برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

دبیر فدراسیون تیراندازی: ۹۰ درصد مشکل رشته اهداف پروازی کمبود فشنگ است

اهواز - ایرنا - دبیر فدراسیون تیراندازی گفت: ۹۰ درصد مشکل بازیکنان رشته اهداف پروازی، کمبود فشنگ است که تا یک هفته آینده این موضوع برطرف خواهد ...

به گزارش ایرنا مهدی مبینی روز چهارشنبه در مجمع انتخاب رییس هیات تیراندازی خوزستان که در هتل تختی اهواز برگزار شد بیان کرد:تفاهم نامه ای با وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برای تامین برخی از تجهیزات مثل فشنگ اهداف پروازی برای فدراسیون منعقد کردیم. ۹۵ درصد کار انجام شده و تنها منتظر امضای وزیران دفاع و ورزش و جوانان هستیم. با اجرای این تفاهم نامه تا پایان امسال ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار فشنگ دریافت می کنیم.

وی ادامه داد: هیات های شهرستانی و استانی بازوان اصلی فدراسیون ها هستند و از آنجا که تیراندازی یک رشته تجهیزات محور است فراهم کردن تجهیزات این رشته تا حدودی مشکل است.

وی بیان کرد: هیات تیراندازی خوزستان برای ۲ بار بین هیات های شهرستانی خود سلاح توزیع کرده که کار ارزشمندی بوده و در کل کشور نمونه است؛ همچنین در بحث زیرساختی اقدامات موثری در این استان صورت گرفته است.

دبیر فدراسیون تیراندازی به سالن ۳۶ خط تیراندازی در اهواز که ۱۸ خط آن الکترونیکی است اشاره کرد و گفت: وجود چنین زیرساختی در بین استان های کشور نادر است. همچنین فعالیت های هیات در بخش توسعه همگانی و قهرمانی بسیار ارزشمند است. محمدنیا (رییس هیات تیراندازی خوزستان) از مدیران توانمند، بااخلاق و عضو هیات رییسه فدراسیون است که امیدوارم در چهار سال پیش رو موفق باشد.

وی با اشاره به حضور چهار تا پنج تیرانداز خوزستانی در تیم ملی افزود: خانم کرم زاده عضو تیم ملی بوده که بورسیه المپیک است و امید ما برای کسب سهمیه المپیک و کسب مقام در این پیکارها است؛ همچنین محمدامین رهسپار دیگر تیرانداز خوزستانی نیز عضو تیم های ملی نوجوانان و جوانان است.

مبینی، رشته تیراندازی را یک رشته پرمخاطب با هزینه ها بالا دانست و گفت: امیدوارم با همکاری اداره کل ورزش و جوانان خوزستان مجتمع تیراندازی مدنظر در این استان راه اندازی شود تا بتوانیم مسابقات بین المللی را در خوزستان برگزار کنیم.

وی ادامه داد: استاندار خوزستان قول هایی در رابطه با احداث این مجتمع داده که اگر حداقل ۵۰ درصد آن عملی شود، شاهد پیشرفت تیراندازی خوزستان خواهیم بود.

وی با بیان اینکه بانوان ما در رشته تیراندازی سرآمد رشته های ورزشی در کل کشور هستند افزود: در رشته تیراندازی تعداد مدال های بانوان بیشتر از آقایان است و این موضوع برای ما یک نقطه قوت است.

دبیر فدراسیون تیراندازی بیان کرد:رییس هیات خوزستان باید به پشتوانه سازی اهمیت خاصی دهد که لازمه آن تعامل با ورزش دانشجویی و دانش آموزی است البته در این راستا مقرر شده یکی از رشته های تیراندازی در دانشگاه علمی کاربردی خوزستان آموزش داده شود.

گفتنی است مجمع انتخاب رییس هیات تیراندازی خوزستان روز چهاشنبه برگزار و سیدسالار محمدنیا به عنوان رییس این هیات معرفی شد.

منبع: ایرنا
تاریخ: 1401/9/2
کلمات کلیدی: ، ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: