شنبه 22 مرداد 1401
Sat, Aug 13, 2022
» فریبا : دانه ها استقلال را بیمه می‌کنند
» گوناگون
» جانباز گلبارنژاد در پارالمپیک به خط پایان رسید
» امامی فر: متاسفانه شاهد شادابی درپرسپولیس نیستیم
» در مرحله مقدماتی جام جهانی: تیم ملی فوتسال ازسد آذربایجان عبورمی کند؟
» پله: مسی نسبت به رونالدو بهتراست
» چمنیان: شکست دادن امارات اهمیت دارد
» انتقاد ازمهاجم سرخپوشان
» گوناگون
» آقای برانکو، چرا پرسپولیس دیگر تشنه نیست!
» جوادی : روزهای درخشانی درانتظارکشتی است
» گراسا: لیگ جهانی والیبال محل کسب تجربه نیست
» هاشمی: توزیع بودجه ورزش عادلانه نیست
» صائبی: نتیجه فوق‌العاده‌ای کسب کردیم
» حردانی به مدال برنزرسید
» فلفلی : برای طلا بازی خواهیم کرد
» جدال ایران با برزیل برای طلا
» تبریک روحانی به مدال آوران
» گوناگون
» رحمان ششمین طلای پارالمپیک را کسب کرد
» مسلمی: جویبار،سرشارازاستعدادهایی مثل یزدانی است
» ضرب هفتمین طلای پارالمپیک به نام زهرا
» دربی 83 برنده نداشت
» سفرین: یک فوتبال پاک خلق می‌کنم
» گودرزی: امیدواربه رونق کشتی هستم
» رحمانی: تنها به دنبال برد هستیم
» گوناگون
» حاج‌رضایی : دربی فراتراز یک بازی است
» بدون بلیت به آزادی نروید
» اصفهان، فاتح ورزش خواهران بسیج
جستجو
صفحه اول  >> اخبار >>
با ورزش | رحمانی فضلی در جمع خبرنگاران: تائید صلاحیت‌ها حول محور قانون خواهد بود/ همه از ایجاد شبهه پرهیز کنند
رحمانی فضلی در جمع خبرنگاران: تائید صلاحیت‌ها حول محور قانون خواهد بود/ همه از ایجاد شبهه پرهیز کنند
موضوع: فوتبال

وزیر کشور از همه گروه‌ها، جریانات و حامیان نامزدها خواست، از طرح مسائل شبهه‌انگیز، ناامید کننده و مواردی که فضای انتخابات را ناآرام می‌کند، بپرهیزند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس مستقر در ستاد انتخابات کشور، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور پس از بازدید از این ستاد با حضور در جمع خبرنگاران طی سخنانی با اشاره به اتمام ثبت‌نام از داوطلبان پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری افزود: در پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری 801 نفر ثبت‌نام کردند. این در حالی است که در دوره چهارم حدود 493 نفر ثبت‌نام کرده بودند که در این دوره شاهد افزایش حضور 62 درصدی داوطلبان هستیم.

وزیر کشور تصریح کرد: با توجه به ثبت‌نام 801 نفر دز انتخابات خبرگان برای 88 کرسی خبرگان رهبری تعداد 10 نفر به رقابت می‌پردازند.

وزیر کشور در ادامه سخنان خود با اشاره به آمار ثبت‌نام کنندگان دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس آخرین آمار تا 9 صبح امروز تعداد 8 هزار و 736 نفر در دهمین دوره انتخابات مجلس ثبت‌نام کردند. این در حالی است که در نهمین دوره انتخابات مجلس 5 هزار و 283 نفر ثبت‌نام کرده بودند که ما در این دوره شاهد افزایش 65 درصدی حضور داوطلبان هستیم.

رحمانی‌فضلی تصریح کرد: بر اساس این آمار نیز برای هر کرسی نمایندگی مجلس تعداد 30 نفر به رقابت خواهند پرداخت.

وی با بیان اینکه مشارکت زنان در این دوره نسبت به دوره قبل از 8 درصد به 11 درصد افزایش یافته است، اضافه کرد: همچنین 73 درصد از ثبت‌نامی‌ها در دهمین دوره انتخابات مجلس زیر 50 سال هستند. این در حالی بود که در دوره قبل تنها 67 درصد زیر 50 سال ثبت‌نام کرده بودند  که در این دوره شاهد جوانگرایی هستیم.

وزیر کشور با اشاره به آمار ثبت‌نام کنندگان اقلیت‌های دینی در مجلس گفت: بر اساس آخرین آمار تعداد 20 نفر به عنوان نمایندگان و داوطلبان اقلیت‌های دینی در انتخابات مجلس دهم ثبت‌نام کردند.

رحمانی‌فضلی تاکید کرد: در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی بر اساس آخرین آمار حدود 560 نفر از نمایندگان ادوار در این انتخابات ثبت‌نام کردند.

وی در پاسخ به این سؤال که تشکیل هیأت‌های اجرایی آیا با مشکل مواجه شده بود یا خیر، گفت: خوشبختانه با تعامل خوبی که بین وزارت کشور و شورای نگهبان به وجود آمده بود، در تشکیل هیأت‌های اجرایی مشکل خاصی پیش نیامد و علیرغم دوره‌های گذشته شاهد اعتراض یا رفت و برگشت‌هایی نسبت به حضور افراد در این هیأت اجرایی نبودیم و مسیر تعامل و همکاری خوبی وجود دارد و مبنا بر این بوده که افرادی معتدل، بیطرف و مطلع انتخاب شوند.

وی تاکید کرد: بنده از همه گروه‌ها، جریان‌ها و حامیان نامزدها و غیره می‌خواهم که تلاش کنند فضای آرام کشور تقویت شود و از طرح مسائل شبهه‌انگیز و مطالبی که موجب ترویج ناامیدی در بین مردم کند و یا فضای انتخابات را منجر به ناآرامی کنند، بپرهیزند.

رحمانی‌فضلی اضافه کرد: به یقین تمام کسانی که برخلاف قانون عمل کرده یا اظهارنظری بدون سند و اسناد داشته باشند و یا تهمت بزنند و یا موجب تشویش اذهان عمومی شود با توجه به هماهنگی با قوه قضائیه که شعبه‌های خاصی هم پیرامون این موضوع پیش‌بینی شده برخورد لازم صورت می‌گیرد و بنده هم به عنوان وزیر کشور مصمم هستم با هر گونه تخلفی برخورد جدی و قانونی صورت بگیرد.

وی در پاسخ به این سؤال که وزارت کشور چه تمهیداتی را درباره کاهش میزان رد صلاحیت‌ها انجام داده است، گفت: همانطور که رئیس‌جمهور اشاره کردند همه دستگاه‌های مرتبط در این زمینه به خصوص مراجع چهارگانه استعلام‌کنندگان همه حول محور قانون عمل خواهند کرد.

وزیر کشور ادامه داد: اما اگر لازم باشد رایزنی و پیگیری‌هایی را به منظور احقاق حقوق کسانی که احساس شود در جریان بررسی‌ها دچار مشکل شده‌اند، انجام می‌دهیم البته همه کاندیداها به طور قانونی می‌توانند نسبت به رد صلاحیت خود از مراجع قانونی پیگیری کنند.البته هیأت اجرایی هم این مباحث را بر اساس قانون پیگیری خواهد کرد.

رحمانی‌فضلی در پاسخ به این سؤال که برخی ورود پول‌های کثیف را از هم اکنون به عرصه انتخابات مطرح می‌کنند نظر شما در این باره چیست، اظهار داشت: مطرح کردن اینگونه مسائل باید با مستندات و مدارک باشد و هر کسی که اینگونه ادعاها را دارد مدارک‌ و مستنداتش را به وزارت کشور ارائه کند و ما حتما این مسائل را پیگیری خواهیم کرد و حتی در روند بررسی صلاحیت‌ها مدنظر قرار می‌دهیم.

وزیر کشور بیان کرد: البته ما لایحه شفاف‌سازی منابع مالی کاندیداها را تقدیم مجلس کردیم که اگر آن لایحه به تصویب برسد و به قانون تبدیل شود تمامی اینگونه مباحث در آن پیش‌بینی شده و با این حال اگر کسی مستنداتی مبنی بر خرید و فروش رای یا تطمیع دارد به ما ارائه کند و ما حتما با این گونه تخلفات برخورد قانونی می‌کنیم.

وی در پاسخ به این سؤال که برخی حضور 800 داوطلب را در انتخابات خبرگان دارای برخی شبهات مطرح کردند، نظر شما در این خصوص چیست، گفت: ما از حضور این تعداد داوطلب رضایت داریم و نشاط سیاسی وجود دارد و هر چقدر تنوع در نامزدها بیشتر باشد احتمال حضور مردم هم بالاتر می‌رود.

رحمانی‌فضلی تاکید کرد:‌البته حضور این داوطلبان تماما باید با رعایت قانون باشد. همچنین بررسی صلاحیت‌ها و تعیین صلاحیت داوطلبان یک امر واجب و قانونی است که باید انجام شود.

وی در رابطه با تامین امنیت تجمعات در کشور گفت: وزارت کشور مسئول تامین امنیت تمامی تجمعات مجوزدار را بر عهده دارد و اگر تجمعی خارج از این حیطه مثلا در دانشگاه‌ها و یا فضاهای اینچنینی برگزار شود مسئولیت پای خود برگزارکنندگان و یا مسئولان دانشگاه است.

رحمانی‌فضلی در پاسخ به این سؤال که آیا برای فعالیت‌های انتخاباتی کارکنان دولت ممنوعیت قانونی پیش‌بینی شده است یا خیر، اظهار داشت: کارکنان دولت غیر از ساعات اداری می‌توانند نسبت به فعالیت‌های انتخاباتی اقدام کنند و منع قانونی برای آنها پیش‌بینی نشده است.

وی تاکید کرد: البته مقامات ومسئولین دولتی دارای جایگاه حقوقی هستند که نمی‌توانند از این جایگاه در فعالیت‌های انتخاباتی شرکت کنند.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: بر اساس قانون اعضای هیأت‌های اجرایی و نظارت و کارکنان صدا و سیما حق فعالیت‌های انتخاباتی ندارند اما سایر دستگاه‌ها می‌توانند در ساعت غیراداری فعالیت‌های انتخاباتی داشته باشند و اگر بخواهیم این بخشی یعنی دستگاه‌های دولتی را تفکیک کنیم قابل انجام نیست.

وزیر کشور در این نشست جدول زمانبندی پنجمین دوره انتخابات خبرگان رهبری و دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را تشریح کرد.

(برای مشاهده این جدول اینجا را کلیک کنید)

انتهای پیام/

http://fna.ir/7IXVAS var a2a_config = a2a_config || {}; a2a_config.linkname = document.title; a2a_config.linkurl = window.location.href.replace("newstext.php?nn=", "");
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
var i = 0; updatesentcomments(); function updatesentcomments() { setTimeout(function () { if (!(($('#commentform').contents().find('#newsid').val() * 1) > 0) && i < 100) { updatesentcomments(); } else if (($('#commentform').contents().find('#newsid').val() * 1) > 0) {
منبع: خبرگزاری فارس
1394/10/4
برچسب ها:

Share
کتاب  
  آموزش کوهنوردی به 9 تا 90 ساله‌ها
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، انتشارات ورزش کتاب «کوهیار را به چاپ رسانده است.به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، ......

  «آموزش کار با دمبل» برای افزایش قدرت و سرعت
کتاب «آموزش کار با دمبل» به قلم «آلن هدریک» به تازگی از سوی نشر هیومن‌کینتیکس منتشر و روانه بازار کتاب ورزشی شد.به ......

  ویراست جدید قوانین و مقررات رشته‌های ورزشی آمد
ویرایش جدید کتاب «قوانین و مقررات رشته‌های ورزشی همراه با ترسیمات زمین‌های ورزشی» از سوی نشر ورزش منتشر شد.به ......

تبلیغات
فال حافظ
به صورت آنلاین فال حافظ بگیرید
زندگی سلام
اخبار، پزشکی، روانشناسی، سرگرمی، موفقیت، کسب و کار، آشپزی، مد، ورزشی
سرتیتر آنلاین
آخرین اخبار ایران و جهان
دانستنی های ورزشی  
ورزش هایی برای رفع چاقی پاها و بازو
چربی، یک بافت نرم می باشد و هیچ گاه در یک اندام خوش ترکیب جا نمی گیرد. عضله صاف و استوار می باشد و می تواند به اندام ......

ورزش آیروبیک و فواید آن
ورزش آیروبیک و فواید آن ورزش آیروبیک، ورزش و فعالیتی است که بتواند تپش قلب فرد را افزایش دهد. ورزش ایروبیک، ......

20 ورزش مفید برای درد شانه
20 ورزش مفید برای درد شانه شانه شامل چهار عضله و تاندون است که اطراف مفاصل شانه را پر کرده اند. آسیب سرشانه یکی ......

طناب زدن برای‌ تناسب اندام
طناب زدن برای‌ تناسب اندام اگر از رفتن به سالن ورزشی، دویدن، یا تجهیزات ورزش خانگی خسته شده ‌اید، ممکن است بخواهید ......

تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟
تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟ یکی از سوال های بسیار متداولی که بیماران از پزشکان و به ویژه متخصصان پزشکی ورزشی ......