دوشنبه 16 تیر 1399
Mon, Jul 06, 2020
» فریبا : دانه ها استقلال را بیمه می‌کنند
» گوناگون
» جانباز گلبارنژاد در پارالمپیک به خط پایان رسید
» امامی فر: متاسفانه شاهد شادابی درپرسپولیس نیستیم
» در مرحله مقدماتی جام جهانی: تیم ملی فوتسال ازسد آذربایجان عبورمی کند؟
» پله: مسی نسبت به رونالدو بهتراست
» چمنیان: شکست دادن امارات اهمیت دارد
» انتقاد ازمهاجم سرخپوشان
» گوناگون
» آقای برانکو، چرا پرسپولیس دیگر تشنه نیست!
» جوادی : روزهای درخشانی درانتظارکشتی است
» گراسا: لیگ جهانی والیبال محل کسب تجربه نیست
» هاشمی: توزیع بودجه ورزش عادلانه نیست
» صائبی: نتیجه فوق‌العاده‌ای کسب کردیم
» حردانی به مدال برنزرسید
» فلفلی : برای طلا بازی خواهیم کرد
» جدال ایران با برزیل برای طلا
» تبریک روحانی به مدال آوران
» گوناگون
» رحمان ششمین طلای پارالمپیک را کسب کرد
» مسلمی: جویبار،سرشارازاستعدادهایی مثل یزدانی است
» ضرب هفتمین طلای پارالمپیک به نام زهرا
» دربی 83 برنده نداشت
» سفرین: یک فوتبال پاک خلق می‌کنم
» گودرزی: امیدواربه رونق کشتی هستم
» رحمانی: تنها به دنبال برد هستیم
» گوناگون
» حاج‌رضایی : دربی فراتراز یک بازی است
» بدون بلیت به آزادی نروید
» اصفهان، فاتح ورزش خواهران بسیج
جستجو
صفحه اول  >> اخبار >>
با ورزش | علی لاریجانی در قم: پیش‌نویس مشکل کارگران اتباع بیگانه پیگیری می‌شود/مسئولان نیجریه مجرمان را مجازات کنند/نگران وضعیت هسته‌ای نیستیم
علی لاریجانی در قم: پیش‌نویس مشکل کارگران اتباع بیگانه پیگیری می‌شود/مسئولان نیجریه مجرمان را مجازات کنند/نگران وضعیت هسته‌ای نیستیم
علی لاریجانی در قم: پیش‌نویس مشکل کارگران اتباع بیگانه پیگیری می‌شود/مسئولان نیجریه مجرمان را مجازات کنند/نگران وضعیت هسته‌ای نیستیم موضوع: فوتبال

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: پیش‌نویس مشکل کارگران اتباع بیگانه پیگیری می‌شود اما با توجه به تمایل نداشتن کارگران ایرانی به مشاغل سخت حضور پرشور بیگانه‌ها در این مشاغل بیشتر مشاهده می‌‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، علی لاریجانی پنج‌شنبه شب در همایش ملی کارگران ساختمانی کشور از کارگران به عنوان پایه‌های اصلی استقلال اقتصادی کشور نام برد و اظهار کرد: کارگران از ارکان حمایت از انقلاب اسلامی و سرفرازی ملت ایران هستند به همین دلیل مسئولان تلاش‌های قشر کارگر را فراموش نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه کارگران در نظام اسلامی فضل ویژه‌ای نسبت به مسائل مهم انقلاب دارند، گفت: اقشار مختلف جامعه اسلامی قدردان قشر کارگر هستند که در شرایط سنگ‌اندازی دشمن با فعالیت‌های خود سبب سرافرازی کشور شده‌اند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به قوانینی که در مجلس شورای اسلامی برای کارگران به تصویب رسیده است، افزود: بیمه بیش از یک میلیون کارگر در نقاط مختلف کشور می‌تواند در بهبود وضعیت معیشتی این قشر تأثیر مناسبی داشته باشد.

* تصویب قانونی در مجلس برای حل مشکلات فرش‌بافان

وی از وضعیت بیمه فرشبافان یاد کرد و ادامه داد: بسیاری از کارگران استان قم به بافندگی فرش مشغول هستند که با تصویب قانون مورد نظر در مجلس شورای اسلامی بخشی از مشکلات آن‌ها برطرف می‌شود.

