جمعه 21 مرداد 1401
Fri, Aug 12, 2022
» فریبا : دانه ها استقلال را بیمه می‌کنند
» گوناگون
» جانباز گلبارنژاد در پارالمپیک به خط پایان رسید
» امامی فر: متاسفانه شاهد شادابی درپرسپولیس نیستیم
» در مرحله مقدماتی جام جهانی: تیم ملی فوتسال ازسد آذربایجان عبورمی کند؟
» پله: مسی نسبت به رونالدو بهتراست
» چمنیان: شکست دادن امارات اهمیت دارد
» انتقاد ازمهاجم سرخپوشان
» گوناگون
» آقای برانکو، چرا پرسپولیس دیگر تشنه نیست!
» جوادی : روزهای درخشانی درانتظارکشتی است
» گراسا: لیگ جهانی والیبال محل کسب تجربه نیست
» هاشمی: توزیع بودجه ورزش عادلانه نیست
» صائبی: نتیجه فوق‌العاده‌ای کسب کردیم
» حردانی به مدال برنزرسید
» فلفلی : برای طلا بازی خواهیم کرد
» جدال ایران با برزیل برای طلا
» تبریک روحانی به مدال آوران
» گوناگون
» رحمان ششمین طلای پارالمپیک را کسب کرد
» مسلمی: جویبار،سرشارازاستعدادهایی مثل یزدانی است
» ضرب هفتمین طلای پارالمپیک به نام زهرا
» دربی 83 برنده نداشت
» سفرین: یک فوتبال پاک خلق می‌کنم
» گودرزی: امیدواربه رونق کشتی هستم
» رحمانی: تنها به دنبال برد هستیم
» گوناگون
» حاج‌رضایی : دربی فراتراز یک بازی است
» بدون بلیت به آزادی نروید
» اصفهان، فاتح ورزش خواهران بسیج
جستجو
صفحه اول  >> اخبار >>
با ورزش | آخرین امیدهای یک قهرمان ، سعید علی حسینی دربیم رفتن و امید ماندن
آخرین امیدهای یک قهرمان ، سعید علی حسینی دربیم رفتن و امید ماندن
موضوع: وزنه برداری

ورزش. داخلی. وزنه برداری
اردبیل ، صفحه‌های هالتر را به سینه می‌کشد ، آن را می‌بوید و پنهانی بوسه‌ای بر آن می‌زند ، آیا این آخرین روزهای همنشینی قهرمان با آهن و میله و تخته است ؟
در میان جمعی از قهرمانان جهان و آسیا که در سالن کوچک وزنه برداری اردبیل با امید و آرزو به آینده ، وزنه‌ها را یکی پس از دیگری با فریاد و همهمه به بالای سر می‌برند ، سعید در بیم و امید ،آرام و محجوب به نرمش‌های سبک مشغول است .

از دوربین عکاس ما می‌گریزد ، از قلم و کاغذ نیز هراس دارد ، به زحمت و با خواهش و تمنا لب به سخن می‌گشاید ، آهسته و با کمترین کلمات پاسخ سئوالات ما را می‌دهد و لبخند تلخی که در تمام مدت گفت و گو در گوشه لبانش نقش بسته است ، انسان را به فکر وا می‌دارد ، آیا این پایان قصه یک نام آور اردبیلی است ،آیا این پایان دوران قهرمانی کسی است که در آستانه اسطوره شدن در دنیای وزنه برداری بود .

غلامحسین مهدیخانی مربی اردبیلی سعید علی حسینی می‌گوید : او یک نابغه و استثنا در وزنه برداری ایران بود ، ‪ ۲۰۰‬کیلو را در همین سالن با شوخی و خنده می‌زد ، اگر این اتفاق‌ها برایش نمی‌افتاد ، سعید به حتم ‪ ۲۲۰‬و ‪۲۷۰‬ کیلو را در مسابقات جهانی و المپیک می‌زد و تا یک قرن کسی به گرد او نمی رسید .

