برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.
در گفت‌وگو با ایسنا اعلام شد

کسب دانش فنی تولید لباس ورزشی آبگریز و ضد بو در کشور

محققان یکی از شرکت های فناور مستقر در پارک دانشگاه صنعتی شریف به دانش فنی تولید لباس های ضد بو و آبگریز برای ورزشکاران دست یافتند که به گفته ...

فاطمه اسماعیلی هم بنیانگذار این شرکت فناور در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه این شرکت از سال ۹۸ فعالیت های خود را آغاز کرده است، افزود: یکی از محصولات ما تولید پوشاک ضد تعریق است. این محصول در حال حاضر به بازار عرضه شده است.

وی با اشاره به جزئیات این محصول، خاطر نشان کرد: پارچه استفاده شده در این پوشاک به گونه ای طراحی شده که یک سمت آن آبدوست است که موجب می شود عرق بدن را جذب کند.

اسماعیلی، سمت دیگر این پارچه را آب گریز دانست که این خاصیت مانع از به جا ماندن خط رد عرق بر روی لباس خواهد شد.

این محقق با بیان اینکه این لباس همانند سایر لباس ها قابل شست وشو در ماشین های لباس شویی است، اظهار کرد: ایجاد خاصت آبدوستی و آبگریزی در پارچه این پوشاک به دلیل کاربرد نانو مواد است و این خواص تا پایان عمر لباس، باقی خواهد ماند و بعد از شست وشو این خواص از بین نخواهد رفت.

هم بنیانگذار این شرکت فناور با تاکید بر اینکه در این پارچه به غیر از نانو ذرات نقره، نانو مواد دیگری نیز به کاربرده شده است، یادآور شد: این لباس همچنین دارای خواص ضد بو است و از این پارچه می توان برای تهیه لباس ورزشی ورزشکاران بهره برد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا
تاریخ: 1401/8/30
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: