‌ اخیراً کوهن یکی از مقامات آمریکایی گفت‌ که تحریم‌های اقتصادی دست ایران را بسته و تیم مذاکره کننده ایران با دست‌های بسته در مذاکرات حاضر می‌شود اما مردم در راهپیمایی به دهان این یاوه‌گویی‌ها زدند و نشان  دادند که ملت ایران نه تنها گیر نیفتاده و دست بسته نیست بلکه تیم مذاکره‌کننده مدبرانه برنامه خود را دنبال می‌کند.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به قضایای هسته‌ای ادامه داد: تیم 1+5 و به ویژه آمریکا در پی عملیات فریب بود، همان فریبی که با قرارداد اسلو بر سر فلسطین آوردند و با توافق بر سر کلیات گفتند که به تدریج به جزئیات هم می‌رسیم اما تا کنون که 22 سال که از آن توافق گذشته یک گام هم جلو نرفته‌اند و می‌خواستند همین مسئله را در برنامه هسته‌ای ما تکرار کنند.

خطیب موقت تهران با تأکید بر این که دعوا بر سر کلیات نیست و همه اینها در قرارداد ان پی تی آمده است یادآور شد: آنچه مسئله ساز است بحث جزئیات است که رهبری فرمودند باید در یک مرحله همه چیز تمام شود و از این رو کافه آنها به هم ریخت.

وی تأکید کرد: ما خداوند را به خاطر برخورداری از چنین رهبر هوشیاری که چشم بیدار امت هستند و توطئه‌های دشمن را نقش بر آب می‌کنند شاکریم و از همین رو جایگاه عبادی-سیاسی من می‌گویم که مردم ما مطیع امر رهبر بزرگوار خود هستند.

آیت‌الله خاتمی با تأکید بر اینکه جلوه اعتدال در مسائل هسته‌ای نیست دوری از افراط و تفریط است، خاطرنشان کرد: افراط این است که بگویند این توافق فتح‌الفتوح بود در حالیکه اینطور نیست و این یک حرکت عادی در سیاست خارجی محسوب می‌شد؛ تفریط هم این است که برخی بگویند مذاکره‌کنندگان کشور را فروخته‌اند در حالیکه مذاکره‌کنندگان فرزندان این ملت هستند و دائم تأکید دارند که در چارچوب اوامر  ولایت برنامه‌های خود را تنظیم می‌کنند.

خطیب موقت تهران تأکید کرد: در دوره‌ای که کشور فروخته شد دوران حاکمیت دیکتاتورها بر کشور بود. لذا تا وقتی که سایه ولایت فقیه بر سر کشور است، کشور فروخته نخواهد شد.

وی یادآور شد: در طول 200 سال اخیر هرگاه جنگی صورت گرفته بخش‌هایی از کشور از دست رفته است اما تنها در عصر ولایت فقیه بود که پس از 8 سال جنگ به فضل خدا یک وجب از خاکمان را از دست ندادیم.

آیت‌الله خاتمی در ادامه با تأکید بر اینکه دست بسته بودن در شأن آمریکایی‌هاست، گفت:‌ آنها به هرکجا که وارد شده‌اند دست از پا درازتر فرار کرده‌اند. آمریکا وارد عراق، افغانستان، سوریه و یمن شد اما چه چیزی گیر آنها آمد؛ آنها وارد اوکراین شدند اما جز نفرت مردم چه چیزی گیرشان آمد؟

خطیب موقت تهران بر همین اساس افزود: این آمریکاست که دست بسته بوده و گیر افتاده است و روزی که ملت ایران را در مردادماه سال 91 تحریم جدیدی کردند،‌گفتند ایران تسلیم می‌شوند اما دیدیم که یک ماه بعد از آن و در روز قدس مردم شعار مرگ بر آمریکا دادند.

وی اضافه کرد: خبرنگاران خارجی که ایران را دیده‌ بودند، می‌گفتند ایران شبیه یک کشور تحریم شده نیست؛ باید بدانیم که ایران اسلامی کشور امام زمان است که توانسته توطئه‌ها را پشت سر بگذارد.

آیت‌الله خاتمی در خطبه اول نمازجمعه امروز تهران با تأکید بر اینکه اسلام به عفو و حلم و جواب بدی را با خوبی دادن دعوت کرده است، تصریح کرد: البته باید با دشمن در همان سطح برخورد کرد و این مبنای فرمایش اخیر مقام معظم رهبری بود که فرمودند ملت ایران 22 بهمن نشان خواهد داد هرکس که بخواهد این ملت را تحقیر کند با ضربه متقابل مواجه خواهد شد. لذا رهبر بزرگوار ما این سخن را با توجه به آیه 194 سوره بقره مطرح فرمودند.

انتهای پیام/


دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
var i = 0; updatesentcomments(); function updatesentcomments() { setTimeout(function () { if (!(($('#commentform').contents().find('#newsid').val() * 1) > 0) && i < 100) { updatesentcomments(); }
منبع: خبرگزاری فارس
1393/11/24
برچسب ها: , ,

Share
کتاب  
  آموزش کوهنوردی به 9 تا 90 ساله‌ها
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، انتشارات ورزش کتاب «کوهیار را به چاپ رسانده است.به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، ......

  «آموزش کار با دمبل» برای افزایش قدرت و سرعت
کتاب «آموزش کار با دمبل» به قلم «آلن هدریک» به تازگی از سوی نشر هیومن‌کینتیکس منتشر و روانه بازار کتاب ورزشی شد.به ......

  ویراست جدید قوانین و مقررات رشته‌های ورزشی آمد
ویرایش جدید کتاب «قوانین و مقررات رشته‌های ورزشی همراه با ترسیمات زمین‌های ورزشی» از سوی نشر ورزش منتشر شد.به ......

تبلیغات
فال حافظ
به صورت آنلاین فال حافظ بگیرید
زندگی سلام
اخبار، پزشکی، روانشناسی، سرگرمی، موفقیت، کسب و کار، آشپزی، مد، ورزشی
سرتیتر آنلاین
آخرین اخبار ایران و جهان
دانستنی های ورزشی  
ورزش هایی برای رفع چاقی پاها و بازو
چربی، یک بافت نرم می باشد و هیچ گاه در یک اندام خوش ترکیب جا نمی گیرد. عضله صاف و استوار می باشد و می تواند به اندام ......

ورزش آیروبیک و فواید آن
ورزش آیروبیک و فواید آن ورزش آیروبیک، ورزش و فعالیتی است که بتواند تپش قلب فرد را افزایش دهد. ورزش ایروبیک، ......

20 ورزش مفید برای درد شانه
20 ورزش مفید برای درد شانه شانه شامل چهار عضله و تاندون است که اطراف مفاصل شانه را پر کرده اند. آسیب سرشانه یکی ......

طناب زدن برای‌ تناسب اندام
طناب زدن برای‌ تناسب اندام اگر از رفتن به سالن ورزشی، دویدن، یا تجهیزات ورزش خانگی خسته شده ‌اید، ممکن است بخواهید ......

تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟
تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟ یکی از سوال های بسیار متداولی که بیماران از پزشکان و به ویژه متخصصان پزشکی ورزشی ......