او نابود شد ، ندانم کاری برخی‌ها سعید را نابود کرد ، نگذاریم این سرمایه بزرگ ملی از دستمان برود ، در ناامیدی هنوز جای امید است ، در تلاش برای نجات سعید تا آخرین لحظه از پای ننشینیم
و سعید می‌گوید : به خدا من بیگناهم ، همه مخصوصا آنهایی که د راس ورزش و وزنه برداری هستند این را بهتر از دیگران می‌دانند .

آخرین امیدم به دادگاه حکمیت ورزش در سوییس است ، دکتر حاج نوری وکیلم با امید سخن می‌گوید و من امیدوار به لطف خداوند هستم ، این را سعید می گوید و باز خنده تلخی برلبانش .

سلمان حاج نوری وکیل سعید علی حسینی می‌گوید : دادگاه حکمیت در لوزان سوییس (‪ )cas‬پذیرفته است که پرونده سعید را بررسی کند .

اگر لوییس رلی قاضی این دادگاه در جلسه روز ‪ ۲۸‬بهمن بپذیرد که پرونده علی حسینی را مورد پیگیری قرار دهد امیدها برای بخشش سعید افزایش خواهد یافت .

سعید می‌گوید : خودم زیاد از جریان دادگاه خبر ندارم ، مشغول امتحانات دانشگاه هستم ، پدرم و آقای حاج نوری در ریز مسایل هستند .به خدا توکل می کنم ، صحبت‌های وکیلم دلگرم‌کننده است ، آقای رضازاده هم گفته است که نهایت همکاری و حمایت را خواهدکرد .

در پاسخ سووال ما درباره چرایی کشیدن ماجرا به محرومیت دایمی‌اش از وزنه برداری می‌گوید : بعضی‌ها در رسیدگی به موضوع کوتاهی و حتی کارشکنی کردند ، وکلای خوبی برایم گرفته نشد و دفاع خوبی نیز از من نشد ، وکیلی که ورزشی نبود پیگیر پرونده ام بود و این نتیجه کار است .

لبخند تلخ دوباره بر لبانش نقش می‌بندد ، اگر کارها درست شود ، اگر لوزان نقطه رهایی ام باشد دوباره به اوج برمی گردم ، زمان خواهد برد ولی من باز خواهم گشت ، این را سعید با جدیت و محکم می‌گوید .

...و در پاسخ سووال تلخ ما که اگر لوزان پایان کار تو باشد ؟ با تلخی می گوید : آن وقت باید از دنیای وزنه بردای خداحافظی کنم . برخی قوانین انسان‌ها بسیار ستمگرانه هستند ،باید با هر چیز وزنه برداری خداحافظی کنم . از دنیای وزنه برداری برای من شاید تنها نرمش و ورزش آرام و کوله باری خاطره بماند .

کرامت اولاد وطن رییس سالخوره و استخوان خرد کرده هیات وزنه برداری اردبیل می‌گوید : اگر مشکل علی حسینی درست شود ، وزنه برداری مخصوصا در اردبیل دوباره نفس خواهد کشید .ماجرای سعید در ابتدا بر روحیه دیگر قهرمانان اردبیلی نیز تاثیر بدی گذاشته بود و ما با زحمت آنها را به فرم رساندیم .

سعید علی حسینی مدت زیادی نیست که به سالن تمرین وزنه برداری اردبیل برگشته است ، پس از حکم محرومیت مادام العمر وی ، سعید واقعا شکست و خیلی‌ها بسیار زحمت کشیدند تا به او روحیه دهند .

سعید از ‪ ۲۰‬روز پیش تمرینات خود را از سرگرفته اما آنچه از صورت او می توان خواند نداشتن دل و دماغ تمرین جدی است ، او تنها به نرمش و تمرین های سبک می‌پردازد و حضورش دلگرمی برای همشهریان قهرمانش است که بسیاری از آنها هنوز در ابتدای جاده پرپیچ و خم و پرخطر قهرمانی و ستاره شدن هستند .

سعید دوباره درباره چرایی کشیدن زندگی قهرمانیش به دوپینگ و محرومیت و توصیه‌اش در این‌باره به ورزشکاران نوجوان و جوان گفت : در وزنه برداری ما کاره‌ای نیستیم ، ورزشکار در دست مربیان و مسوولان است ، هر چه آنها تجویزکنند، هر آنچه آنها بگویند بخورید و مصرف کنید ما آن را انجام می دهیم ،
مسوولان ورزش و مربیان دلسوز باید از نهال‌های رو به رشد وزنه برداری ایران مراقبت کنند و نگذارند آنها در دامی که هیچ شناخت و اطلاعی از آن ندارند گرفتار شوند ، گرفتاری در حالی که بیگناه و بی‌خبر باشی بسیار سخت و آزار دهند است .

حاج سلمان نوری وکیل سعید علی حسینی از پشت تلفن با حرارت سخن می‌گوید :
به نتیجه دادگاه حکمیت سوییس بسیار امیدوارم ، ما سعید را نجات خواهیم داد ، حاج حسین رضازاده همه گونه همکاری را با ما می‌کند ، من علاوه بر وکیل سعید نماینده فدراسیون وزنه برداری در پیگیری پرونده او نیز هستم .

از سخنان حاج نوری بارقه امیدی در وجودت نقش می‌بندد ،اگرچه مسیر سخت و آن ور آبی‌ها زیاد قابل اعتماد نیستند ولی نمی‌خواهی باور کنی که فرجام دادگاه سوییس چیزی به جز تبرئه سعید است ، سعیدی که همه باور دارند که بیگناه است ، او دوپینگی نیست ، این را نه من ، نه ما که دل‌های همه ایرانیان می‌گوید .

.. و صدای افتادن هالترها بر تخته سالن تمرینی وزنه برداری اردبیل رشته افکارت را پاره کرده و آخرین صحبت‌های آرام سعید را نمی‌توانی بشنوی .

از این همه صحبت که تلخی و حسرت و افسوس را در وجودت حک می‌کند تنها این جمله در گوشت مرتبا تکرار می‌شود من بیگناهم من بیگناهم و دوباره به اوج می‌رسم اگر ....

گزارش : سیفعلی موسی زاده


منبع: ایرنا

1389/11/27

Share
کتاب  
  آموزش کوهنوردی به 9 تا 90 ساله‌ها
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، انتشارات ورزش کتاب «کوهیار را به چاپ رسانده است.به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، ......

  «آموزش کار با دمبل» برای افزایش قدرت و سرعت
کتاب «آموزش کار با دمبل» به قلم «آلن هدریک» به تازگی از سوی نشر هیومن‌کینتیکس منتشر و روانه بازار کتاب ورزشی شد.به ......

  ویراست جدید قوانین و مقررات رشته‌های ورزشی آمد
ویرایش جدید کتاب «قوانین و مقررات رشته‌های ورزشی همراه با ترسیمات زمین‌های ورزشی» از سوی نشر ورزش منتشر شد.به ......

تبلیغات
فال حافظ
به صورت آنلاین فال حافظ بگیرید
زندگی سلام
اخبار، پزشکی، روانشناسی، سرگرمی، موفقیت، کسب و کار، آشپزی، مد، ورزشی
سرتیتر آنلاین
آخرین اخبار ایران و جهان
دانستنی های ورزشی  
ورزش هایی برای رفع چاقی پاها و بازو
چربی، یک بافت نرم می باشد و هیچ گاه در یک اندام خوش ترکیب جا نمی گیرد. عضله صاف و استوار می باشد و می تواند به اندام ......

ورزش آیروبیک و فواید آن
ورزش آیروبیک و فواید آن ورزش آیروبیک، ورزش و فعالیتی است که بتواند تپش قلب فرد را افزایش دهد. ورزش ایروبیک، ......

20 ورزش مفید برای درد شانه
20 ورزش مفید برای درد شانه شانه شامل چهار عضله و تاندون است که اطراف مفاصل شانه را پر کرده اند. آسیب سرشانه یکی ......

طناب زدن برای‌ تناسب اندام
طناب زدن برای‌ تناسب اندام اگر از رفتن به سالن ورزشی، دویدن، یا تجهیزات ورزش خانگی خسته شده ‌اید، ممکن است بخواهید ......

تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟
تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟ یکی از سوال های بسیار متداولی که بیماران از پزشکان و به ویژه متخصصان پزشکی ورزشی ......