لاریجانی با تأکید بر اینکه حمایت از وضعیت قشر کارگران ساختمانی مورد توجه مسئولان ملی قرار گرفته است، عنوان کرد: امیدواریم با عنایت مسئولان استانی و شهری مکان‌هایی برای استقرار و ساماندهی کارگران ساختمانی در قم مشخص شود تا کارفرمایان و کارگران مشکل خاصی نداشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد مراکز خدمات رفاهی و تفریحی در استان قم برای کارگران باید مورد توجه مسئولان استانی قرار گیرد، همچنین پیش‌نویس مشکل کارگران اتباع بیگانه پیگیری می‌شود اما با توجه به تمایل نداشتن کارگران ایرانی به مشاغل سخت حضور پرشور بیگانه‌ها در این مشاغل بیشتر مشاهده می‌‌شود اما دوست داریم بیگانه در ایران شغل نداشته و تمام مشاغل کارگری در اختیار ایرانی‌ها باشد، زیرا اولویت مشاغل در ایران با ایرانی‌ها است.

لاریجانی با اشاره به اهمیت برگزاری دوره‌های آموزشی برای کارگران ساختمانی اظهار کرد: این اقدام سبب شد که حوادث حوزه کار در استان قم کاهش یابد که امیدواریم این اقدامات استمرار داشته باشد تا بتوانیم در این زمینه به دستاوردهای گسترده‌تری برسیم.

* بدون رونق تولید مشکل بیکاری حل نخواهد شد

رئیس قوه مقننه رکود را یکی از مشکلات اصلی کشور برشمرد و گفت: بدون رونق تولید مشکل بیکاری حل نمی‌شود؛ سازمان تأمین اجتماعی منابعی مرتبط با کارگران را در اختیار دارد و بدهی دولت به این سازمان نشان از سوءمدیریت است، زیرا منابع یک سازمان نباید در قسمت دیگری هزینه شود.

وی با بیان اینکه گزارش‌های تخلف بدهی به سازمان تأمین اجتماعی به قوه قضاییه ارسال شده است، عنوان کرد: تحریم‌ها و نوع مدیریت‌ها مشکلات بسیاری برای حوزه اقتصاد کشور ایجاد کرده است؛ یک سال قبل از دولت تدبیر و امید موضوع مذاکرات مطرح شد اما این مذاکرات در آن دوران با ورود کانال‌های خاصی با تغییر مسیر مذاکرات به بن‌بست رسید.

لاریجانی غنی‌سازی رسمی ایران اسلامی را یکی از خواسته‌های طرف مذاکره کننده در دولت قبل دانست و مطرح کرد: غرب سال‌های طولانی ایران اسلامی را به داشتن سلاح هسته‌ای متهم می‌کرد به همین علت در شورای امنیت و حکام مصوب کرد که ایران نباید غنی‌سازی داشته باشد در صورتی که طرف ایرانی از فتوای رهبر انقلاب اسلامی مبنی بر حرام بودن تولید و نگهداری سلاح‌های جمعی سخن می‌گفت.

وی ادامه داد: شورایی در طول مذاکرات عملکرد مذاکره کنندگان را مورد بررسی قرار می‌داد که در دورانی مسیر مذاکرات را تغییر داد؛ مسائل بسیاری در مذاکرات مورد توجه قرار گرفته تا غنی‌سازی، تحقیق و توسعه در عرصه هسته‌ای ادامه یافته و تحریم‌های ایران اسلامی برداشته شود.

* توضیحات لاریجانی از بسته شدن پرونده PMD توسط شورای حکام

لاریجانی از ویژگی‌های پرونده PMD یاد کرد و گفت: شورای حکام در این پرونده بر توقف غنی‌سازی در ایران تأکید کرده بودند اما اکنون این پرونده بسته شده است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اینکه در گزارش آمده ایران اسلامی در دورانی در زمینه هسته‌ای فعالیت داشته است درست نیست، زیرا ایران در آن دوران مطالعاتی انجام داده در صورتی که در بسیاری از کشورها در مقاطع تحصیلات تکمیلی این موضوع مورد مطالعه دانشجویان قرار گرفته است.

وی با تأکید بر اینکه در گزارش هسته‌ای آژانس بین‌الملل هیچ موردی در زمینه فعالیت هسته‌ای ایران یافت نشده است، تصریح کرد: در این گزارش پرونده هسته‌ای گذشته ایران به اتمام رسیده و وضعیت آینده ایران مورد بررسی قرار می‌گیرد و با توجه به اینکه ایران اسلامی در آینده فعالیتی برای ساخت سلاح‌های هسته‌ای ندارد، نگران نیستیم.

لاریجانی با بیان اینکه برجام سنگ‌های اقتصادی کشور را برمی‌دارد ابراز کرد: از نظر اقتصادی دیگر مشکلات کشور نیز باید مورد توجه مسئولان و اقشار مختلف قرار گیرد اما یکی از موانع اصلی این عرصه تحریم‌ها بود که برداشته می‌شود.

وی از کاهش قیمت نفت با فعالیت‌های برخی از کشورهای منطقه یاد کرد و افزود: این وضعیت مستمر نبوده و تولید نفت در ایران افزایش می‌یابد.

لاریجانی با اشاره به وضعیت تاسف‌بار مسلمانان نیجریه عنوان کرد: جنایاتی که نسبت به مسلمانان در این کشور انجام می‌شود ناراحت کننده است و از مسئولان نیجریه خواستاریم که مجرمان این امر را مجازات کنند تا فتنه‌ای در میان امت اسلام ایجاد نشود.

وی با اشاره به اینکه فشارهای مالیاتی بر واحدهای تولیدی باید در میان کارفرمایان به صورت متوازن اعمال شود اظهار کرد: امیدواریم در سال آینده نشانه‌هایی از حرکت بالنده در اقتصاد مقاومتی و رونق تولید را در کشور شاهد باشیم.

گفتنی است، این مراسم در سالن همایش مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) قم برگزار شد.

انتهای پیام/78023/ت40

http://fna.ir/NI0LRZ var a2a_config = a2a_config || {}; a2a_config.linkname = document.title; a2a_config.linkurl = window.location.href.replace("newstext.php?nn=", "");
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
var i = 0; updatesentcomments(); function updatesentcomments() { setTimeout(function () { if (!(($('#commentform').contents().find('#newsid').val() * 1) > 0) && i < 100) { updatesentcomments(); } else if (($
منبع: خبرگزاری فارس
1394/9/26
برچسب ها: , ,

Share
کتاب  
  آموزش کوهنوردی به 9 تا 90 ساله‌ها
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، انتشارات ورزش کتاب «کوهیار را به چاپ رسانده است.به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، ......

  «آموزش کار با دمبل» برای افزایش قدرت و سرعت
کتاب «آموزش کار با دمبل» به قلم «آلن هدریک» به تازگی از سوی نشر هیومن‌کینتیکس منتشر و روانه بازار کتاب ورزشی شد.به ......

  ویراست جدید قوانین و مقررات رشته‌های ورزشی آمد
ویرایش جدید کتاب «قوانین و مقررات رشته‌های ورزشی همراه با ترسیمات زمین‌های ورزشی» از سوی نشر ورزش منتشر شد.به ......

تبلیغات
فال حافظ
به صورت آنلاین فال حافظ بگیرید
زندگی سلام
اخبار، پزشکی، روانشناسی، سرگرمی، موفقیت، کسب و کار، آشپزی، مد، ورزشی
سرتیتر آنلاین
آخرین اخبار ایران و جهان
دانستنی های ورزشی  
ورزش هایی برای رفع چاقی پاها و بازو
چربی، یک بافت نرم می باشد و هیچ گاه در یک اندام خوش ترکیب جا نمی گیرد. عضله صاف و استوار می باشد و می تواند به اندام ......

ورزش آیروبیک و فواید آن
ورزش آیروبیک و فواید آن ورزش آیروبیک، ورزش و فعالیتی است که بتواند تپش قلب فرد را افزایش دهد. ورزش ایروبیک، ......

20 ورزش مفید برای درد شانه
20 ورزش مفید برای درد شانه شانه شامل چهار عضله و تاندون است که اطراف مفاصل شانه را پر کرده اند. آسیب سرشانه یکی ......

طناب زدن برای‌ تناسب اندام
طناب زدن برای‌ تناسب اندام اگر از رفتن به سالن ورزشی، دویدن، یا تجهیزات ورزش خانگی خسته شده ‌اید، ممکن است بخواهید ......

تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟
تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟ یکی از سوال های بسیار متداولی که بیماران از پزشکان و به ویژه متخصصان پزشکی ورزشی ......